Konferencje nad morzem – gdzie je zorganizować

Konferencje nad morzem – gdzie je zorganizować

Konferencje firmowe to doskonała okazja na spotkanie się zespołów z różnych miast pracujących dla jednej firmy bądź też zintegrowanie pracowników dużego oddziału, którzy na co dzień nie mają okazji poznania się w mniej oficjalnej atmosferze. Z tego też powodu dyrektorzy firm coraz częściej decydują się na organizację konferencji w pięknych lokalizacjach nadmorskich, gdzie poza samym sednem konferencji będą mogli zaoferować swoim pracownikom odrobinę rozrywki. Gdzie jednak zorganizować konferencję nad morzem, by ta zachowała profesjonalny wydźwięk i przebiegała bezproblemowo?

Konferencje firmowe w hotelu nad morzem

Znalezienie kompleksu konferencyjnego, który jednocześnie oferuje możliwość noclegu dla wszystkich osób uczestniczących w konferencji może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie w mniej popularnych biznesowo lokalizacjach. Z tego też powodu na organizację tego typu wydarzeń coraz częściej decydują się hotele, które dziś są w stanie zaoferować nie tylko dużą przestrzeń konferencyjną przygotowaną do najbardziej profesjonalnych spotkań branżowych, ale i miejsce noclegowe w wyższym standardzie gwarantującym pełen komfort pobytu wszystkich gości konferencji. Nad morzem ofertę taką proponuje między innymi trzygwiazdkowy hotel Astor, udostępniający do dyspozycji gości biznesowych aż 8 sal konferencyjnych o powierzchni od 20m2 do 800m2 z pełnym wyposażeniem i zapleczem sprzętowym niezbędnym podczas prezentacji, zebrań, szkoleń czy warsztatów.

Co powinno znaleźć się w dobrym centrum konferencyjnym?

Hotele, które przystosowują swoje pomieszczenia do organizacji konferencji i spotkań biznesowych powinny przede wszystkim oferować swoim gościom możliwość wyboru spomiędzy kilku różnych sal przygotowanych do obsługi różnej ilości osób. Trudno wyobrazić sobie przeprowadzenie małego szkolenia firmowego w sali mogącej pomieścić 200 osób i odwrotnie, zmieszczenie dużej ilości gości w małej przestrzeni nie będzie komfortowe ani dla uczestników wykładu, ani jego prowadzących. W hotelu Astor znalazło się więc aż 8 sal o zróżnicowanej powierzchni i pełnym wyposażeniu przygotowanym na obsługę firmowych wydarzeń.

W salach konferencyjnych hotelu Astor ustawiono między innymi dźwiękoszczelne ściany przesuwne, które zapewniają pełen komfort i prywatność podczas prowadzonych spotkań, szkoleń i wykładów. W salach znalazły się oczywiście wszelkie udogodnienia multimedialne: telewizja, nagłośnienie, projektory, ekrany, bezprzewodowy Internet czy mikrofony), bez których trudno wyobrazić sobie sprawne przeprowadzenie jakiejkolwiek konferencji. Sale zostały tu nazwane od najpopularniejszych lokalizacji w Nowym Jorku – stolicy światowego biznesu, co dodatkowo urozmaica prowadzenie firmowych konferencji. Największa, New York, jest w stanie pomieścić nawet 1200 osób!

Organizacja konferencji nad morzem – na co zwrócić uwagę podczas wyboru lokalizacji?

Przygotowując wyjazdową konferencję firmową warto skupić się na tym, że dla większości pracowników nie powinna być ona jedynie klasycznym wyjazdem służbowym, ale też doskonałą okazją na wypoczynek i odrobinę rozrywki w gronie współpracowników. Decydując się na morze warto upewnić się więc, że wybrany hotel będzie faktycznie znajdował się blisko plaży i oferował dodatkowe atrakcje, które urozmaicą wyjazd w delegację. W ramach ciekawych rozwiązań proponowanych przez hotele warto szukać dostępu do siłowni i centrum fitness, dobrej restauracji, dostępu do kręgielni, pola golfowego czy kortów tenisowych, oraz dodatkowych akcji organizowanych w ramach atrakcji hotelowych dla gości.

Organizacja konferencji firmowej powinna skupić się przede wszystkim na znalezieniu miejsca przystosowanego do prowadzenia i obsługi profesjonalnych szkoleń, ale też miejsca które zapewni uczestnikom konferencji doskonały wyjazd i wypoczynek, który warto zapamiętać. Ostatecznie to właśnie tego typu wyjazdy wpływają pozytywnie na morale pracowników, a więc i na ich produktywność po powrocie do biurowej rzeczywistości.