Czym charakteryzuje się wylęgarnia drobiu?

Czym charakteryzuje się wylęgarnia drobiu?

W wylęgarni drobiu znajdują się jaja piskląt różnych gatunków. W miejscu tym następuje wylęganie się piskląt. Proces ten odbywa się pod ścisłym nadzorem pracowników i właściciela wylęgarni. Jednak wszystkie procesy, które następują po sobie, muszą być również stale kontrolowane przez sanepid i inne narządy państwowe. Dodatkowo, w wylęgarni drobiu wszystkie procesy muszą odbywać się we właściwy sposób. Znaczy to, że do każdego procesu należy podchodzić z odpowiednią dokładnością. Wylęgające się pisklęta są bowiem sprzedawane prywatnym właścicielom hodowli. W wylęgarni drobiu przechowywane są jaja i pisklęta przez określony czas. Według ściśle określonych zasad, jaja i pisklęta muszą być przechowywane w specjalnie dostosowanych inkubatorach, które mają za zadanie pełnić rolę ‘’sztucznej kwoki’’.  W miejscu takim jak wylęgarnia drobiu, muszą panować najwyższe standardy sanitarne w celu jak najlepszego stanu zwierząt. Ten aspekt należy do niezwykle ważnych – wymóg ten musi być bezwzględnie spełniony, z powodu częstych i niezapowiedzianych wizyt sanepidu i wylęgarnia indykówkontroli.

Pisklęta indycze


Pisklęta indycze
są zakupywane równie często, co pozostałe gatunki drobiu. Wiele jest gatunków piskląt indyczych, które możemy zakupić w Polsce. Jaja sprowadzane są z różnych stron Europy. Funkcjonuje wiele wylęgarni drobiu, w których można zakupić jedynie pisklęta indycze. W takich wylęgarniach panują te same zasady, które obowiązują w pozostałych typach wylęgarni. Warto jednak wiedzieć, która z wylęgarni jest godna polecenia i z której oferty możemy skorzystać. Pisklęta indycze nieco różnią się od kaczek i kurek, dlatego często możemy spotkać się z wylęgarnią oferującą jedynie pisklęta indycze. Jednak wylęgarnie indyków funkcjonują praktycznie w tak sam sposób, co wylęgarnie drobiu.

Zakup piskląt

Czynność ta odbywa się bardzo często – z tego względu liczba piskląt znajdujących się w wylęgarni, liczona jest często w dziesiątkach tysięcy. Jaja dostarczane do wylęgarni, umieszczane są w specjalnych inkubatorach, w których pozostają aż do momentu wyklucia. Zakup piskląt odbywa się często przez tych samych hodowców drobiu. Jednak właściciele ogromnych wylęgarni, mogą liczyć na klientelę stałą i nową. W dzisiejszych czasach, wylęgarnie i hodowla piskląt jest znacznie uproszczona dzięki postępom technologicznym. Ponadto, wiedza, doświadczenie oraz odpowiednie środki pozwalają właścicielom we właściwy sposób zarządzać i prowadzić wylęgarnie. Dlatego, właściciele hodowli drobiu wybierają te najbardziej zadbane i popularne wylęgarnie w danym rejonie. Po dokonaniu zakupu odpowiedniej liczby piskląt, właściciel wylęgarni najczęściej zobowiązany jest dostarczyć ustalonej liczby piskląt w dane miejsce. Liczba piskląt często liczona jest w tysiącach lub w dziesiątkach tysięcy, dlatego cały proces zakupu oraz dostarczania piskląt, musi zostać zorganizowany ze szczególną uwagą.