Basen z piłeczkami i jego funkcje

Basen z piłeczkami i jego funkcje

Każdy z nas wie, że dzieci –młodsze i starsze, uwielbiają spędzać czas w suchym basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami. Jest to typ rozrywki, który zapewnia świetną zabawę każdemu dziecku. Kolorowe piłeczki przyciągają wzrok, a „kąpiel” pozwala dzieciom miło spędzić czas – stymuluje również równowagę i zapewnia łagodny masaż mięśni.

Basen z piłeczkami – doskonała atrakcja dla dzieci

Gdzie może znajdować się taki basen? Otóż, baseny z piłeczkami można spotkać przede wszystkim na zamkniętych placach zabaw. Jest to nieodłączna rozrywka dla wycieczek przedszkolnych. Dodatkowo, suchy basen z piłeczkami jest również popularny na wszelkich imprezach masowych, w których udział biorą przede wszystkim dzieci. Poza tym, basen taki jest kupowany przez rodziców do domu. Rozrywka taka jest odpowiednia przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. Baseniki domowe są dostępne najczęściej w rożnych rozmiarach. Może z nich korzystać większa ilość dzieci, zwłaszcza w przypadku, gdy wspomniany maluch ma nieco starsze rodzeństwo.

Małe, kolorowe piłeczki są atrakcyjne przede wszystkim dla oczu. Każde dziecko, widząc taki basen, ma ochotę do niego wskoczyć. Rzucanie kolorowymi piłkami oraz leżenie wśród nich, jest jedną z najprzyjemniejszych zabaw. Każdy z na zapewne pamięta takie baseny, do których chętnie powraca się wspomnieniami.

Basen z piłeczkami jest delikatny i miękki, by dziecko mogło w sposób bezpieczny się bawić. Piłeczki natomiast są na tyle duże, iż nie istnieje zagrożenie połknięcia jednej z nich. Można je łapać w ręce – dzięki czemu maluszki mogą ćwiczyć koordynację rąk. Dodatkowo, piłki również wykonywane są z miękkich materiałów. Dzieci, które bawią się w suchym basenie, mają więc zapewnione bezpieczeństwo i wygodę. Trzeba jednak wybrać taki basen, który będzie pasował do danego miejsca. w przedszkolach są dywany, więc basen taki nie musi mieć dodatkowego miękkiego podłoża. Kryte place zabaw są dostosowywane do odpowiednich rodzajów rozrywki. Inaczej sprawa wygląda na świeżym powietrzu, na stadionach czy w ogrodach. Trzeba więc zwrócić uwagę na dodatkową powłokę zabezpieczającą dzieci przed uderzeniami.

basen z piłeczkami dla dzieci

Kulki do basenu nie tylko przyciągają uwagę – w czasie zabawy dziecko uczy się utrzymywać równowagę i ćwiczy różne partie mięśni.

Suchy basen z kulkami w przedszkolu i domu

Zawsze, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się basen (przedszkole czy dom), nad zabawą dzieci czuwają osoby dorosłe. Często, opiekunowie czuwający nad zabawą dzieci w basenie, mogą wymyślać dzieciom zabawy i prowadzić je. Wychowawcy czy rodzice chętnie bawią się razem z dziećmi, przez co maluchy mogą podświadomie nabrać pewności, iż są słuchane i że ktoś lubi z nimi spędzać czas. Nic tak nie wpływa na dzieci, jak wspólne spędzanie z nimi czasu, nawet w baseniku z piłeczkami.

Korzyści z posiadania takiego basenu są liczne – przede wszystkim, basen taki zapewnia zabawę niejednemu dziecku. Uciecha, jaka widoczna jest na twarzach dzieci podczas pływania w piłeczkach, jest nie do opisania. Jednak rozrywka nie jest jedyną zaletą suchego basenu. Dziecko ma możliwość chwytania piłeczek, rzucania nimi oraz podawania ich innym dzieciom lub dorosłym. Często piłeczki takie wypadają z basenu, więc dorośli z dziećmi mogą je wspólnie zbierać, co może nauczyć dziecko odpowiedzialności i przyzwyczaić je do obowiązku sprzątania po zabawie.

Maluchy, które mają przyjemność korzystania z takiego basenu, są również uczone ostrożności – przy wchodzeniu i wychodzeniu z basenu. Najczęściej, poza domowym suchym basenem, dzieci bawią się w większej grupie. Przedszkolaki mogą więc między sobą wymyślać zabawy – sprzyja to wspólnemu działaniu. Dzieci, bawiąc się razem, uczą się przebywać z innymi osobami.

Bezpieczne baseny oraz kulki do basenów znajdziecie na https://liger.net.pl/57-baseny-z-pileczkami.