Jak ubrać się na wesele zimą?

Organizowanie ślubu zimą nie jest popularne. Młode pary zazwyczaj wybierają okres wiosny i lata. Okazuje się jednak, że organizacja przyjęcia weselnego zimą posiada wiele zalet. Jedną z nich jest malowniczy krajobraz. Nie bez znaczenia pozostają także duże oszczędności związane z organizacją przyjęcia i wynajęciem sali oraz wieloma innymi wydatkami. Natomiast goście weselni mogą mieć dylemat, jak się ubrać, aby czuć się nie tylko elegancko, ale również komfortowo. Priorytetem jest strój, który zapewni przede wszystkim ochronę przez zimnem i wygląd odpowiadający sytuacji. 

Dlaczego warto zorganizować wesele zimą?

Podstawową zaletą organizacji ślubu i wesela zimą jest dowolność wyboru terminu, gdyż jest to okres poza sezonem ślubnym. Młode pary mają możliwość lepszego dopasowania terminów związanych z wynajęciem sali i wszelkimi usługami wymaganymi podczas organizacji tego rodzaju uroczystości, które będą z reguły tańsze. Przyjęcia weselne zimą nie są popularne, dlatego lokale oferują w tych terminach zniżkę. Kolejna zaletą jest większy komfort z powodu niższych temperatur. Goście i państwo młodzi nie muszą obawiać się upałów, a co za tym idzie gorszego samopoczucia podczas zabawy, spływających makijażów i konieczności zmiany ubioru z powodu wysokich temperatur. Okazuje się, że zimno za oknami jest tutaj czynnikiem sprzyjającym komfortowej zabawie. Niezwykłym tłem dla ślubu i wesela zimą są białe płatki śniegu i białe przestrzenie za oknem. 

Z jakimi problemami trzeba się zmierzyć przy organizacji wesela zimą?

Podstawowym problemem, z jakim będą musieli się zmierzyć państwo młodzi, jest nieprzewidywalność pogody. Dotarcie na miejsce ślubu i wesela gościom spoza granic kraju lub mieszkającym w innych jego częściach przy obfitych opadach śniegu, bo takie mogą mieć miejsce, może nastręczać wiele problemów. Państwo młodzi muszą zadbać o zapewnienie odpowiedniej temperatury podczas ceremonii zaślubin i wesela, a goście zatroszczyć się o dodatkowe warstwy odzieży. Poza tym dostępność żywych kwiatów, niezbędnych do dekoracji nie tylko kościoła, ale również sali weselnej, jest w tym czasie utrudniona.

Jak przygotować się na problemy związane z organizacją wesela w zimie?

Zima jest porą roku, kiedy szybko robi się ciemno, dlatego warto wykorzystać ten fakt do stworzenia wyjątkowej atmosfery. Osiągnąć to można oświetlając salę weselną i drogę do niej światłem na przykład świec, które stworzą niepowtarzalny nastrój. Zima kojarzy nam się zwykle ze śniegiem, dlatego warto biel i kształt jego płatków wykorzystać do stworzenia dekoracji zarówno w kościele, jak i sali weselnej. Utrzymanie jej kolorystyki w barwach srebrno – białych i pastelowych pozwoli uzyskać oryginalną i zupełnie niezwykłą oprawę wydarzenia. Do dekoracji sali i kościoła warto wykorzystać świąteczne ozdoby. Ceremonia ślubu przy choince i stroikach z gałązkami świerku i jarzębiny może być niezwykłym doświadczeniem. Świąteczne ozdoby to idealna oprawa zimowego wesela. Niezwykły kształt śnieżnego płatka, kryształowe serduszka, bałwanki, renifery, jelonki warto wykorzystać na zaproszeniach, weselnych ciastach, a przede wszystkim biżuterii. 

Niezwykła zimowa kolekcja kolczyków Pandora

Kolczyki Pandora spośród wszystkich rodzajów biżuterii cieszą się największą popularnością. Firma oferuje swoim klientom tego rodzaju ozdoby w różnych stylach i wzorach. Każda z pań, również panna młoda znajdzie tu coś dla siebie. Pięknie prezentować się będą do ślubnej stylizacji i podkreślą porę roku, w której odbywa się ta niezwykła dla nowożeńców uroczystość. Oryginalne kolczyki z zimowymi motywami ozdobią każdą stylizację od tych minimalistycznych i eleganckich, do bardziej dekoracyjnych. 

Jak ubrać się na wesele zimą

Wybór odpowiedniego ubrania na zimę nie należy do najprostszych. Po ceremonii zaślubin w kościele rozpoczyna się zabawa, dlatego warto ubrać przewiewną odzież. Najlepszym wyborem będą naturalne tkaniny, przepuszczające powietrze, na przykład wełna lub bawełna, w celu uniknięcia przegrzania organizmu. Ochronią one przed zimnem, a jednocześnie zapewnią właściwą wentylację. Doskonale sprawdzi się koszula z bawełny, gdyż skutecznie odprowadzi wilgoć w czasie hucznej zabawy. Natomiast w kościele zdecydowanie przyda się elegancki płaszcz, który ochroni przed zimnem. Panna młoda i zaproszone panie powinny zdecydować się na kreację z długim rękawem, bądź z odkrytymi ramionami, ale z ciepłą narzutką, bądź innym okryciem wierzchnim, które będzie można zdjąć na Sali weselnej w czasie zabawy. Niezwykła ozdobą będzie biżuteria firmy Pandora, nawiązująca do pory roku.