Minigolf – radość dla całej rodziny

Minigolf – radość dla całej rodziny

Znalezienie rozrywki, która będzie dopasowana do potrzeb wszystkich pokoleń w rodzinie, bywa trudne. Często dochodzi na tym polu do kłótni i nieporozumień ze względu na różne upodobania dzieci i rodziców. Doskonałym wyborem, który przypadnie do gustu zarówno maluchom, jak i nastolatkom oraz dorosłym, jest minigolf. Jakie są zalety tego sportu i dlaczego to idealna rozrywka dla każdego pokolenia?

Na czym polega minigolf?

golfMinigolf to popularny sport, który rozgrywa się na specjalnie przygotowanych torach, które nazywane są stanowiskami. Na końcu każdego toru znajduje się dołek, w którym należy umieścić piłkę. Im mniej ruchów gracz wykona, aby osiągnąć ten cel, tym lepiej. Do gry wykorzystuje się kij do minigofla, który jest niezwykle podobny do tego, który wykorzystywany jest w klasycznym golfie. Minigolf rozgrywa się jednak na o wiele mniejszych przestrzeniach. Piłki wykorzystywane do tej gry mają średnicę od 37 do 43 mm. Gra nie wymaga posiadania na własność specjalistycznego sprzętu, jednak należy wykazać się dużą precyzją i dokładnością podczas wykonywania kolejnych uderzeń. To niezwykle spokojna gra, która jednak potrafi budzić ogromne emocje zarówno u osób dorosłych, jak i u nastolatków oraz małych dzieci.
Rozgrywka w minigolfa odbywa się na trasach o zróżnicowanej długości oraz o różnych kątach nachylenia. Całość najczęściej składa się z kilkunastu stanowisk, które są numerowane i należy je w odpowiedniej kolejności pokonać. Podczas zawodów minigolfa gracz może wykonać maksymalnie sześć ruchów podczas wybijania piłki do dołka. Jeśli taka ilość uderzeń nie wystarczy, to zawodnikowi przypisywane jest automatycznie 7 punktów i musi przejść on do kolejnego stanowiska. Aby ułatwić rozgrywkę, na stanowiskach do minigolfa wykorzystywane są linie specjalne, linie graniczną, która znajduje się najczęściej przy ostatniej przeszkodzie oraz dodatkowe linie oznaczające, że można odsunąć piłkę od bandy. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto zapoznać się z dokładnymi zasadami, które często rozpisane są na początku toru.

Minigolf to rozrywka dla każdego

golfGra w minigofla jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Spodoba się zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. To doskonały sposób na wspólną zabawę, naukę cierpliwości, celności i precyzji podczas wykonywanych ruchów. Może być świetnym sposobem na rozwijanie koordynacji oraz umiejętności sportowych u dzieci. Pozwoli w nich zaszczepić pasję do sportowej, zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzania czasu. W rodzinnej rozgrywce w minigolfa nie chodzi bowiem o to, kto wygra, lecz o możliwość integracji oraz znalezienie wspólnej pasji, która połączy wszystkich członków rodziny. Rozgrywki w minigolfa można rozpocząć w dowolnym wieku. Kij z pomocą rodziców bez najmniejszego problemu utrzyma kilkuletnie dziecko. Sport okaże się także idealny dla nastolatków, dorosłych oraz osób starszych. Miniaturowa wersja golfa jest niewymagająca zarówno pod względem posiadanego sprzętu, jak i sprawności fizycznej.
Minigolf jest sportem coraz bardziej popularnym w Polsce. Pojawia się w różnego rodzaju centrach rozrywki i zabawy, a także w centrach konferencyjnych i przy salach bankietowych. To także świetna atrakcja dla gości hotelowych zarówno prywatnych, jak i tych, którzy wybrali się na wyjazd integracyjny lub służbowy. To doskonała rozrywka w sportowym stylu. Ze względu na rosnącą popularność wśród klientów, coraz więcej miejsc rozrywkowych i wypoczynkowych decyduje się na zamówienie do swoich ogrodów profesjonalnego toru do minigolfa, dopasowanego rozmiarem oraz designem i sposobem wykonania do ogólnej estetyki i wielkości miejsca, w którym mają stanąć stanowiska.