Kto może ubiegać się o pracę lekarza za granicą?

Kto może ubiegać się o pracę lekarza za granicą?

Każda osoba, która ukończyła studia pielęgniarskie lub medycynę, ma szansę na rozpoczęcie swojej kariery za granicą. Lekarze, specjaliści oraz pielęgniarki również mogą wyjechać do jednego z wielu krajów, które oferują taką pracę Polakom. Kontynuowanie kariery medycznej poza granicami kraju jest często najlepszym wyborem dla wielu osób. Jeżeli nie odpowiadają nam warunki zatrudnienia oraz zarobki, możemy skorzystać z ogłoszeń internetowych zagranicznych szpitali. Wszędzie brakuje lekarzy, jednak często w Polsce nie możemy liczyć na tak dobre warunki, jakie możemy uzyskać za granicą. Jeżeli więc chcemy przełamać barierę językową, która często stanowi podstawowy powód, dla którego nie chcemy wyjeżdżać, wystarczy jedynie wysłać CV do agencji, która pokieruje nas dalej we właściwe miejsca. Lekarze – rezydenci i pielęgniarki mają takie same szanse na zatrudnienie, co specjaliści, np. onkolodzy lub dermatolodzy.

Leczenie

Szansa na lepszą pracę na emigracji

Wiele osób jest przekonana, że wszyscy Polacy, którzy wyjechali za granicę do pracy mają lepsze warunki do życia. Nie zawsze jest to prawda, jednak mit ten nie wziął się znikąd. Żyjąc za granicą, częściej możemy pozwolić sobie na lepsze życie. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie wyjeżdżają za granicę, jest właśnie praca. Niestety w Polsce nie zawsze możemy liczyć na godziwe warunki zatrudnienia i wypłatę adekwatną do zadań, które wykonujemy. Emigracja jest więc szansą na lepsze życie dla nas i dla naszej rodziny. W dzisiejszych czasach coraz większa liczba ludzi decyduje się na podjęcie pracy poza granicami kraju. Zawsze stanowi to początek nowego życia, często lepszego. Rozpoczęcie lub kontynuowanie naszej kariery za granicą jest na początku bardzo trudnym doświadczeniem. Dużo jednak zależy od tego, który kraj wybierzemy. Dodatkowo liczy się profesja, jaką będziemy pełnić w szpitalu czy przychodni. Praca na emigracji może zapewnić nam większe środki do życia oraz lepsze warunki pracy.

Kraje, do których możemy wyjechać

Krajem, który szczególnie upodobali sobie Polacy, jest Wielka Brytania. To do niego wyjeżdża większość emigrantów polskich.

Warto jednak wspomnieć o Niemczech – tam również możemy liczyć na godne warunki bytowe. Innym ciekawym krajem, do którego chętnie wyjeżdżają Polacy, jest Norwegia. Poza tym, możemy spotkać się z migracjami do Szwecji, Danii, czy Czech.

Agencje, które rekrutują młodych ludzi do pracy za granicą, mogą zapewnić nam często zakwaterowanie i półroczny lub roczny kurs nauki języka. Można więc powiedzieć, ze w tym przypadku ludzie nie szukają pracy, tylko praca szuka ludzi. Dzięki temu tak wiele osób, nie tylko tych młodych, ma szansę na podjęcie się pracy w (często) lepszym miejscu.

Z jakich powodów lekarze/pielęgniarki i studenci wyjeżdżają za pracą?

Na pierwszym miejscu zawsze stoi praca. Wiele jest osób, które opuszczają kraj po to, by w innym miejscu znaleźć lepsze zatrudnienie.

Sytuacja, która aktualnie panuje w Polsce, nie odpowiada wszystkim, dlatego tak wielu ucieka do Anglii, Norwegii czy Niemiec.

Kuszące oferty i wysokie zarobki, brak nadgodzin czy lepszy poziom życia często najbardziej wpływają na ostateczną decyzję wielu ludzi. Lekarze i pielęgniarki są potrzebni w każdym szpitalu, a za granicą mamy większe szanse na dalszy rozwój. Szefowie w zagranicznych szpitalach częściej wysyłają swoich lekarzy na kursy i inwestują w nich w zamian za większe zaangażowanie.


Partner artykułu: Paragona – zobacz szczegóły dotyczące pracy dla lekarzy → http://www.paragona.com/pl/strona-glowna