Innowacja w świecie okularów – soczewki Transitions

Innowacja w świecie okularów – soczewki Transitions

Szukasz nowego rozwiązania, które pomogłoby Ci widzieć poprawnie? A może zależy Ci na bardziej zaawansowanych metodach korekcji, dzięki którym wada wzroku nie przeszkadza w codziennych obowiązkach? Transitions to światłoczułe soczewki korekcyjne, które nie tylko leczą wadę wzroku – posiadają także specjalny filtr fotochromowy, który pozwala na dobre widzenie niezależnie od natężenia światła, redukując oślepienia.

Charakterystyka soczewek Transitions

szkła Transitions

Wybór w kategorii soczewek jest duży. Nie wszystkie jednak są przeznaczone do noszenia non stop, ponieważ nie sprawdzają się w niektórych warunkach świetlnych. Soczewki Transitions są przystosowane do światła. Jest to możliwe dzięki temu, że wykorzystano w nich technologię fotochromową, dzięki której struktura cząsteczek znajdujących się w soczewkach ulega transformacji pod wpływem światła.

Co to oznacza? Kiedy osoba mająca założone okulary lub soczewki kontaktowe Transitions znajduje się w zacienionym miejscu, a następnie wychodzi z niego i wkracza w miejsce wypełnione światłem z promieniami UV, soczewki stopniowo zaczynają zmieniać swój kolor na ciemniejszy.

W zależności od tego, jak silne jest światło, soczewki przybierają daną barwę, dostosowując się do siły promieniowania. Kiedy osoba wchodzi do nieco ciemniejszego pomieszczenia, soczewki z powrotem stają się jaśniejsze zgodnie z tą samą zasadą. Jest to niezwykle wygodne dla każdego, kogo światło słoneczne bardzo oślepia i uniemożliwia swobodne patrzenie, co z kolei często wpływa również na ogólne samopoczucie. Soczewki Transitions to nowoczesne rozwiązanie korekcji wzorku dla każdej wymagającej osoby.

Działanie soczewek okularowych z technologią fotochromową

Nosząc soczewki Transitions, nie musisz przejmować się tym, czy będziesz widzieć wyraźnie w słońcu. Pomimo mechanizmu zaciemniającego, obraz jest przejrzysty. Jeśli chodzi o wygląd warstwy zaciemniającej, nie występują w niej żadne przerwy, dzięki czemu cała soczewka jest chroniona przed promieniami, a okulary wyglądają stylowo.

soczewki Transitions

Jeśli zastanawiasz się, czy okulary z takimi soczewkami mogą być noszone jako zamienniki okularów przeciwsłonecznych, odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Inwestując w okulary z soczewkami Transitions, zapewniasz sobie ogromny komfort. Po pierwsze dlatego, że nie musisz nosić przy sobie drugiej pary okularów na zmianę, ponieważ możesz wychodzić na słońce w tych samych, w których przebywasz wewnątrz budynków.

Drugim powodem jest to, że mając założone okulary z soczewkami Transitions, nie musisz przejmować się tym, jak silne może być słońce na zewnątrz – jeśli występuje u Ciebie znaczna wrażliwość na światło słoneczne, okulary te pozwolą Ci na zachowanie spokoju.

Noszenie okularów z soczewkami Transitions jest szczególnie wygodne dla osób, które dużo pracują w terenie i w ciągu dnia napotykają na zmiany natężenia promieni słonecznych. Zakładając takie okulary, możesz przestać zwracać uwagę na pogodę – nie będzie przeszkadzała Ci ona w wykonywaniu obowiązków. Jeśli zależy Ci na jeszcze większej wygodzie, warto zdecydować się na światłoczułe soczewki kontaktowe, które aplikowane są bezpośrednio na powierzchnię oka.

Wygląd okularów z soczewkami Transitions

Pomimo tego, że najważniejsze w soczewkach Transitions jest ich działanie związane z przeciwdziałaniem promieniom UV, warto zwrócić uwagę również na wygląd okularów z tymi soczewkami. Jeśli zastanawiasz się, czy ich fotochromowa technologia w jakiś sposób oddziałuje na wygląd całych okularów, to oprócz oczywistej zmiany kolorów soczewki, okulary te prezentują się tak samo, jak klasyczne modele. Dzięki temu z łatwością dopasujesz oprawki, w jakich czujesz się dobrze.