Chemia z Niemiec – przegląd

Chemia z Niemiec – przegląd

Polacy już dawno temu zrozumieli, że niemieckie produkty do sprzątania są znacznie lepszej jakości. W dużej mierze przyczyniła się do tego cena, która w przeliczeniu na nasze polskie złotówki jest często niższa nawet o 30 procent.

Sprowadzając produkty z Niemiec często zastanawiamy się, co będzie potrzebne i co się lepiej sprawdzi. Korzystamy z poleceń bliskich znajomych, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, które rzeczy będą przydatne. Ostatecznie łazienka jest zapełniona produktami, których nigdy nie użyjemy. Co zatem warto kupić, aby nie przepłacić?

Przyjmuje się, że niemiecka chemia jest znacznie lepsza od naszej rodzimej, nawet jeśli produkt ma tę samą nazwę i został wyprodukowany przez jedną firmę. Okazuje się jednak, że Niemcy ogromną uwagę przywiązują do jakości, nawet tych produktów, które są sprzedawane w supermarketach. Na szczególna uwagę zasługuje nie tylko chemia wyprodukowana przez światowe koncerny, ale także marki własne poszczególnych marketów. Są one jeszcze tańsze, a jakością i efektem działania dorównują popularnym markom.

Proszki do prania – czy dalej je stosujemy?

Polskie ceny za dobry jakościowo proszek do prania są naprawdę wysokie. Niekiedy cena jest niewspółmierna do efektów prania – nie dopierają z ubrań plam, bądź nie likwidują brzydkich zapachów. Chyba każdy chociaż raz w domu posiadał wielki karton proszku do prania niemieckiej marki i zauważył znaczną różnicę. Okazuje się, że Niemcy przywiązuje ogromną wagę do tego, aby produkty wytwarzane w ich kraju miały zdecydowanie lepsze działanie. Nie mniej jednak, współcześnie istnieje wiele innych środków, które wykorzystujemy do prania, uważając, że proszek to relikt przeszłości. Może właśnie dlatego, że produkty, które kupujemy w naszych sklepach nie dopierają wszystkiego i niszczą tkaniny?

Płyny do prania i kapsułki – współczesne rozwiązanie?

Innym skutecznym rozwiązaniem do prania ubrań są płyny i kapsułki do prania. W porównaniu do proszków są bardziej skoncentrowane, mają dobre działanie i nie niszczą tkanin. Chociaż te polskie praktycznie niczym nie różnią się od tych wyprodukowanych w Niemczech – warto zwrócić uwagę na cenę. U nas opakowanie kapsułek to koszt kilkudziesięciu złotych. Za Odrą natomiast cena potrafi być nawet o połowę niższa, a skuteczność – lepsza. Warto także pamiętać, że w Niemczech wiele produktów chemicznych produkowana jest w większych pojemnościach, z czego cena jest nieporównywalnie korzystniejsza. Po przeliczeniu okazuje się, że mimo wszystko oszczędzamy, ponieważ zarówno płynu, jak i kapsułek, starcza na więcej prań. Dodatkowo większe opakowanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż kilka mniejszych.

Środki do czyszczenia – dlaczego niemieckie są tak skuteczne?

Chyba każdy lubi, kiedy jego dom lśni czystością, a urządzenia w łazience lub kuchni służą przez wiele lat. To efekt dobrze dobranych środków czystości, które niestety w Polsce potrafią być bardzo drogie i często mało skuteczne. Jest to efekt innych, mniej skoncentrowanych składów. Warto więc zdecydować się na zakup niemieckiej chemii, zwłaszcza tych produktów służących do odtłuszczania kuchenek i piekarników, a także odkamieniania czy czyszczenia armatury łazienkowej.

Chemia z Niemiec – co warto kupić?

Na liście zakupów niemieckiej chemii nie może zabraknąć przede wszystkim produktów do prania – proszków, kapsułek, a nawet płynów do płukania tkanin. Niemiecka chemia świetnie sprawdza się także w czyszczeniu kuchni i łazienki, a efekt utrzymuje się znacznie dłużej.


Chemię z Niemiec polecamy ze sklepu chemia-forma.pl