Lifting twarzy  – popraw swój wygląd

Lifting twarzy – popraw swój wygląd

Lifting twarzy jest przeznaczony dla wszystkich tych osób, które chciałyby zatrzymać czas i jak najbardziej opóźnić procesy starzenia się skóry twarzy.

Lifting twarzy – popraw swój wygląd

Twarz jest pierwszą częścią naszego ciała, która zwraca największą uwagę i określa nas jako osoby atrakcyjne. To na twarzy widać wszystkie nasze emocje i to, jak się czujemy. Na twarzy ‘wypisane’ mamy również różne objawy chorób, stresu czy stosowania używek takich jak papierosy czy alkohol. Często też leki, które bierzemy mają ogromny wpływ na to, jak wygląda nasza skóra. Innym czynnikiem wpływającym na skórę, jaki spotyka każdego z nas, jest wiek.

Wiele jest osób, które decydują się na wykonanie liftingu twarzy. Ich skóra może wyglądać starzej lub wręcz nieatrakcyjnie czy niezdrowo. Przyczynami takiego stanu mogą być poszczególne wyżej wymienione czynniki. Dla niektórych, lifting twarzy może być jednak sposobem na odjęcie sobie lat. W wielu przypadkach, młode osoby mogą wyglądać na 10 lub nawet 20 lat więcej.

Czym jest lifting? – jest to sposób na poprawę wyglądu i stanu twarzy. Lifting twarzy to nic innego jak zbiór czynności, które mają na celu wygładzenie naszej skóry i pozbycie się zmarszczek. Zarys twarzy zostaje poprawiony, kości policzkowe są podkreślone, a my wyglądamy młodziej. Lifting wykonywany jest poprzez nacięcia przez chirurga plastycznego lub przez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w wybrane punkty twarzy.

Wraz z kwasem hialuronowym, w skórę twarzy wprowadzane są witaminy i substancje odżywcze oraz kolagen. Lifting twarzy powoduje, że skóra jest lepiej ukrwiona, bardziej dotleniona i dostarczane są jej potrzebne składniki odżywcze. Końcowym efektem wybranych zabiegów, jest uzyskanie skóry jędrnej, gładkiej i sprężystej.

Istotne w wykonywaniu liftingu twarzy jest systematyczne odwiedzanie centrum medycyny estetycznej oraz obniżanie stresu, pozbycie się nałogów i stresu.

Które części twarzy są poprawiane?

W znacznej większości przypadków, części które są poddawane liftingowi twarzy, to kąciki ust i skronie. Często, zabiegi są wykonywane również na szyi, na czole czy pod oczami. W wymienionych miejscach najczęściej tworzą się najbardziej widoczne zmarszczki, co daje efekt obwisłej i zmęczonej skóry. Każda kobieta marzy o estetycznym, zdrowym i młodym wyglądzie, dlatego wiele pacjentek poprawia sobie wszystkie powyższe części twarzy.

Większy odsetek osób, które korzystają z możliwości dzisiejszej medycyny estetycznej, kieruje się względami estetycznymi. Są jednak osoby, które wykonują lifting twarzy w celu pozbycia się powikłań po farmakologii, operacji lub wrodzonych wad lub znamion na skórze twarzy.

Lifting twarzy – dla kogo?

Jako że problem zmarszczek dotyczy głównie kobiet, lifting twarzy jest zabiegiem kierowanym głównie dla Pań. Wiek osób, które decydują się na poprawę wyglądu u chirurga lub w klinice medycyny estetycznej, waha się najczęściej między 40 a 60 lat. Nie jest to jednak granica, której nie można przekraczać. Zdarza się bowiem, że zmarszczki, bruzdy lub blizny mogą mieć osoby po 20 roku życia lub nieco młodsze.

Lifting jest zabiegiem, z którego korzystają także panowie. Głębokie zmarszczki lub wspomniane wcześniej blizny/ bruzdy, mogą być powodem kompleksów lub niezadowolenia ze swojego wyglądu.

Profesjonalnie przeprowadzany lifting twarzy można odbyć w Centrum Depilacji Laserowej Top Laser w Koszalinie.