Na czym polega wynajem krótkoterminowy?

Wypożyczalnia samochodów – Kraków

Bywają sytuacje w których wynajem samochodu, to po prostu konieczność. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele firm, które umożliwiają wypożyczenie auta zainteresowanym. Z całą pewnością znajdziemy takie chociażby w większych miastach. Bowiem tam, gdzie funkcjonują lotniska, duże aglomeracje miejskie, dyskoteki i kluby, działalności o takim charakterze mają największy sens. Poznań, Wrocław czy Kraków – przylatując do nich z innego kraju lub chcąc wynająć busa podczas wieczoru panieńskiego powinniśmy mieć dostęp do odpowiedniej wypożyczalni samochodów. Przeanalizujmy jednak powyższe sytuacje na przykładzie Krakowa.

kraków wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów Kraków – cennik

Cena wypożyczenia konkretnego auta zależy oczywiście od marki, ale również ilości dni w których ma nam służyć. Carent-24, firma działająca na terenie Krakowa podaje na swojej stronie pakiety oferowanych usług, które zaczynają się już od jednego dnia. I tak najniższa cena w przypadku choćby Peugeot 108 wynosi 109 złotych, a najwyższa dotycząca użyczenia auta na okres od 30 dni – 79,90 złotych. Toyota Yaris od jednego do trzech dni kosztować nas będzie 99,99 zł na dobę, a od 61 dni – 52,90 zł. Jak widać ceny spadają wraz z ilością dni. By w Krakowie jeździć Audi A4 musimy liczyć się z wydatkiem 189 złotych za dzień w przypadku wypożyczenia go do pięciu dni. Jeśli jednak będzie to czas powyżej 11 dni, cena spadnie do 159 złotych za dobę.

Wynajem aut – okoliczności

Okoliczności wynajmu odpowiedniego dla nas auta są bardzo różne. Rzutują też na czas w jakim chcemy dany samochód użytkować. I tak, okres użytkowania możemy podzielić na dłuższy, dotyczący pojawienia się w naszej firmie dodatkowych sezonowych zleceń czy zatrudnienia nowego pracownika na okres próbny. A także krótszy, a więc wypożyczenie busa na zorganizowaną wycieczkę czy podczas przeprowadzki. Wspomniany już Carent-24 umożliwia wynajem krótkoterminowy, który wynosi pełen miesiąc. Co więcej, oddanie samochodu może nastąpić w innej lokalizacji. W jakich sytuacjach poza wymienionymi warto zastanowić się nad takim wynajmem?

wypożyczalnia samochodów kraków baliceNa czym polega wynajem krótkoterminowy ?

Z całą pewnością, jak już zostało zresztą wspomniane, wypożyczalnia aut, to idealna propozycja dla tych, którzy przeprowadzają się poza miasto. To również szansa dla ludzi, którzy planują wyjazd czy podróż z rodziną lub z przyjaciółmi, jednak nie mają na tyle dużego auta, by mogło pomieścić wszystkich zainteresowanych. Busy często wypożyczane są również na wieczory kawalerskie i panieńskie, czas ostatniej szalonej nocy.

Wynajem krótkoterminowy ma sens również wtedy, gdy zza granicy wracamy do kraju tylko na jakiś czas. Potrzebujemy środka transportu na terenie Polski, bo na stałe mieszkamy gdzie indziej. To także idealna opcja dla tych, którzy własny pojazd oddali do serwisu i potrzebują auta zastępczego, by dojechać do pracy czy rodziny.

Wynajem krótkoterminowe, to mówiąc najprościej wypożyczenie auta na czas od 1 do 30 dni. Powody jak widać są różne, jednak zawsze dotyczą potrzeby krótkotrwałej, nie przeciągającej się na czas powyżej jednego miesiąca.

 Wynajem aut – plusy i minusy

Choć krótkoterminowe wypożyczenie auta, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chwilo nie dysponują własnym środkiem transportu, to jednak ma ono parę wad. Między innymi wspomnianą już wyższą cenę w przypadku mniejszej ilości dni. Niektóre firmy wymagają również opłaty z tytułu nielimitowanego dziennego dystansu kilometrów. Carent-24 oferuje jednak promocje, które zaraz obok wielu marek i modeli do wyboru, stanowią oczywistą zaletę wypożyczalni. W sytuacji w której jesteśmy więc zmuszeni wynająć auto, sprawdźmy ofertę dokładnie. Z pewnością znajdziemy w niej propozycję, która okaże się dla nas najkorzystniejsza.

Artykuł powstał przy współpracy z wypożyczalnią samochodów CaRent24.