Co warto wiedzieć przed zakupem odzieży ciążowej?

Co warto wiedzieć przed zakupem odzieży ciążowej?

Czy odzież ciążowa jest naprawdę konieczna? O ile na początku możemy jeszcze z powodzeniem nosić większość swoich dotychczasowych ubrań, o tyle ciało z czasem ulega coraz większym zmianom. Noszona do tej pory odzież nie jest w stanie się do nich przystosować, powodując przy tym poważny dyskomfort. Dlatego tez pora poznać najważniejsze powody, dla których warto przekonać się do odzieży ciążowej.

Odzież ciążowa skrojona na miarę

Odzież ciążowa stworzona została specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach pań w tym wyjątkowym czasie. Pomoże Ci ona wyglądać pięknie, niezależnie od okazji. Dobrze dobrane ubrania będą rosły wraz z Twoim brzuchem, dzięki czemu być może nie będziesz musiała ich tak często wymieniać. Część ubrań będzie z powodzeniem spełniała swoją funkcję nawet po ciąży.

kobieta w ciąży

Największy wybór odzieży ciążowej odnajdziesz w sklepie online Szykowna Mama

Ważne zalety odzieży ciążowej

Nie ma szczególnych różnic pomiędzy biustonoszem ciążowym a tym używanym na co dzień. Biustonosz ciążowy to po prostu biustonosz dobrze dobrany. Piersi w czasie ciąży ulegają wyjątkowo dynamicznym zmianom, zatem musisz zwyczajnie zwrócić większą uwagę na kilka drobiazgów. Ważne są szerokie ramiączka. To nie one odpowiadają za podtrzymywanie biustu w największej mierze, lecz im cięższe piersi, tym bardziej wrzynałyby się one w ciało. Ważne jest również ustabilizowanie piersi. Najmniejszy ruch będzie sprawiał im teraz ból, zatem warto zadbać o to, by wygodnie pozostawały na swoim miejscu. Gdy ciąża zbliża się ku końcowi, warto przemyśleć biustonosz z dodatkowymi udogodnieniami do karmienia. Sukienki ciążowe pięknie podkreślą kształt brzucha bez obciskania go. Nie powodują dyskomfortu również dla uwrażliwionych piersi. Szczególnie polecane są sukienki maxi, rozkloszowane, dzięki którym kobieta zyskuje pełną wygodę i swobodę ruchów. Piękny krój bluzek ciążowych sprawia, że w ciąży możesz bez problemu wyglądać pięknie. Elastyczny materiał sprawi, że odzież będzie rosła wraz z Tobą. Będzie nadawać się do noszenia również po porodzie. Obecna oferta odzieży ciążowej sprawia, że możesz łatwo dobrać nowe ubrania do dotychczasowego stylu, dzięki czemu rewolucja w Twojej szafie będzie znacznie mniejsza, niż myślisz. Piżamy ciążowe są, jak i inne elementy garderoby, miękkie, delikatne i wyposażone w liczne udogodnienia ważne przy karmieniu. Nie musisz już całkowicie podnosić koszuli przy karmieniu niemowlęcia – wystarczy, że skorzystasz z dyskretnego rozcięcia, odepniesz kilka dodatkowych guziczków. Poza tym dzisiejsze piżamy są wyjątkowo piękne. Gdzie najlepiej zaopatrywać się w odzież ciążową? Sklepy online oferują możliwość zakupów na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Dobra jakość ubrań i akcesoriów, dogodne warunki zakupu i zwrotu, a przede wszystkim niższe ceny to mocny argument za zakupami z Internetem w roli głównej. Swoje poszukiwania rozpocznij od strony szykownamama.pl i ciesz się komfortem!

Uwzględnienie szczególnych potrzeb

różowa grafika

Odzież ciążowa jest wykonana nieco inaczej niż ubrania noszone na co dzień. Najważniejszą rzeczą jest dobór materiału. Skóra w ciąży staje się szczególnie uwrażliwiona, zatem trzeba zwracać większą uwagę na dobór zakupywanych ubrań. Warto stawiać na materiały naturalne, lekkie, przewiewne. Krój ubrania nie może uciskać brzucha, powinien wręcz zapewniać podporę dla rosnącego brzucha, by tym skuteczniej odciążyć kręgosłup. Co więcej, zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży rozpoczną się poszukiwania odzieży z udogodnieniami przydatnymi podczas karmienia. Warto zatem stawiać na bluzki z dekoltem kopertowym, piżamy lub biustonosze ciążowe.