Firmy spedycyjne w Polsce na podstawie strony opinia-spedycje.pl

Firmy spedycyjne w Polsce na podstawie strony opinia-spedycje.pl

Spedycja jest jednym z kluczowych działań, dzięki którym towar jest w stanie być przetransportowany z miejsca A do miejsca B w jak najszybszym czasie i do tego, w jak najbardziej bezpiecznych warunkach. Spedycja wchodzi w skład logistyki, chociaż różni się od niej tym, że zakres jej działań jest znacznie węższy. Istnieją także firmy takie jak MawoGroup, które zapewniają kompleksową obsługę firm transportowych.  Jakie są opinie, które krążą o firmach spedycyjnych, ile się tam zarabia i gdzie najlepiej jest pracować?

 Orange Logistics

Jakie są zarobki w firmie spedycyjnej?

Średnie zarobki osoby wykonującej zawód spedytora mieszczą się w przedziale od 2855 złotych netto do 3665 złotych netto w zależności od firmy, w której się pracuje. Jak więc widać, różnica potrafi być całkiem spora. I tak jak we wszystkich innych zawodach, tak i tutaj – wysokość zarobków może różnić się od siebie w zależności od tego, w jakim województwie mieszka dany pracownik.

Firma transportowa Lkw Fredrich

Dane wskazują na to, że w tej branży najwięcej ludzie zarabiają w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Z kolei na mniejsze wypłaty mogą liczyć osoby zatrudnione na terenie województwa lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i podkarpackiego.

Niemniej jednak wysokość wypłaty osoby, która zajmuje się spedycją jest znacznie większa niż ustalona dotychczas minimalna krajowa. Dlatego wielu ludzi uważa ją za atrakcyjną i motywującą do podjęcia tej właśnie pracy. Zwłaszcza, że na portalach publikujących ogłoszenia o pracę można znaleźć wiele ofert!

Jakie trzeba spełniać wymagania, aby podjąć pracę w spedycji i jak wygląda ta praca?

Jeżeli chodzi o wymagania, to jest ich całkiem sporo, jednak są w miarę łatwe do spełnienia. Oczywiście trzeba posiadać minimum wykształcenie średnie, chociaż wyższe kierunkowe jest mile widziane. Znajomość języków obcych też jest tym, czym powinien dany kandydat się wyróżniać – większość firm oczekuje języka angielskiego lub języka niemieckiego. Osoba, która chce pracować w spedycji, powinna też być komunikatywna oraz odporna na stres i powinna umieć pracować w zespole. Powinna być też osobą zorganizowaną i najlepiej, aby miała odpowiednie doświadczenie zawodowe.

A jak dokładnie wygląda praca spedytora? Przede wszystkim warto wiedzieć, że spedycja jest częścią logistyki i zajmuje się węższym zakresem zadań. Przede wszystkim spedytor zajmuje się pozyskiwaniem zleceń na transport, podpisywaniem umów z klientami, kompletowaniem wszelkich potrzebnych dokumentów do tego celu, organizowaniem transportu oraz nadaniem paczki. Czyli spedytor zajmuje się wyłącznie praktyczną częścią nadawania towaru.

Gdzie warto rozpocząć pracę?

Jak już zostało wspomniane, w Polsce wiele jest firm świadczących usługi spedycyjne.

Ogromną zaletą tych firm jest to, że dość często prowadzą nabory, ponieważ w branży transportowej potrzeba dużej ilości rąk do pracy.