Problemy ze stawami u starego psa – jak mu pomóc?

Problemy ze stawami u starego psa – jak mu pomóc?

Każdy właściciel psa chce, aby jego pupil był zdrowy, szczęśliwy i pełen sił. Posiadacze czworonogów dbają o ich zbilansowaną dietę i chcą zapewnić im jak najlepsze jedzenie. Nie bez przyczyny – u zwierzaków niezmiernie istotna jest odpowiednia dieta, która powinna opierać się na wysokiej jakości karmie. Niektórzy podają swojemu pupilowi pokarm suchy, półmokry, mokry lub karmią psa surowym mięsem. Białko jest niezbędnym budulcem, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i zdrowie zwierzaka.

Ważne jednak, aby dietę pupila dodatkowo rozszerzyć o suplementy, które wspomogą jego układ odpornościowy, serce, wątrobę, chrząstkę stawową, a ponadto sprawią, że sierść zwierzaka będzie lśniąca. Odpowiedni pokarm oraz karma uzupełniająca to klucz do zdrowia każdego czworonoga. 

Suplementy na stawy – skuteczna pomoc dla psów

Wiele zwierzaków ma problem ze stawami – jest to dość często spotykana dolegliwość u psów. Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienie choroby stawów u czworonogów to: wiek, rasa, nadmierne kilogramy, podłoże genetyczne, a ponadto uszkodzenia mechaniczne i infekcje. Problemy ze stawami najczęściej objawiają się kulawizną, sztywnością lub opuchlizną.

Ponadto psy często mają opory przed zabawą, skakaniem i wchodzeniem po schodach – wówczas właścicielowi powinna zapalić się lampka, że jest coś nie tak. Niezmiernie istotne jest, aby profilaktycznie włączyć do diety psa suplementy, które korzystnie wpłyną na jego stawy i kościec. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko, że pupil będzie miał problemy z chrząstką stawową lub całkowicie uchronimy go przed tą dolegliwością. 

preparaty witaminowe na stawy dla starego psa

Dolegliwości starszego psa – jak odpowiednio i skutecznie dbać stawy pupila?

Najczęściej problemy ze stawami objawiają się u psów w późniejszym wieku i są naprawdę sporym problemem. Starsze czworonogi chorują na zwyrodnieniowa stawów, a ponadto zmagają się ze stanami zapalnymi w ich obrębie. Ważne jest, aby waga psa była w normie, gdyż otyłość u zwierzaków bardzo przeciąża stawy i niekorzystnie na nie wpływa. Ponadto fundamentalne są odpowiednie ćwiczenia, które są kluczem do sprawności psa i nieodłącznym etapem jego leczenia i rehabilitacji. Niezmiernie istotne jest, aby pies nie marzł, gdyż zimno negatywnie wpływa na stawy zwierzaka.

Właściciele starszych czworonogów powinni zwrócić szczególną uwagę na suplementację swojego pupila, która jest niezastąpionym i skutecznym elementem pomocy zwierzakowi. Wsparcie pupila odpowiednimi preparatami, które chronią chrząstkę stawową, to klucz do dobrej formy starszego psa. 

witaminy na bóle stawów u starego psa

Suplementy na psie stawy – jak działają i które wybrać?

Suplementy dla psów na stawy wzmacniają odnowę chrząstki stawowej, zapewniają prawidłowe ich funkcjonowanie i wspomagają sprawność ruchową psa. Ponadto dobre preparaty wykazują działanie przeciwzapalne, zapobiegają mikrouszkodzeniom w obrębie stawów, a także działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Najczęściej w składzie suplementów można znaleźć glukozaminę oraz chondroitynę, które są podstawowymi składnikami substancji międzykomórkowej w tkance chrzęstnej.

Ponadto składniki te uczestniczą w regeneracji chrząstki stawowej oraz zapobiegają mikrouszkodzeniem stawów, które mogą powstać podczas intensywnego ruchu i wysiłku zwierzaka. Glukozamina i chondroityna zapobiegają stanom zapalnym. Dobrej jakości suplementy powinny zawierać również hialuronian sodu, który zapewnia nawilżenie stawów, które jest niezmiernie istotne. Składnik ten działa jak amortyzator, który redukuje tarcie między pracującymi kośćmi. W składzie suplementu powinien pojawić się także kwas askorbinowy i mangan, które są niezbędne w syntezie kolagenu.

Suplementacja starszego psa jest niezwykle istotna – każdy właściciel powinien zdecydować się na włączenie jej do diety swojego pupila. Ważne jednak, aby wybrać preparat sprawdzonego producenta, który produkuje preparaty weterynaryjne wysokiej jakości – takie suplementy są gwarancją skuteczności i szybkiego działania.