Czym charakteryzują się okna PCV?

Czym charakteryzują się okna PCV?

Przy urządzaniu nowego domu, remontowaniu mieszkania lub po prostu przy wymianie okien, należy zastanowić się, jakie okna będą najlepszym wyborem. Okna PCV, czyli okna plastikowe, to najczęściej wybierany rodzaj okien. Zyskały tak duże zainteresowanie dzięki swoim wielu zaletom. Przede wszystkim są uniwersalne i pasują do każdego wnętrza oraz elewacji. Mogą przybierać różne kształty, nie tylko prostokątne czy kwadratowe. Dostępne są też w różnorodnych rozmiarach – tych małych (łazienkowych lub od piwnicy), klasycznych oraz dużych – tarasowych. Większość firm wykona okna na wskazany wymiar.

Kilka słów o budowie okien plastikowych

Jeżeli chodzi o budowę okien, to ich podstawowym elementem jest szyba. W oknach PCV umieszcza się zazwyczaj dwie tafle szkła, a między nimi  gaz szlachetny. Profile okien plastikowych zbudowane są komór (od dwóch do siedmiu komór, choć do klasyków należą pięciokomorowe). Im jest ich więcej, tym okno zapewnia większy komfort ciepła, ale też zbyt dużo komór może negatywnie wpływać na sztywność profilu. Komora wzmocnieniowa zapewnia oknu większą trwałość i sztywność, wykonana jest zwykle ze stali.

wybór okien PCV Lublin

Zalety okien PCV

Zdecydowanie ważną cechą, która ucieszy sporo osób, jest łatwość w czyszczeniu. Plastikowe okna nie wymagają specjalnej pielęgnacji (tak jak np. okna drewniane), a jeżeli komuś zależy na pięknym wyglądzie drewna, to zawsze istnieje możliwość wybrania okien PCV, które imitują ten surowiec. Okna te można zamówić w różnych kolorach, zaczynając od tych standardowych, a kończąc na wymyślnych odcieniach.

Okna plastikowe są bardzo trwałe, potrafią spełniać swoją funkcję przez kilkadziesiąt lat. Są też odporne na odkształcenia. Niestraszne im ulewy, wiatry, promieniowanie UV i mrozy. Jedyne, co trzeba z nimi robić, to myć je – nie tylko szyby, ale też pozostałe elementy. Czasem warto też nasmarować okucia. Istotnym plusem, szczególnie dla tych, którym zależy na ochronie środowiska, jest to, że zużyte okna plastikowe nie zaśmiecają Ziemi, a są wykorzystywane do wyprodukowania nowych okien.

montaż okien PCV Lubelskie

Dobre okna oprócz wpuszczania światła do pomieszczenia oraz chronienia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, powinny służyć do wentylacji. Świeże powietrze jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście można po prostu otworzyć okno, ale okna PCV posiadają nawiewniki, zamontowane w ramie okna. Umożliwiają one przepływ powietrza z zewnątrz do środka w sytuacjach, w których otwarcie okna nie jest możliwe.

Podstawową zaletą okien PCV jest ich cena. Za dość niską sumę można wybrać okna o dobrej jakości, które zapewnią szczelność, termoizolację i będą dźwiękoszczelne.

Jak dokonać wyboru okien PCV?

Wybór plastikowych okien to nie wszystko. Wśród nich występuje też kilka podrodzajów. Trzeba podjąć decyzję, czy mają mieć dodatkową izolację akustyczną, czy mają być bardziej energooszczędne (te najczęściej wybierane są do domów jednorodzinnych), czy powinny spełniać funkcję antywłamaniową (okna PCV są wtedy produkowane z innymi okuciami, a szyby mają zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia). Najlepiej udać się do specjalistów po poradę. Chcąc zamówić okna PCV w lubelskim najlepiej wybrać się do firmy Atos

Atos Lublin działa już od ponad 25 lat, więc pracownicy tej firmy znają się na tym, co robią. Gwarantują produkty wysokiej jakości oraz sprawny montaż. Znajdą Państwo u nich pomocną obsługę, która udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania związane z zakupem okien. Wybór okien jest naprawdę duży i do tego najlepszy w okolicy.