Prezent z okazji chrztu, komunii i bierzmowania – co podarować?

Prezent z okazji chrztu, komunii i bierzmowania – co podarować?

Przyjęcie Sakramentu Świętego przez młodą osobę jest naprawdę ogromnym wydarzeniem w życiu całej rodziny, jeśli jej członkowie są wierzący. Dlatego też z okazji Pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania lub chrztu często organizuje się rodzinne spotkania, na które warto przynieść podarunek z okazji przyjęcia nowego sakramentu dla osoby, która właśnie dostąpiła tego zaszczytu. Co podarować z okazji chrztu, komunii lub bierzmowania? Jak wybrać idealny prezent na którąś z tych okazji, który będzie dopasowany do wydarzenia i jednocześnie pozostanie pamiątką na długie lata? Podpowiadamy!

różaniec

Skromność i dopasowanie do okazji to podstawa udanego prezentu

Coraz częściej słyszy się o bardzo drogich prezentach na komunię czy z okazji bierzmowania, przez co zdarza się, że podarunki stają się dla młodego katolika znacznie bardziej istotne niż samo przyjęcie sakramentu świętego. Dlatego, zamiast popadać w przesadę, warto postawić na tradycyjny podarunek na chrzest lub komunię czy bierzmowanie i zdecydować się na coś skromnego. Prezent z takiej okazji ma być dodatkiem i podkreśleniem świętowania tego wyjątkowego dnia, jednak nie powinien stać się główną atrakcją, która wzbudzi największe emocje i skupi na sobie całą uwagę dziecka lub nastolatka, który przyjął tego dnia kolejny sakrament święty. Dlatego też nie warto przesadzać i należy naprawdę dobrze zastanowić się nad idealnym prezentem na bierzmowanie lub pierwszą komunię świętą.

To, jak drogi prezent zostanie wybrany, zależy oczywiście w dużym stopniu od pokrewieństwa z osobą, która przyjmuje sakrament. Rodzice chrzestni czy dziadkowie oraz najbliższa rodzina oczywiście zazwyczaj wręczają podarunek na bierzmowanie lub komunię o nieco większej wartości niż zaproszeni gości, którzy są znacznie dalszą rodziną. Ponadto prezent na komunię warto dopasować również do charakteru przyjęcia. Jeśli będzie ono naprawdę wystawne oraz przygotowane z myślą o sporej części rodziny, to warto zdecydować się na nieco większy prezent.

prezent

Postaw na starannie wykonaną biżuterię z motywem religijnym

Doskonałym pomysłem na prezent z okazji pierwszej komunii lub chrztu jest biżuteria z motywem religijnym. Dewocjonalia to doskonała pamiątka przyjęcia sakramentu świętego, która na pewno będzie noszona przez młodą osobę z dumą i szacunkiem. Idealnie sprawdzi się na przykład srebrny medalik z Jezusem lub złota zawieszka na łańcuszek z wizerunkiem Matki Boskiej. Można postawić też na klasyczny krzyż na łańcuszku wykonany ze srebra lub złota. Obecnie w sklepach internetowych z dewocjonaliami dostępny jest bardzo szeroki wybór biżuterii religijnej. Można wybierać pomiędzy elementami skromnymi i klasycznymi, takimi jak klasyczny krzyż lub prosty srebrny medalik ze Świętą Rodziną, a także nieco bardziej ozdobnymi, na przykład krzyż z cyrkoniami lub z innymi kamieniami ozdobnymi. Możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu bez najmniejszego problemu można znaleźć dewocjonalia dla chłopca i dziewczynki, dopasowane do indywidualnych preferencji osoby obdarowywanej.

Dewocjonalia mogą pełnić rolę prezentu lub dodatku do niego. W zależności od tego, jak ważna jest dla Ciebie osoba, która przystępuje do kolejnego sakramentu świętego, możesz zdecydować się na podarowanie jej medalika z Matką Boską na srebrnym łańcuszku lub dokupienie srebrnego krzyża z ozdobnymi cyrkoniami do nieco większego podarunku. Dewocjonalia na pewno doskonale podkreślą charakter prezentu i pozostaną pamiątką na wiele, wiele lat. Idealnie pasują do okazji i podkreślają jej religijną wartość.