Markowe okulary przeciwsłoneczne – dlaczego warto je kupić?

Markowe okulary przeciwsłoneczne – dlaczego warto je kupić?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet- to także niezbędne narzędzie, służące do ochrony oczu przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego. Odpowiednio dobrane, zapewnia pełne bezpieczeństwo naszym oczom, dzięki temu będą nam one służyć jeszcze przez długie lata, zanim dopadną nas choroby związane z pogorszeniem jakości widzenia. Oprócz wysokiej jakości ochrony rzeczywistej przed słońcem, wybór produktu lepszego gatunku gwarantuje, iż okularów nie trzeba wymieniać co sezon. Współczesne modele są tak różnorodne, że znalezienie czegoś dla siebie nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Oprawki okrągłe, kwadratowe, w kształcie serca, minimalistyczne lub bogato zdobione- to jedynie nieliczne przykłady tego, co oferuje dzisiejszy rynek okularów przeciwsłonecznych. Biorąc jednak pod uwagę także inne czynniki niż wygląd- na co należy zwracać uwagę przy zakupie markowych okularów przeciwsłonecznych?

Jak wybrać właściwe okulary?

Zapewne wiemy już, w jakim typie okularów wyglądamy dobrze, a jaki z kolei się z naszym typem urody, charakterem bądź stylem nie pokrywa. Zakup markowych okularów przeciwsłonecznych powinien być inwestycją na lata, choćby ze względu na swoją cenę. Okulary przeciwsłoneczne znanej marki to wydatek rzędu nawet 800 zł. Czym charakteryzują się dobrze wykonane okulary?

 • Zastosowanie soczewek fotochromowych zapewnia dostosowanie się szkieł okularów do natężenia światła.
 • Od niedawna możliwe jest łączenie w okularach ochrony przeciwsłonecznej i korekcji wzroku.
 • Polaryzacja gwarantująca bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdów. Dzięki dobrym okularom przeciwsłonecznym nie ryzykujemy już spowodowania wypadku drogowego poprzez oślepienie.
 • Szeroki wybór kolorów szkieł– dostępne są już wszelkie możliwe opcje
 • Powłoki hydrofobowa i oleofobowa– występujące niekiedy powłoki chroniące szkła przed brudem
 • Wysoki filtr UV– bez niego okulary są jedynie ozdobnie przyciemnione i kompletnie nie spełniają swojej roli. Obecnie na rynku są dostępne okulary przeciwsłoneczne z filtrem sięgającym nawet do 400 UV.
 • Szkła wykonane z tworzywa sztucznego– są dobrze zrobione tylko w okularach z wyższej półki. Nie warto kupować okularów przeciwsłonecznych ze szkłami z tworzywa sztucznego na bazarze lub w hipermarkecie, gdyż nie dość, że pozbawione są filtra UV (nie należy w tym przypadku wierzyć sprzedawcy), to dodatkowo w tanich okularach szkła wykonane z tworzywa sztucznego mogą poważnie zniekształcać obraz. Na szczęście, wadę tę można szybko wykryć już podczas pierwszej przymiarki.

Kategorie przyciemnianych szkieł

Warto wiedzieć, że mimo iż wszystkie okulary przeciwsłoneczne wyższej jakości są wyposażone w odpowiedni filtr ochronny, to już stopień przepuszczalności światła w poszczególnych modelach podlega znaczącym różnicom. Skala wynosi od 0 do 4, służy ona dokładniejszemu określeniu, w jakich sytuacjach dany model okularów sprawdzi się najlepiej.

 • 0- w tej kategorii mieszczą się szkła jedynie lekko przyciemnione lub całkowicie przejrzyste
 • 1- szkła barwione, dobrze sprawdzą się tam, gdzie jakość oświetlenia nie jest najlepsza (dobre na wieczór lub pochmurny dzień)
 • 2- szkła o mocniejszej barwie, zdają egzamin przy niezbyt dużym natężeniu światła
 • 3- kategoria najbardziej uniwersalna, świetnie radzi sobie w słoneczne dni, dobrze służy także w krajach o dużo gorętszym klimacie.
 • 4- szkła specjalistyczne, nadają się jedynie w określonych sytuacjach, polecane głównie alpinistom, gdyż przepuszczają tylko kilka procent światła. Absolutnie nie należy prowadzić w nich samochodu!

okulary przeciwsłoneczne

Szeroka oferta markowych okularów przeciwsłonecznych

Na stronie sklepu internetowego soczewki24.pl, w zakładce okulary przeciwsłoneczne >> styl >> okulary damskie, znaleźć można okulary przeciwsłoneczne najbardziej uznanych światowych marek, takich, jak Dolce & Gabbana, Vogue, Michael Kors, Armani lub Ralph Lauren. Stylowe, klasyczne okulary dodadzą Twoim stylizacjom tajemniczości i uroku, a kolorowe modele idealnie sprawdzą się w celu ich ożywienia. Okulary wykonane z lekkich tworzyw sztucznych gwarantują nieprzeciętną wygodę noszenia, a ich lekkość nie wyklucza solidnego wykonania.

Zakupione w sklepie internetowym soczewki24.pl objęte są dwuletnia gwarancją, a dodatkowo, by zapewnić większe bezpieczeństwo okularów przed uszkodzeniami oraz pielęgnację na właściwym poziomie, ściereczkę i etui otrzymasz w prezencie. Nie zwlekaj i już dziś zapoznaj się bliżej z obiecującą ofertą markowych okularów przeciwsłonecznych na stronie soczewki24.pl.