Cele agencji aktorskich

Cele agencji aktorskich

Do agencji aktorskich przyjmowane są osoby, które wypadły najlepiej podczas procesu rekrutacji/wstępnego przesłuchania. Osoby, które aplikują do takiej agencji, muszą liczyć się z tym, że selekcja przeprowadzana jest w rygorystyczny sposób. Ogólne założenia agencji aktorskich polegają na wypromowaniu każdej osoby, która posiada talent i predyspozycje do zostania gwiazdą na ekranie. Weryfikacja, która następuje już podczas przesłuchania, sprawia, że do agencji dostają się tylko najlepsi. Agencja aktorska pełni również rolę pośrednika na linii aktor – przesłuchania/ castingi/ producenci filmowi. Każda osoba, która ma ambicje zostać w przyszłości znanym aktorem, ma więc szanse na uzyskanie wymarzonej roli. Agenci, którzy wysyłają demo z przesłuchań, w znaczny sposób wpływają na to, jak szybko zdobędziemy rolę oraz jaka ona będzie.

Co może nam współpraca z agencją aktorską?

Warto także dodać, że agencje aktorskie umożliwiają zdobycie roli od statystowania do głównej roli. Poza tym, w agencji wybierane są osoby, które spełniają oczekiwania producentów firmowych, seriali, teledysków czy reklam.
Nie można jednak zapomnieć o pracy, jaką wykonuje rekruter. Ogólnie, rekruterzy są odpowiedzialni za przyjmowanie kandydatów, weryfikowanie zgłoszeń i sprawdzanie umiejętności. Dodatkowo, warto tu wspomnieć o agencie, którego ma coraz więcej osób. W dzisiejszych czasach nietrudno jest o agenta. Aktorstwo stanowi dość wymagający – bardzo trudno jest wypromować się samemu. Agenci więc mają za zadanie zająć się każdą ‘’nową twarzą’’, która pojawia się w agencji, kandydując na stanowisko aktora. Robienie zdjęć, dbanie o dobry wygląd i wpływanie na to, jak ma zachowywać się dana osoba, pośredniczenie między aktorem/ agencją i reżyserami, to tylko niektóre z zadań, jakie wchodzą w skład kompetencji agentów. Agenci pełnią rolę asystentów każdego aktora z agencji.

Jak dostać się do agencji aktorskiej?

agencja aktorska - śpiewająca aktorkaZłożenie odpowiedniego formularza do wybranej przez nas agencji aktorskiej, to pierwsza czynność, jaką powinniśmy wykonać, jeśli jesteśmy zainteresowani pracą w zawodzie aktora. Każdy, kto zgłasza swoją kandydaturę, musi również przygotować się do przesłuchania. By dostać się do agencji aktorskiej, należy przejawiać ogromne pokłady talentu i umiejętności aktorskich. Rekruterzy i agenci, którzy na co dzień pracują w agencji, zajmują się przyszłymi aktorami.
Dość wąskie jest grono aktorów, która dostaje się do agencji, w porównaniu do przyjmowanych zgłoszeń. Wiele jest osób, które aplikują na jedno miejsce w agencji. Obecnie, szkolenie się pod okiem agentów i  rekruterów, jest przywilejem dla niektórych. Polska scena i nie tylko, stanowi wyzwanie dla każdej młodej osoby, która dopiero rozpoczyna swoją karierę aktorską.
Naprawdę dobrych agencji aktorskich jest niewiele – mnóstwo jest chętnych, którzy próbują wypaść jak najlepiej podczas przesłuchania. Agencja ma bowiem za zadanie przede wszystkim promowanie młodych, świeżo upieczonych aktorów.


Agencja aktorska JMC Studio z Warszawy zaprasza do współpracy osoby z całego kraju. Sprawdź – jmcstudio.pl.