Czy warto wysłać dziecko do prywatnego przedszkola?

Czy warto wysłać dziecko do prywatnego przedszkola?

Prywatne przedszkola są coraz bardziej popularne ze względu na specyfikę działania i zalety. Dowiedz się, czy faktycznie warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola.

Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że przedszkola prywatne mogą się diametralnie różnić od przedszkoli publicznych. Różnice tyczą się dosłownie wszystkiego – od sposobu opiekowania się dziećmi, poprzez posiłki, aż po kadrę. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach zmiany nie są aż tak widoczne.

Z roku na rok tworzy się coraz więcej prywatnych przedszkoli, zarówno w dużych miastach, jak i w tych mniejszych. Dlaczego tak się dzieje i co jest tego powodem? – Otóż, jest wiele odpowiedzi na to pytanie. Prywatne przedszkola po pierwsze gwarantują nam miejsce w momencie zapisania dziecka (i często dokonania wpłaty). Placówki prywatne liczą o wiele mniej dzieci, niż publiczne. Pozwala to na większą swobodę opiekunek – mniejsza ilość dzieci w grupie jest dobra nie tylko dla nich samych, ale i dla wychowawców. W takiej sytuacji nauczyciel może poświęcić więcej czasu każdemu dziecku. Dzieci są ciekawe świata i pragną wiedzieć wszystko. O wiele łatwiej jest też zapanować nad grupą, w której jest kilkanaście dzieci, niż w takiej która liczy ich 30.

Liczba dzieci jest ważna również wtedy, gdy dziecko ma problem. W mniejszej grupie dzieci można to zauważyć szybciej, dzięki czemu wychowawca zawsze będzie mógł zareagować.

W przedszkolach prywatnych jest więcej opiekunek, a dyrektorzy zwracają większą uwagę na to, by dzieci miały urozmaicone zajęcia. Dodatkowo, istotą prywatnego przedszkola jest również właściwa edukacja maluchów.

Korzyści z prywatnego przedszkola

Prywatne placówki edukacyjne w znacznej większości są bardziej zadbane. Dzieci mogą liczyć na większy porządek, świeżo malowane ściany, nowe mebelki w salach oraz zabawki. Każde dziecko chętniej będzie chodzić do przedszkola, w którym jest ładniej.

Warto wspomnieć także o wyżej wymienionych zajęciach dodatkowych. Dzieci mogą uczyć się języka obcego, nowej dyscypliny sportu czy śpiewu lub technik plastycznych. Taki stan rzeczy wpływa na rozwój malucha i daje mu szanse na zdobywanie umiejętności od najmłodszych lat. To może zwiększyć pewność siebie już w wieku przedszkolnym i rozbudzić pasje.

Posiłki to również istotna sprawa, jaka jest często poruszana w rozmowach o przedszkolach. Prywatne placówki częściej mogą zagwarantować maluchom lepszej jakości posiłki. Dzieci mają zapewnione śniadania, obiady i podwieczorki. Zadaniem dyrektora jest zapewnienie dzieciom posiłków bogatych w witaminy i niezbędne do rozwoju substancje odżywcze. Poza tym, często można spotkać się  ze zjawiskiem ‘niejadków’. Dzieci często nie chcą jeść w wieku przedszkolnym. Posiłki powinny więc być przyrządzane tak, by maluchy nie miały problemów z jedzeniem.

Pozytywy wysłania dziecka do prywatnego przedszkola

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci spędzają mnóstwo swojego czasu. Wybierając odpowiednią placówkę, warto zdecydować się na taką, która posiada wszystkie powyższe zalety. Prywatne przedszkole oraz jego zalety zagwarantują nam, rodzicom więcej spokoju i komfortu. Wiedząc, iż nasze dzieci są w dobrych rękach i mają ciekawie zorganizowany czas, nie musimy martwić się o ich edukację.

Jedno z prywatnych przedszkoli, które jest nastawione na rozwój dziecka poprzez prowadzenie zajęć dodatkowych, to Mundo Marino.