Niechorze-atrakcje turystyczne i Rezerwat przyrody

Niechorze-atrakcje turystyczne i Rezerwat przyrody

Wakacje w pełni, a wybrzeże bałtyckie pełne jest pięknych miejsc, które zachęcają do spędzenia urlopu nad polskim morzem. Jedną z najciekawszych nadmorskich miejsc jest Niechorze-niewielka letniskowa miejscowość z nowoczesną turystyczną infrastrukturą, położona blisko niezwykłego rezerwatu Jezioro Liwia Łuża. Jakie atrakcje czekają w tym miejscu na turystów? Najlepiej przekonać się o tym samemu, a w odkryciu najbardziej urokliwych miejsca pomoże krótki przewodnik.

Wyjątkowa plaża

Głównym celem przyjazdu nad polskie morze jest oczywiście wypoczynek na plaży. Pobyt w Niechorzu daje możliwość korzystania z jednej z najczystszych nadmorskich plaż w Polsce. Uhonorowane odznaczeniem „Błękitna flaga” kąpielisko to gwarancja czystości, dobrej turystycznej infrastruktury oraz zapewnianego przez ratowników bezpieczeństwa, a to wszystko z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Rezerwat przyrody

Rezerwat przyrody Jezioro Liwia Łuża to jedno z najciekawszych atrakcji przyrodniczych regionu. Większą część ponad 250-hektarowego parku zajmują wody przybrzeżne wraz z małymi wysepkami, miejsce bytowania wielu gatunków ryb, ptaków i zwierząt.

Spacery w rezerwacie stanowią doskonałą okazję do obserwacji łabędzi niemych, wydr, traszek oraz innych, rzadko spotykanych na co dzień przedstawicieli fauny. To także idealne miejsce dla fotografów przyrody, którzy w Rezerwacie Jezioro Liwia mają szanse na zdobycie niezapomnianych ujęć. Wielbicieli aktywnego spędzania czasu z pewnością zainteresuje biegnący wokół jeziora Liwia szlak o długości 9 km. Wycieczka zielonym szlakiem to nie tylko sposobność do spędzenia czasu blisko natury, ale także na zobaczenie grodziska z początku naszej ery czy podziwiania zabytkowego dworca kolejowego w Pogorzelicy.

Nadmorska kolej wąskotorowa

Nadmorska kolej wąskotorową to kolejna atrakcja, która z pewnością zachwyci turystów w każdym wieku. Przejazd kolejką to nie tylko możliwość podziwiania ładnych widoków, ale także środek transportu, którym dotrzeć można do innych miejscowych atrakcji – Motylarni, Latarni Morskiej i Parku Miniatur Latarni Morskich.

Latarnia morska

Położona na wysokim klifie latarnia z XIX wieku to jedna z najciekawszych tego typu budowli na bałtyckim wybrzeżu. Dzięki lokalizacji na wzgórzu oraz tarasowi widokowemu umieszczonemu na wysokości 35,7 m, latarnia stanowi doskonały punkt widokowy, z którego podziwiać można zarówno morze, jak i rewalskie wybrzeże.

Motylarnia

Znajdująca się pod Latarnią Morską Motylarnia wprowadza nad polskie wybrzeże nieco egzotyki. To miejsce wylęgania i życia motyli z różnych stron świata. Kilkadziesiąt latających swobodnie motyli to niezwykła okazja na obserwacje tych pięknych owadów z bliska.

 

Park Miniatur Latarni Morskich

Park Miniatur Latarni Morskich to z kolei idealne okazja na poznanie wszystkich latarni morskich polskiej wybrzeża w jednym miejscu. Wykonane w skali 1:10 miniatury doskonale odwzorowują piękne zabytkowe budowle i dają możliwość na zapoznanie z historią każdej z nich.

Muzeum figur woskowych

Spotkanie z utalentowaną Lady Gagą, magicznym Harrym Potterem, poważnym Winstonem Churchillem, a może zabawnym Shrekiem? Muzeum figur woskowych w Niechorzu daje okazje do stanięcia oko w oko z postaciami ze świata bajek, rozrywki oraz kart historii. Muzeum, oprócz figur woskowych, oferuje również wystawę wykorzystującą technologie 3D, dzięki której można przenieść się na chwile do innego, pełnego iluzji świata.

Muzeum Figur Woskowych Niechorze

Muzeum Figur Woskowych Niechorze

Piękno naturalnego środowiska, w którego otoczeniu znajduje się Niechorze, sprawia, że to doskonałe miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku. Różnorodne atrakcje znajdujące się w miejscowości to natomiast gwarancja pełnego wrażeń pobytu, który spełni oczekiwania nawet wymagającego turysty.


Źródła zdjęć: https://balticnaturpark.pl/okolica