Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu, jak i wybór wzoru dziary powinny zostać dobrze przemyślane. To jednak nie jedyne wybory przed którymi musi stanąć osoba planująca wytatuowanie się.

Inną bardzo ważną kwestią jest wybór studia tatuażu i odpowiedniego tatuatora, który dokona wszelkich starań, aby dzieło budziło zachwyt, było trwałe, a sam zabieg przebiegł w higienicznych sposób bez zakłóceń. Koniecznie należy także poznać metody tatuowania, ukończone kursy, zdobyte certyfikaty i zdolności artystyczne tatuatora. Warto na rekonesans poświęcić sporo czasu, gdyż tatuaż pozostanie na całe życie.

Czy cena czyni cuda?

Taka zasada wyprowadziła już na manowce nie jedną osobę w różnych sytuacjach. Jest ona także, bardzo zdradliwa przy wyborze odpowiedniego studia tatuażu. W salonach najczęściej płaci się za całodzienną sesję – w przypadku wyboru dużych wzorów lub wyceniany jest konkretny projekt, jeśli decyduje się wykonać mniejszy tatuaż. Całodzienna sesja kosztuje zazwyczaj od około 800 zł do 1500 zł. Jeśli jakieś studio oferuje zdecydowanie niższe ceny należy zachować szczególną ostrożność.

Pośpiech to zły doradca

Podjęcie ważnych decyzji wymaga czasu na przemyślenie, nie inaczej jest z tatuażami. Każda osoba, która myśli o wykonaniu dziary musi stanąć przed szeregiem decyzji od wyboru szkicu, przez metodę tatuowania, a na wyborze studia i konkretnego wykonawcy dzieła kończąc.

Zdecydowanie złą praktyką jest działanie pod wpływem chwili i podejmowanie spontanicznych decyzji. Zwłaszcza dlatego, że raz wykonanego tatuażu niemalże nie da się usunąć. Późniejsze wybielanie lub laserowe usuwanie zajmuje dużo czasu, jest bolesne, kosztowne, a przy tym nikt nie gwarantuje 100% powodzenia zadania.

Warto podkreślić także to, że na sesje u najlepszych artystów czeka się całkiem długo. Może to być nawet rok lub dwa, im ktoś jest lepszy tym więcej osób chce wykonać u niego tatuaż i przez to robią się kolejki. Niektóre osoby decydują się jechać wykonać tatuaż do innych miast, a nawet państw.

„Wujek Google” pomoże

Każdy profesjonalny salon tatuażu i jego pracownicy chcą się z jednej „pochwalić” efektami swojej pracy, umiejętnościami i doświadczeniem. Z drugiej zaś w myśl zasady „nie ma cię w sieci – nie istniejesz” prowadzą oni strony internetowe lub przynajmniej profile w social mediach np. na Facebooku i Instagramie.

Sprawdzenie opinii i ilości przyznanych gwiazdek stanowi cenną wskazówkę na temat konkretnego studia i tatuatorów. Należy jednak pamiętać, że zdjęcia umieszczone na stronach nie zawsze oddają rzeczywisty uzyskany efekt. Warto zatem skorzystać z grup i różnego rodzaju forów na których znajdują się miłośnicy tatuaży i specjaliści z tej dziedziny. Zadając pytanie o konkretny salon tatuażu można otrzymać wiele wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji.

Istnieje jeszcze jedna metoda na znalezienie najlepszego miejsca do wykonania tatuażu. Jeśli na ulicy spotka się osobę, której dziara przykuwa uwagę i budzi podziw warto przeprosić i zapytać o to, gdzie zrobiła swoje cudo. To samo dotyczy wirtualnych sytuacji. Napisanie do osoby, która wstawiła zdjęcie ze starannie wykonanym tatuażem nic nie kosztuje, a przyniesie konkretne odpowiedzi.

studio tatuażu

Jak Cię widzą – tak cię piszą

Higiena jest bardzo ważna od zawsze, lecz jeszcze więcej uwagi poświęcamy jej w czasie trwania pandemii. Czystość jest szczególnie ważna w salonach tatuażu – w nich bowiem powinien panować porządek i ład. Stan pomieszczenia dużo powie o miejscu. Jeśli widoczne są plamy krwi, kurz czy brud, albo tatuator używa starych rękawiczek lub nie ma ich wcale najlepszym rozwiązaniem jest wyjście i znalezienie innego salonu.

Każda, nawet najkrótsza sesja musi być poprzedzona sterylizacją całego sprzętu, założeniem nowych rękawiczek przy kliencie i otwarciem sterylnie zapakowanych igieł. Pilnowanie przestrzegania tych zasad leży w interesie klienta, gdyż od tego zależy zdrowie, a nawet życie.

Studio tatuażu prezentujące wysoką jakość wykonywanych usług cechuje higiena, cierpliwe udzielanie informacji na nurtujące kwestie i przedstawienie portfolia. Tatuaż ma wyrażać osobowość i pozostaje częścią tatuowanej osoby na całe życie, ważne zatem jest wybranie właściwej metody tatuowania i odpowiedniego artysty. Nie każdy bowiem poradzi sobie ze wzorem tatuażu w stylu yakuzy, zwłaszcza gdy na co dzień wykonuje małe, minimalistyczne zdobienia. Kierując się rozwagą i rozumem wybranie najlepszego miejsca nie jest trudne. Cierpliwość zaowocuje wzorem, który będzie cieszył oko osoby wykonującej tatuaż i innych, a także stanie się elementem osobowości.