Jak walczyć ze smogiem?

Jak walczyć ze smogiem?

Smog to jedna z najbardziej znanych, w ostatnich latach, przyczyn pogorszenia się naszego stanu zdrowia. Pył, który unosi się w powietrzu, zatruwa cały nasz organizm. Najbardziej na działanie toksyn są narażone: układ oddechowy i układ krążenia.
Pekin, zwany stolicą smogu, to miasto, w którym noszenie masek antysmogowych stanowi jedno z najważniejszych zabezpieczeń. W Polsce co prawda, zagrożenie smogiem nie jest aż tak poważne. Trzeba jednak pamiętać, że stężenie pyłu jest dość duże, zwłaszcza w większych miastach Polski.
W skład smogu wchodzi przede wszystkim dym z kominów fabryk oraz spaliny. Wszystkie podobne substancje, które zawarte są w powietrzu, mają niesamowicie negatywny wpływ na każdego z nas.

Smog a nasze zdrowie

Walka ze smogiem jest istotna przede wszystkim dla naszego zdrowia. Podwyższone ciśnienie krwi, trudności z oddychaniem oraz wdychanie trujących toksyn – są to najbardziej znane skutki smogu.
Problem, jaki stanowi smog, jest znany od wielu lat. Najbardziej na jego działanie są narażeni mieszkańcy większych miast. Walka ze smogiem nie jest łatwa. Dzięki wzrastającej świadomości społeczeństwa o zagrożeniach smogu, sami możemy zapobiec następstwom smogu.
Trujące substancje i różne toksyny, które unoszą się w powietrzu, mogą mieć różne pochodzenie. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest zakup maski antysmogowej.

Maska antysmogowa - BHP Gabi

Trzeba jednak pamiętać, że maski antysmogowe mogą mieć różny stopień ochrony. Ze względu na ich wciąż rosnącą popularność, maski mogą być produkowane przez wiele różnych firm. Warto wiedzieć, który producent produkuje najlepsze maski. Wytrzymałość, trwałość oraz wysoka jakość masek, pozwoli nam bezpiecznie spędzać czas na powietrzu.

Maski antysmogowe

Maski antysmogowe są jedną z najbardziej skutecznych metod walki ze smogiem. Większość mieszkańców dużych miast jest uświadomiona na temat szkodliwego działania smogu. Dlatego, od niedawna, rynek zaczął zapełniać się różnorodnymi modelami masek. Dziś, każdy może dopasować maskę antysmogową według różnych kryteriów. Kolor, rozmiar, stopień ochrony oraz materiał,  z którego wykonano maskę, to główne kryteria.
Trzeba również pamiętać o tym, że najbardziej na pył narażone są osoby chore, starsze oraz dzieci. Koniecznie należy zapewnić naszym pociechom odpowiednie maski antysmogowe, które będą chronić przed niebezpieczeństwem smogu.

Najlepsza maska antysmogowa, to taka, która całkowicie zasłana nos i usta. Maska musi idealnie przylegać do naszej twarzy, by zapewnić odpowiednią szczelność. Warto jednak pamiętać, że maska nie może zbytnio uciskać twarzy. Poza tym, przed zakupem maski antysmogowej, należy uważnie zapoznać się z ich oznaczeniami i stopniami ochrony. Istotne jest, by maska pochodziła od zaufanego producenta. Trzeba pamiętać, że maski posłużą nam jedynie na jakiś czas. Dziś, dzięki popularności masek, możemy zakupić maski z wymiennym filtrem. Co do oznaczeń – każda porządna maska antysmogowa posiada oznaczenie HEPA. Maska taka jest w stanie zatrzymać zanieczyszczenia i pyły, alergeny, grzyby, wirusy, bakterie, a nawet pierwotniaki.

Kolejnym, istotnym oznaczeniem jest N99. Oznaczenie to gwarantuje filtrowanie aż 99% wszystkich toksyn, jakie wdychamy mając założoną maskę.
Wiele jest masek, których filtr łączy się ze specjalnym filtrem węglowym. Jest on wyposażony w węgiel aktywny. Maska antysmogowa zawierająca 2 filtry, ma więc podwójne działanie. Pierwszy filtr ma za zadanie ‘przesiewać’ pyły i inne substancje wdychane przez nas w masce. Filtr węgielny, jako drugi – zatrzymuje nieprzyjemne zapachy i toksyny.

Noszenie maski antysmogowej nie tylko zwiększa nasz komfort, ale i wpływa na poprawę naszego stanu zdrowia.


Maski antysmogowe kupisz tutaj: https://www.bhp-gabi.pl/k961,ochrona-drog-oddechowych-maski-antysmogowe.html