Niezależny serwis Ford

Niezależny serwis Ford

Przegląd techniczny, niespodziewana usterka, większa awaria wymagająca fachowej pomocy – każdy właściciel samochodu doskonale zna powody, dla których wizyty w serwisach samochodowych bywają niezwykle męczące. Koszty poszczególnych usług różnią się pomiędzy salonami, a chęć skorzystania z oryginalnych części samochodowych podczas naprawy to kolejny powód, dla którego wybór odpowiedniego serwisu może być niezwykle trudny. Samochody nowe, posiadające gwarancję producenta nie sprawiają zwykle większych problemów – usterki zgłaszane są najczęściej do autoryzowanych serwisów producenta, bo tylko w ten sposób możliwe jest zachowanie gwarancji. Samochody starsze, kupione z drugiej ręki i te, które utraciły już gwarancje producenta to już pole do popisu dla wszystkich lepszych i gorszych serwisantów w okolicy. Jak wybrać pomiędzy autoryzowanym, a niezależnym serwisem samochodowym?

Wybór autoryzowanych punktów serwisowych

Dla niektórych kierowców i właścicieli samochodów rozgraniczenie pomiędzy sytuacją, w której warto skorzystać z ASO (autoryzowanej stacji obsługi), a tą, w której tradycyjny niezależny serwis w zupełności wystarczy jest dość proste. Autoryzowane serwisy wybierane są zazwyczaj wtedy, gdy naprawy są już bardzo złożone, a w okolicy brak niezależnych serwisów konkretnej marki. Nie każdy mechanik po szkole samochodowej jest w stanie naprawić dowolną usterkę w samochodzie – w końcu wszystkie marki posiadają swoje konkretne metody montażowe i nie sposób zapamiętać je wszystkie. Autoryzowane serwisy samochodowe to gwarancja, że nad pojazdem pracować będą specjaliści doskonale znający tajniki samochodów danej marki i przeszkoleni w metodach ich naprawiania. A gdyby tak znaleźć serwis, który też zna się na konkretnych markach, a jest przy tym dużo tańszy?

Niezależny serwis Ford

nieautoryzowany serwis ford - zmiana oponNiezależne serwisy samochodowe specjalizujące się w obsłudze samochodów jednej marki to dziś coraz częstszy widok w branży samochodowej. Uczniowie szkół samochodowych i samozwańczy mechanicy coraz częściej starają się trenować w naprawianiu jednej, konkretnej marki, bo dzięki temu są oni w stanie zagwarantować najlepszą możliwą obsługę w przystępnej cenie. Jako przykład weźmy bardzo popularną na polskich ulicach markę Ford. Oddanie samochodu do autoryzowanej stacji obsługi to koszty, na które nie każdy kierowca może sobie pozwolić. A przecież diagnostykę i drobne naprawy można wykonać znacznie taniej! Czego można spodziewać się po niezależnych serwisach skupiających swoją uwagę na konkretnej marce?

Przede wszystkim wysokich standardów obsługi. Nie ma w autoryzowanych serwisach miejsca dla wszystkich dobrych mechaników, co oznacza, że znaczna część z nich prowadzi własne, niezależne serwisy. Mechanicy tacy mogą w dalszym ciągu pokusić się o zdobywanie odpowiednich certyfikatów poświadczających o ich wykształceniu, jednak to praktyka mówi o specjaliście najwięcej. Niezależne serwisy Ford oferują przede wszystkim szeroką skalę części zamiennych, które są głównym powodem niższych cen usług w stosunku do autoryzowanych serwisów. Zamienne, to nie znaczy gorsze. Wiele zamienników wykonywanych jest dziś w tych samych zakładach produkcyjnych, co części oryginalne. Dobry mechanik samochodowy będzie potrafił odróżnić dobrej jakości zamiennik od tego wykonanego przez kiepską firmę i zaproponuje montaż tego, który będzie dla twojego samochodu najkorzystniejszym rozwiązaniem. W Polsce obowiązują obecnie unijne przepisy GVO dotyczące jakości części zamiennych do samochodów. Wedle tychże przepisów nieautoryzowane serwisy, które w swoich usługach przestrzegają technologii producenta i stosują wyłącznie te części zamienne, których jakość jest porównywalna z jakością oryginalną, są doskonałą alternatywą dla autoryzowanych serwisów samochodowych.


Nieautoryzowany serwis ford zaprasza osoby z Katowic, Bytomia, Chorzowa i Tychów.