Menu

Firmy spedycyjne w Polsce na podstawie strony opinia-spedycje.pl


 Orange Logistics  Spedycja jest jednym z kluczowych działań, dzięki którym towar jest w stanie być przetransportowany z miejsca A do miejsca B w jak najszybszym czasie i do tego, w jak najbardziej bezpiecznych warunkach. Spedycja wchodzi w skład logistyki, chociaż różni się od niej tym, że zakres jej działań jest znacznie węższy. W Polsce funkcjonuje całkiem sporo różnych firm spedycyjnych, można chociażby wymienić Duda Transport, Lkw Fredrich, Muller International Spedition, Pks24, Orange Logistics, Schnaider Group czy też Pax Logistics, a to i tak nie wszystko. Jakie są opinie, które krążą o firmach spedycyjnych, ile się tam zarabia i gdzie najlepiej jest pracować?

Jakie są zarobki w firmie spedycyjnej?

Średnie zarobki osoby wykonującej zawód spedytora mieszczą się w przedziale od 2855 złotych netto do 3665 złotych netto w zależności od firmy, w której się pracuje. Jak więc widać, różnica potrafi być całkiem spora. I tak, jak we wszystkich innych zawodach, tak i tutaj – wysokość zarobków może różnić się od siebie w zależności od tego, w jakim województwie mieszka dany pracownik. Firma transportowa Lkw FredrichDane wskazują na to, że w tej branży najwięcej ludzie zarabiają w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Z kolei na mniejsze wypłaty mogą liczyć osoby zatrudnione na terenie województwa lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i podkarpackiego.

Niemniej jednak wysokość wypłaty osoby, która zajmuje się spedycją jest znacznie większa niż ustalona dotychczas minimalna krajowa. Dlatego wielu ludzi uważa ją za atrakcyjną i motywującą do podjęcia tej właśnie pracy. Zwłaszcza, że na portalach publikujących ogłoszenia o pracę można znaleźć wiele ofert!

Jakie trzeba spełniać wymagania, aby podjąć pracę w spedycji i jak wygląda ta praca?

Jeżeli chodzi o wymagania, to jest ich całkiem sporo, jednak są w miarę łatwe do spełnienia. Oczywiście trzeba posiadać minimum wykształcenie średnie, chociaż wyższe kierunkowe jest mile widziane. Znajomość języków obcych też jest tym, czym powinien dany kandydat się wyróżniać – większość firm oczekuje języka angielskiego lub języka niemieckiego. Osoba, która chce pracować w spedycji powinna też być komunikatywna oraz odporna na stres i powinna umieć pracować w zespole. Powinna być też osobą zorganizowaną i najlepiej aby miała odpowiednie doświadczenie zawodowe.

A jak dokładnie wygląda praca spedytora? Przede wszystkim warto jest wiedzieć, że spedycja jest częścią logistyki i zajmuje się węższym zakresem zadań. Przede wszystkim spedytor zajmuje się pozyskiwaniem zleceń na transport, podpisywaniem umów z klientami, kompletowaniem wszelkich potrzebnych dokumentów do tego celu, organizowaniem transportu oraz nadaniem paczki. Czyli spedytor zajmuje się wyłącznie praktyczną częścią nadawania towaru.

Gdzie warto jest rozpocząć pracę?

Muller international spedition

Jak już zostało wspomniane, w Polsce wiele jest firm świadczących usługi spedycyjne. Wcześniej wspomniane firmy takie, jak Duda Transport, Lkw Fredrich, Muller International Spedition, Pks24, Orange Logistics, Schnaider Group czy też Pax Logistics. To wszystko są firmy, które znajdują się w katalogu firm na stronie opinia-spedycje.pl. To właśnie w tym miejscu można poczytać opinie na temat poszczególnych firm i wybrać miejsce, które wydaje ci się najlepsze do rozpoczęcia pracy.

Ogromną zaletą tych firm jest to, że dość często prowadzą nabory, ponieważ w branży transportowej potrzeba dużej ilości rąk do pracy.

Parse error: syntax error, unexpected 'mythemeshop' (T_STRING) in /home/ltbseo31/domains/mejdinpoland.pl/public_html/wp-content/themes/monospace/comments.php on line 14