Akcesoria do pokoju dla niemowląt i do wyprawki dla dzieci

Akcesoria do pokoju dla niemowląt i do wyprawki dla dzieci

Oczekując narodzin dziecka większość  przyszłych mam szykuje dla niego odpowiednią wyprawkę. Nierzadko urządza również dziecięcy pokoik. Na szczęście w dzisiejszej dobie inspiracji jest mnóstwo, a oferty sklepów są naprawdę szerokie. Dokonując zakupów tylko w jednym z nich, mamy możliwość wybrania pełnego wyposażenia razem z zabawkami, wózkiem czy innymi akcesoriami.

Pokój niemowlęcy

Oczywistym jest fakt, że najważniejszy mebel w dziecięcym pokoiku stanowi łóżeczko. Jego wybór zależny jest nie tylko od możliwości finansowych, ale również gustu i wymagań co do jego funkcjonalności. W komplecie do niego rodzice dobierają oczywiście materac, prześcieradła, komplety pościeli, a także kokony, które służą jako wkłady do łóżeczka. Z kolei spośród dodatków, którymi chętnie dekorują pokój maluszka najczęściej decydują się na ozdobne lampki, dekoracyjne poduszki, maty do zabawy czy coraz popularniejsze piankowe puzzle. Pozostałe elementy, takie jak szafki i stoliczki prędzej czy później prawdopodobnie także zawitają do pokoju niemowlęcia. Ubrań malca będzie przecież przybywać.

Jak urządzić pokój niemowlęcy?

To w jakim stylu i kolorystyce urządzimy pokój niemowlęcy naszego dziecka, zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie ulega jednak wątpliwości, że tak jak w każdej innej dziedzinie, tak i w tej panują jakieś trendy. Obecnie niemowlęce pokoje przepełnione są pastelowymi barwami i motywami dekoracyjnymi w kształcie chmurek, gwiazdek i serduszek. Przyszłe mamy upodobały sobie również wieloczęściowe pościele ze śmiesznymi napisami czy postaciami zwierzątek, a także kokony które stwarzają dziecku bezpieczne i komfortowe miejsce do spania i odpoczynku.

Przeglądając Internet w poszukiwaniu idealnych rozwiązań, trafić możemy na strony sklepów, które mają bardzo rozbudowane oferty. Proponują nie tylko całe mnóstwo rozwiązań do pokoiku, ale również wózki, chusty i nosidła, foteliki samochodowe, rowerki oraz akcesoria do samochodu.

Akcesoria do pokoju dziecięcego i do wyprawki dla niemowlaka

Wśród nowości, które pojawiły się na rynku na szczególną uwagę zasługują tak zwane kokony. Jest to stosunkowo nowy produkt, który jednak już teraz zdobył wielu zwolenników.

Kokony niemowlęce mają szereg zalet. Przede wszystkim są niezwykle funkcjonalne. Można je użyć jako wkład do łóżeczka lub korzystać z nich w trakcie popołudniowej drzemki dziecka z rodzicami. Kładąc w nim malucha na łóżku, nie musimy się obawiać o przypadkowe zgniecenie go. Poza tym kokon można przenosić, dlatego posłużyć może również w salonie czy na wyjeździe lub wizycie u znajomych. Umieszczając w nim naszą pociechę, minimalizujemy ryzyko, że zmieni ona pozycję i spadnie na przykład z kanapy. Co więcej, jak sama nazwa wskazuje, kokony stwarzają dziecku poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Sen w nim będzie więc spokojny, a pozycja komfortowa i wygodna.

Wyprawka dla mamy i dla noworodka

Czas przed narodzinami dziecka, to najprawdopodobniej ostatnie tygodnie i miesiące w których ze spokojem możemy poświęcić się urządzaniu jego pokoju. Wykorzystajmy go dobrze. Zaplanujmy wystrój pomieszczenia, ustalmy kolorystykę i zamówmy wszystkie potrzebne nam meble i dodatki.
Z dzieckiem na ręku te zadania mogą być dwa razy trudniejsze albo i nawet niewykonalne. Pamiętajmy o tym, aby również przygotować wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne w szpitalu i stworzyć kompletną wyprawkę dla dziecka i dla mamy.