Jak dobrać hokery do wnętrza?

Jak dobrać hokery do wnętrza?

Hokery są podstawą wyposażenia każdego baru lub pubu. To po prostu stołek barowy, który jest znany od tysięcy lat.

Przez wieki zmieniał się jego wygląd, kiedyś był zdecydowanie niższy niż ten współczesny. Modele podobne do znanych nam dzisiaj hokerów pojawiły się w XX wieku.

Jak wyglądają współczesne hokery?

Hooker jest wysokim krzesłem o siedzisku w kształcie koła lub kwadratu. Zależnie od modelu posiada oparcie bądź jest go pozbawiony, siedzisko może być miękkie, tapicerowane lub twarde. Niektóre hokery są obrotowe. Materiałem, z którego produkuje się tego typu krzesła jest drewno lub metal, bądź obydwa te materiały.

Od materiału wykonania zależy styl mebla. Drewniane hokery reprezentują najczęściej styl klasyczny. Natomiast współczesne trendy designerskie wykorzystują zwykle do aranżacji wnętrz krzesła ze sztucznych materiałów.

Mieszanie naturalnych materiałów ze sztucznymi daje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia modeli hokerów, które są wyjątkowymi produktami sztuki użytkowej. Zwykle posiadają jedną nogę i są to wtedy najczęściej krzesła obrotowe, albo cztery nogi.

Hokery w nowoczesnych aranżacjach stają się coraz częściej elementem wyposażenia nie tylko restauracji, barów lub pubów, ale również prywatnych mieszkań oraz biur. 

Dlaczego hokery są wygodnym krzesłem?

Hokery są niezwykle wygodnymi, wysokimi krzesłami, zwłaszcza jeśli są tapicerowane. Zapewniają wtedy użytkownikowi wysoki komfort w trakcie siedzenia. Stanowią ważny element aranżacji wnętrza zarówno w prywatnych mieszkaniach oraz biurach.

Różnią się między sobą designem, kolorystyką oraz wysokością. O ich wygodzie decyduje kilka elementów takich jak oparcie nie tylko dla pleców, ale również dla nóg, co jest niezwykle korzystne w sytuacji długiego korzystania z hokera.

Niezbędne jest także wygodne siedzisko, które jest odpowiednio modelowane i idealnie dopasowane. Poza tym są łatwe w utrzymaniu czystości, szczególnie jeśli zostały wykonane ze sztucznych materiałów.

Czym się kierować przy zakupie hokerów?

Rynek oferuje szeroki wybór hokerów, dlatego klient ma możliwość wyboru produktu, który w jak najlepszy sposób zrealizuje jego wizję wnętrza z tego typu krzesłami. Wybierając hokery do biura trzeba się kierować wymaganiami przyszłych użytkowników oraz sposobem ich wykorzystania. Podstawową decyzji o wyborze konkretnego modelu jest komfort korzystania z hokera przez użytkowników.

dobieranie hokerów

Hokery do biura

Hokery do biura, są stylizowane na typowo barowe, wysokie krzesła. Coraz częściej można je spotkać w biurach i salach konferencyjnych prestiżowych firm. Typowe krzesła konferencyjno – audytoryjne mają lekką formę, która pozwala na zastosowanie tego typu mebla w każdym wnętrzu, między innymi w poczekalniach i recepcjach.

Wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących odporność na intensywne użytkowanie, dlatego doskonale sprawdzą się w miejscach publicznych, gdzie będą mogły być wykorzystywane przez wiele lat. Rynek oferuje szeroki wybór hokerów o różnych kształtach i formach, idealnych również do wnętrz biurowych.

Jakiego producenta mebli biurowych wybrać?

Decydując się na zakup hokerów do biura warto wybrać producenta, który ma doświadczenie w wytwarzaniu tego typu mebli, wynikające z wielu lat działalności na rynku meblarskim. Warto postawić na produkty charakteryzujące się trwałością, wysoką jakością wykonania i funkcjonalnością, wytwarzane przez producenta zapewniającego kompleksową ofertę, co pozwala na pełne wyposażenie w meble i siedziska wszelkich pomieszczeń takich jak:

  • biura,
  • gabinety,
  • sale konferencyjne i szkoleniowe,
  • call center,
  • sale obsługi klienta,
  • sale sądowe,
  • pokoje hotelowe,
  • recepcje i poczekalnie,
  • aneksy kuchenne.

Wszędzie tam doskonale sprawdzą się funkcjonalne i wygodne hokery. Profesjonalna obsługa, doradztwo, projektowanie, a także transport i dostarczenie wyrobów na miejsce docelowe oraz serwis gwarancyjny to zalety profesjonalnej i kompleksowej obsługi firmy, specjalizującej się w produkcji mebli biurowych.