Garaże blaszane – dlaczego są wciąż tak popularne?

Garaże blaszane – dlaczego są wciąż tak popularne?

Wiele osób decyduje się na wybudowanie własnego garażu, który będzie wolnostojący i odizolowany od domu. Istnieje wiele metod oraz technik, dzięki którym taki budynek może zostać postawiony jednak mimo upływu czasu garaże blaszane wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem. Co sprawia, że ten rodzaj garażu jest wciąż tak chętnie wybierany?

Blaszane garaże niska cena i szybka budowa

Garaże blaszane posiadają wiele zalet, które sprawiają, że wiele osób, które nawet posiadają możliwości zdecydowania się na inną opcję, wybiera właśnie tradycyjne blaszane wersje. Ogromną zaletą garaży blaszanych jest ich relatywnie niska cena co jest wyjątkowo korzystnej jeśli nie planujemy wydawać znaczenie sumy pieniężnej na dobudowanie garażu. W zależności od wykorzystanych materiałów ceny garaży mogą wahać się w granicach od 3do nawet 7 tysięcy złotych co w porównaniu z garażami murowanymi jest i tak wyjątkowo atrakcyjną wartością. Ponadto garaże blaszane mogą zostać postawione w bardzo krótkim czasie co jest również wyjątkowo korzystne zwłaszcza jeśli potrzebujemy skorzystać z takiego obiektu od zaraz. Nie ma konieczności również konsultowania budowy ze specjalistami czy szczególnego przygotowania gruntu.


Nowoczesne garaże blaszane produkowane przez firmę CGT Burnus to wytrzymałe i nowoczesne kosntrukcje


 

Wysoka estetyka garaży blaszanych

Garaże blaszane są bardzo często kojarzone z starymi zniszczonymi „blaszakami” które z pewnością nie stanowiły żadnej ozdoby posiadłości. Obecnie jednak można zdecydować się na zakup garażu blaszanego, który będzie wykonany z eleganckiej blachy pomalowanej farbą akrylową lub nawet imitującej drewno. Jeśli zachodzi taka konieczność garaż blaszany może również zostać ocieplony. Współcześnie producenci garaży blaszanych oferują wyjątkowo wysokiej jakości blachę, która będzie odporna na działanie czynników atmosferycznych i będzie w stanie posłużyć nam przez wiele lat. Warto również pamiętać, że w odróżnieniu od innych rodzajów garaże blaszane można przewozić czy nawet dowolnie przesuwać. Co więcej niektóre mniejsze garaże blaszane stawiane są bez konkretnych, stałych fundamentów dlatego można je swobodnie transportować w zależności od pojawiających się potrzeb. Zaletą, która jest kluczowa dla niektórych jest również fakt, że garaż blaszany można samodzielnie zamontować. Jest to dobry sposób aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na budowie garażu i jednocześnie uzyskać trwałą konstrukcję, która ochroni nasz dobytek przed negatywnymi zewnętrznymi czynnikami.

Podsumowując można jednoznacznie stwierdzić, że garaże blaszane posiadają wiele zalet i każda osoba, która zdecydowała się na ich budowę z pewnością będzie zadowolona z podjętej decyzji. Może być to doskonałe rozwiązanie zarówno na stałe jak i w momencie, gdy chcemy skorzystać z garażu jedynie tymczasowo. Bez względu na to jak długo planujemy wykorzystywać garaż z pewnością będziemy mogli cieszyć się wysoką jakością wyrobu, jego trwałość oraz odpornością.