Naturalny, zdrowy sen – poduszka z łuską gryki

Naturalny, zdrowy sen – poduszka z łuską gryki

Poduszka stanowi istotną część wyposażenia każdej sypialni. Wybór właściwej, odpowiadającej naszym upodobaniom i potrzebom zapewni zdrowy i relaksujący wypoczynek. Ogromne znaczenie ma wypełnienie z jakiego została wykonana poduszka.

Wypełnieniami mogą być materiały naturalne lub syntetyczne. Współcześnie coraz większą uwagę przywiązuje się do zdrowego stylu życia, dlatego, pomimo swojej wysokiej ceny,
wypełnienia naturalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Naturalne materiały na poduszki to: tradycyjny puch, pierze lub wełna, ale również wsady roślinne takie: jak
łuska gryki, orkiszu, prosa, pestki wiśni, gorczycy.

Zalety poduszek z naturalnym wypełnieniem

Zaletą naturalnych wypełnień jest dostosowanie się naturalnego materiału do ciężaru i kształtu ciała ludzkiego, a w tym przypadku głowy, części szyjnej i barkowej. Neutralizują one działanie promieniowania elektromagnetycznego. Działają zbawiennie przy bólach kręgosłupa i stawów, likwidują napięcie mięśni, spowodowane nadmiernym pobudzeniem nerwowym, stresem i przepracowaniem. Doskonale sprawdzą się u osób z bólami migrenowymi głowy, bezsennością i różnymi alergiami.

Zalety poduszek z łuską gryki

Łuskę gryki od dawna wykorzystywało się na Dalekim Wschodzie jako wypełnienie posłania. Jest ona dość twarda, ale idealnie dopasowuje się do naturalnego kształtu ciała człowieka, co umożliwia dobre podparcie głowy i szyi, a co za tym idzie rozluźnienie mięśni tych okolic ludzkiego ciała. Gryka zawiera taniny, działające antybakteryjnie, przeciwzapalnie. Nie rozwijają się w niej grzyby ani roztocza, dlatego jest zalecana alergikom. Poduszka z łuską gryki zapewnia przepływ powietrza, co zapobiega przegrzewaniu się głowy. Skóra podczas snu swobodnie oddycha, a ciało się nie poci. Umożliwia to relaksujący i nieprzerwany wypoczynek przez całą noc.

naturalne wypełnienie poduszek

Łuski gryki nie nagrzewają się i nie przewodzą ciepła. Ich temperatura zmienia się w zależności od chłodu lub ciepła panującego w sypialni. Położenie głowy na tego rodzaju poduszce łączy się z wydawaniem przez nią charakterystycznego szeleszczącego dźwięku, co na jednych może działać uspokajająco, ale  innym niestety przeszkadzać. Łuska gryki zawiera kwasy organiczne, tlenek magnezu, sole mineralne i rutynę, dzięki czemu, utleniając się, działają na bóle migrenowe i mięśniowe. Gryka wzmacnia kości i rozluźnia mięśnie oraz uelastycznia żyły, poprawiając przepływ krwi w organiźmie. Gryka zalecana jest również dzieciom do zabawy.

Wielkość poduszki należy dopasować do wielkości ciała. Rynek akcesoriów do sypialni oferuje poduszki z łuską gryki w dwóch wymiarach. Większe przeznaczone są dla osób o większej posturze, a mniejsze dla dzieci lub użytkowników o drobnej budowie ciała i delikatnej konstrukcji. Do produkcji tego typu poduszek używa się gryki z upraw ekologicznych. Materiał jest oczyszczony, suchy i pozbawiony kurzu.

Tkanina wierzchnia, w której znajduje się wypełnienie najczęściej uszyta jest z mocnej i grubej tkaniny bawełnianej, gęsto tkanej. Wszyty zamek błyskawiczny umożliwia regulowanie ilości wypełnienia lub jego wymianę. Zaletą tego rodzaju poduszek jest brak jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych. Poduszki są dostępne w szerokiej gamie żywych kolorów i mogą być także ozdobą sypialni. Ciekawą propozycją jest wałek rehabilitacyjny z łuską gryki, który umieszcza się pod szyją podczas snu. W ten sposób podpiera on głowę. Pomimo swojej twardości doskonale układa się i dopasowuje do anatomicznych kształtów ludzkiego ciała. Rozmiary wałka to 42 centymetry na 16 centymetrów. Może on służyć również dzieciom do zabawy. Atrakcyjne żywe kolory podkreślają walory rehabilitacyjnego wałka. Zaletą gryki jest również to, że się nie zbija, a dzięki naturalnemu kształtowi trójkąta regularnie układa w materiale zewnętrznym. Poduszka z łuską gryki ma wiele zalet. Warto wobec tego zaopatrzyć się w nią, gdyż jej zalety są nie do przecenienia.