Dlaczego warto zadbać o identyfikator dla psa z grawerem?

Dlaczego warto zadbać o identyfikator dla psa z grawerem?

Bezpieczeństwo psa powinno być priorytetem dla każdego właściciela czworonoga. Psy w wielu kwestiach nie potrafią same o siebie zadbać, więc odpowiedzialność spada na osobę, która się psiakiem opiekuje. Ważne są regularne wizyty u weterynarza, zapewnienie psu odpowiedniego pożywienia w dopasowanych do jego potrzeb porcjach oraz zapewnienie psu bezpieczeństwa na spacerach. Bardzo ważną kwestią jest zadbanie o to, aby pies mógł bezpiecznie wrócić do domu, gdyby doszło do jego ucieczki lub zerwania się ze smyczy podczas spaceru. W tej kwestii bardzo przydatny będzie między innymi identyfikator dla psa z grawerem.

Chip to nie wszystko, warto kupić też identyfikator dla psa

Obecnie w praktycznie każdym gabinecie weterynaryjnym zaleca się zachipowanie zwierzęcia. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów wychodzących. Takie rozwiązanie sprawia, że pies jest zarejestrowany w specjalnej bazie pod unikatowym kodem składającym się z 15 cyfr. Ten kod zamknięty jest w miniaturowym chipie, który jest mniej więcej wielkości ziarenka ryżu i podczas krótkiego zabiegu zostaje on zaaplikowany zwierzęciu pod skórę. Dzięki temu nie ma ryzyka, że pies zgubi się bez tego identyfikatora lub zgubi go podczas ucieczki lub pogoni za innym zwierzęciem. Chipy to rozwiązanie bardzo wygodne oraz przede wszystkim bezpieczne. Nie mają one żadnego zagrożenia dla psa i jednocześnie są świetnym sposobem, aby czworonoga oznaczyć. Do danych w systemie dopisane są oczywiście dane właściciela, dzięki czemu osoba, która znajdzie zagubione zwierzę, może się z nim skontaktować. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że aby sprawdzić, czy pies ma chip, konieczne jest udanie się do weterynarza, który ma do tego odpowiedni sprzęt.

adresówka dla psa

Aby przyspieszyć proces odnalezienia psa w przypadku ryzyka jego zgubienia, warto postawić dodatkowo na identyfikator z grawerem. Taka zawieszka, nazywana inaczej adresówką dla psa, to niewielka tabliczka wykonana z metalu, na której może znaleźć się imię psa oraz telefon kontaktowy do właściciela. W przypadku znalezienia psa z taką zawieszką na obroży proces poszukiwania jego właścicieli znacznie się przyspieszy. Można dzięki temu zaoszczędzić zwierzakowi naprawdę dużo stresu, ponieważ nie będzie trzeba specjalnie zabierać go do weterynarza, tylko będzie można skorzystać z informacji na grawerze i od razu skontaktować się z właścicielem. Dzięki temu, jeśli Twój pies z jakiegoś powodu się zgubi, to znacznie szybciej do Ciebie wróci.

Wybierz na stylową zawieszkę przypinaną do obroży psa

Identyfikator z grawerem dla psa to nie tylko praktyczny, ale także bardzo ozdobny dodatek. Takie adresówki dla czworonogów mogą mieć bardzo różne kształty i rozmiary, dzięki czemu będą designerskim dodatkiem do obroży psa. Zastanów się dobrze nad tym wyborem i dopasuj model do rozmiarów swojego psa. W przypadku dużych ras zawieszka może być nieco większa, dzięki czemu zmieści się na niej więcej informacji. Jednak w przypadku małych piesków, zawieszka powinna być niewielka, aby zmieściło się na niej imię psa oraz numer telefonu jego właściciela. Jeśli wybierzesz zbyt duży identyfikator dla swojego pupila, to niestety może mu ona przeszkadzać na co dzień.

Warto pilnować psa na spacerach i unikać ryzyka, że się on zgubi lub zerwie ze smyczy, aby gonić inne zwierzę lub uciekać przed innym psem. Jednak należy pamiętać, że do takiego zdarzenia może dojść nawet pomimo usilnych starań. Dlatego warto zainwestować w identyfikator dla psa wysokiej jakości z personalizowanym grawerem.