Jak się przygotować na wyjazd zagraniczny z wynajętym motocyklem?

Jak się przygotować na wyjazd zagraniczny z wynajętym motocyklem?

Wyprawa za granicę na motocyklu może być niezapomnianą przygodą, do której wciąż będziesz wracać we wspomnieniach i być może zechcesz ją jeszcze powtórzyć. Aby jednak podróż ta obfitowała przede wszystkim w miłe przygody, musisz przed wyruszeniem w drogę poczynić pewne stosowne przygotowania. Czym należy się zająć przed wyruszeniem w drogę?

Wynajmij motocykl i nie martw się przeglądem technicznym

Długa trasa na motocyklu to idealna okazja do licznych awarii i innych niespodzianek. Dlatego też, aby możliwie się przed nimi uchronić, dokonaj dokładnego przeglądu. Warto oddać wtedy motocykl do przeglądu u specjalisty, który skontroluje stan płynów, klocków hamulcowych, łańcucha, świec i akumulatora. Sprawdzi także stan zużycia opon, skontroluje oświetlenie, słowem – dokona dokładnego przeglądu tak, by ryzyko niespodziewanej usterki na trasie spadło do możliwego minimum.  Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie motocykla z wypożyczalni. Takie firmy mają obowiązek wykonania dokładnego przeglądu przed każdym użyczeniem sprzętu. Takie motocykle mają wykonany dokładny przegląd, który zagwarantuje bezpieczną jazdę nawet na długodystansowych trasach. Wynajem motocykla z wypożyczalni zdecydowanie uprości przygotowania na wyjazd zagraniczny.

Zadbaj o odpowiednie dokumenty podczas wyjazdu zagranicznego wynajętym motocyklem

Tym, co może skutecznie zepsuć nawet najpiękniejszą podróż, jest… biurokracja. Brak odpowiednich dokumentów za granicą może skutkować poważnymi problemami, związanymi z wypłatą odszkodowania, pomocą na miejscu wypadku i wieloma innymi sprawami. Koniecznie sprawdź ważność OC, a także to, czy w przypadku wyjazdu za granicę nie będzie konieczne jego przedłużenie. Dzięki ważnemu OC to firma ubezpieczeniowa bierze na siebie odpowiedzialność za spłacenie uszkodzonego mienia. 

wspomnienia z wyjazdu wynajętym motocyklem

Innym dokumentem, który może być ważny przy wjeździe do niektórych krajów, może być zielona karta, która zwalnia jej posiadacza z odpowiedzialności za szkody wyrządzone innym osobom podczas wypadku. Warto się w nią zaopatrzyć przede wszystkim w wypadku wycieczki do krajów wschodnich.

Wybierając się w podróż, zadbaj także o dodatkowe rzeczy, jak ubezpieczenie assistance, dzięki któremu możesz liczyć na pomoc techniczną w razie wypadku za granicą. Oprócz tego zaopatrz się w kartę EKUZ, co zapewni Ci dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej na terenie Europy. Sprawdź ważność swojego dowodu, paszportu, zabezpiecz dokumenty na czas jazdy nieprzemakalnym woreczkiem, a także zrób kopie, do których będziesz mieć dostęp w każdej chwili, np. poprzez umieszczenie ich w chmurze. 

Bezpieczny i wygodny wyjazd z akcesoriami z wypożyczalni motocykli

Oprócz przygotowania technicznego motoru i dokumentacji odpowiednio spakuj swój bagaż. Postaw na mniejszą ilość ubrań i bielizny, które będzie można po prostu przeprać, zabierz ze sobą niezbędne kosmetyki, leki, zorganizuj sobie apteczkę, mini zestaw naprawczy do motoru i do ubrań. To, co ze sobą weźmiesz, zależy od Twoich osobistych preferencji w dużej mierze, lecz są rzeczy, które będą niezbędne praktycznie zawsze. Wynajmując motocykl można zdecydować się także na wynajem odpowiednich akcesoriów do niego. To pozwoli zachować bezpieczeństwo i wygodę. Potrzebnymi akcesoriami mogą okazać się: nawigator, ubranie do jazdy motocyklem w tym kask, a także kufry. 

Rozważ też sporządzenie szczegółowej checklisty, na której będziesz odznaczać punkt po punkcie swoje przygotowania, dzięki czemu unikniesz większych zaskoczeń.

wypożyczenie motocykla bmw na wyjazd zagraniczny

Dlaczego warto pojechać za granice wypożyczonym motocyklem?

Warto dlatego, że skraca Ci się czas, jaki poświęcisz na przygotowania. Motocykl z wypożyczalni, takiej jak np. Moto Adventure, już jest przygotowany i dokładnie sprawdzony pod kątem technicznym, dzięki czemu nie musisz się już o to martwić we własnym zakresie. Oprócz tego maszyna jest zaopatrzona we wszelkie niezbędne pakiety ubezpieczeniowe, więc pozostaje Ci zadbać o ubezpieczenie siebie i sprawdzenie pozostałej dokumentacji. Co więcej, nie musisz martwić się o dodatkowe koszty napraw. 

Wynajem motocykla na wycieczkę to dobry pomysł, który choć kosztowny, i tak będzie mniejszym wydatkiem niż zakup nowego motocykla, którego cena może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego też, jeśli nie chcesz czekać na realizację swoich marzeń o podróży, wynajem będzie bardzo dobrym pomysłem.