Ocieplenie domu czy też poszczególnych jego części, na przykład poddasza, wymaga odpowiednich metod i materiałów. Zajmują się tym specjaliści mający w tym zakresie doświadczenie i umiejący odpowiednio dobrać materiał do danej powierzchni. Jeśli interesuje Cię przebieg ocieplania natryskowego, zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym skupiamy się na tym, jak to zrobić.
Zarówno w czasie stawiania domu, jak i podczas remontu jedną z najważniejszych spraw jest ocieplenie go. Czasami chodzi o ocieplenie całego budynku, a innym razem są to dodatkowe prace mające na celu, na przykład, ocieplenie tylko poddasza, które często zostaje zapomniane i jest nieużywane. Warto jednak wiedzieć, że to właśnie tamtędy ucieka sporo ciepła nagromadzonego w domu i jednocześnie tą samą drogą dostaje się zimne powietrze, które ochładza cały budynek. Osoby, które decydują się na ocieplenie tego pomieszczenia, szybko przekonują się, że była to świetna inwestycja, ponieważ ciepło się nie ulatnia i rachunki za energię są znacznie mniejsze. Izolacja natryskowa to metoda ocieplania stosowana z użyciem pianki poliuretanowej. Jest to materiał stosowany niezwykle chętnie ze względu na jego liczne zalety. Po pierwsze, pianka jest bardzo wytrzymała i solidna oraz elastyczna. Z łatwością można ją zaaplikować w każdą szczelinę, dzięki czemu zimne powietrze zupełnie nie ma dojścia. Pianka zachowuje swoją postać przez długie lata, dzięki czemu jedna aplikacja to komfort przez bardzo długi czas. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej niwelujesz również ryzyko pojawiania się wilgoci, a co za tym idzie, pleśni czy grzyba.
Izolacja poddasza pianką, tak jak ocieplenie każdego innego pomieszczenia czy całego budynku powinno być robione przez osobę, która się na tym zna i która posiada do tego odpowiedni sprzęt. Usługę tę świadczą firmy, które robią to profesjonalnie, w oparciu o kompletną wiedzę na ten temat. Na początku najważniejsze jest dopasowanie do danej powierzchni odpowiedniej pianki, która będzie dobrze z nią współgrała.
Do aplikacji pianki używa się specjalnego agregatu lub pistoletu, dzięki któremu praca ta jest efektywna i który jest bardzo precyzyjny, dlatego specjalista jest w stanie zaaplikować piankę w każde niezbędne miejsce. Pracownik firmy izolacyjnej w czasie swojej pracy ma założone odpowiednie ubranie, które pozwala ochronić skórę i wszelkie ubrania przed ewentualnym zabrudzeniem w czasie pracy, a jego twarz jest zakryta maską. Po spryskaniu poszczególnych powierzchni, pianka zaczyna twardnieć i w ciągu kilku minut staje się twardą powłoką.
Na tym cały proces się kończy i trwa on niedługo. Sama aplikacja nie wymaga dużo czasu, a całkowity czas wykonania takiego zlecenia zależy od tego, jak dużą powierzchnię trzeba pokryć pianką i od tego, czy powierzchnia ta jest pod jakimś względem nietypowo ułożona. Proces aplikacji natomiast nie jest skomplikowany i specjaliści wykonują swoją pracę sprawnie.
Chcąc zastosować metodę izolacji natryskowej, warto skontaktować się z wybraną przez siebie firmą i poinformować o swoich oczekiwaniach oraz dowiedzieć się, na jakich zasadach firma wykonuje usługę izolacji piankowej. Każda dobra firma przygotowuje wstępny kosztorys, w którym znajdzie się cena za używany materiał, czyli konkretną piankę oraz za robociznę. Oczywiście im większa powierzchnia jest ocieplana, tym większy koszt, ale na dłuższą metę wszystko się zwraca. Ciepło nie ucieka, a więc nie trzeba go generować więcej, dzięki czemu co miesiąc płacisz mniej za energię.
Ocieplenie natryskowe z wykorzystaniem pianki jest zdecydowanie najbardziej skutecznym i wartościowym sposobem izolacji danych powierzchni. Pianka nie jest podatna na ogień, dzięki czemu w razie zagrożenia nie zwiększa niebezpieczeństwa. Nie stanowi ona też obciążenia dla budynku i jest łatwa w aplikacji, co jest niezwykle ważną zaletą dla każdego, kto remontuje lub buduje dom – zastosowanie innych materiałów oznacza znacznie dłuższy proces nakładania ich. Jest ona również bezpieczna dla zdrowia ludzi oraz dla środowiska i może być stosowana zarówno wewnątrz budynków, jak i na ich zewnętrznych stronach.