Obozy językowe dla dorosłych – wyjedź za granice i podszkol swoje umiejętności

Obozy językowe dla dorosłych – wyjedź za granice i podszkol swoje umiejętności

Należy pamiętać, że nigdy nie jesteśmy za starzy, żeby nauczyć się języka obcego lub pogłębić nasze umiejętności. Znajomość języków obcych jest przydatna w pracy, na wakacjach i sprawia, że nasz mózg wolniej się starzeje. Jednak w codziennym życiu ciężko znaleźć na to czas… Odpowiedzią są obozy językowe dla dorosłych!

Dlaczego warto wyjechać za granicę na obóz językowy?

Dom, praca, dom. Dom, praca i znowu w domu. Wielu osobom zdarza się utknąć w takim codziennym schemacie. Postanawiają sobie, że zaczną się regularnie uczyć, powtarzać słówka, ale czas szybko płynie i nic się nie zmienia. Jednak naprawdę warto postarać się i zdecydować się na kurs językowy dla dorosłych. Pozwala nam to wyrwać się z rutyny jaką staje się nasze życie.

Takie programy są specjalnie przygotowywane w taki sposób, aby zanurzyć się w danym języku oraz kulturze, a także ożywić nasz intelekt. Uczenie się nowego języka to coś więcej niż pytanie o drogę na wakacjach. To poznawanie kultury, kuchni i inny sposób wyrażania siebie. To możliwość, aby z innej perspektywy spojrzeć na nasze doświadczenia. I chociaż często nie jesteśmy w stanie zmienić całkowicie naszej codziennej rutyny ze względu na nawał obowiązków to możemy zostawić na chwilę nasze otoczenie i wyjechać za granicę. Dzięki temu powrócimy z nowymi umiejętnościami, wspaniałymi wspomnieniami i świeżą perspektywą.

Wiek nie ma znaczenia – obozy językowe dla dorosłych

Czy mój wiek ma znaczenie? Nie. Czy jestem za stary, żeby nauczyć się nowego języka? Nie. Czy niespotykane jest, aby dorosły mający ponad 50 lat, uczył się języka obcego? Nie! Nie ma niczego dziwnego w pogłębianiu swoich umiejętności w danym języku lub nauce nowego. Utarło się, że obozy językowe kojarzymy z dziećmi spędzającymi wakacje. To jednak tylko stereotypy, które nie są prawdziwe, a są wręcz szkodliwe.

Wiele osób dorosłych uważa, że mózgi dzieci są bardziej chłonne i z tego powodu to one powinny uczyć się języków. To oczywiście prawda, że warto rozwijać się w tym zakresie od najmłodszych lat i łatwiej wtedy wyrobić sobie akcent. Jednak z wiekiem mamy lepszą dyscyplinę i doceniamy znaczenie znajomości innego języka. Co więcej badania sugerują, że nauka języka obcego w wieku dorosłym ma pozytywne skutki dla zdrowia psychicznego .

Programy obcojęzyczne mają tendencję do ukierunkowywania swojego marketingu na młodszych uczniów w wieku szkolnym, ale wiele z tych programów wspiera i przyjmuje dorosłych, ponieważ oni również wierzą, że wiek to tylko liczba.

Wyjedź za granicę i podszkól swoje umiejętności

Wyjazd za granicę na kurs językowy to łączenie tego co przyjemne i pożyteczne. Nie tylko wracamy z lepszymi umiejętnościami językowymi. Możemy też pozwiedzać, obserwować inną kulturę i odpocząć. Jest to ogromna wartość. Jeżeli chcemy uczyć się angielskiego to możemy wyjechać do Wielkiej Brytanii czy Irlandii, gdzie będziemy mieli okazję rozmawiać z wieloma native speakerami i poznamy regionalną kulturę. Jeżeli jednak zależy nam na pięknych plażach i słońcu, a chcemy się uczyć, to takie kursy są też organizowane na Cyprze czy Malcie.

Pamiętajmy też, że nie musimy uczyć się tylko angielskiego. Kursy są organizowane również z hiszpańskiego, portugalskiego, niemieckiego, francuskiego a nawet mandaryńskiego. Możliwości są więc naprawdę duże.