Przegrywanie kaset VHS

Przegrywanie kaset VHS

Każdego dnia tworzymy pamiątki z naszego życia w postaci zdjęć lub filmów, nie jest to jednak nic nowego, podobnie robiło się chociażby w latach dziewięćdziesiątych, gdy popularne było nagrywanie filmów. Na kasetach VHS przez lata zebraliśmy zapisane wspomnienia pierwszych kroków, słów, ważnych uroczystości i całkiem zwyczajnych dni, ich forma zapisu nie jest jednak wieczna i coraz mniej osób ma możliwość odtworzenia tych nagrań, dlatego właśnie warto przegrać je na nowsze nośniki.

Stare rozwiązania nie zawsze są najlepsze

W latach dziewięćdziesiątych kasety wideo były jednym z nowszych nośników utrwalania danych. Pozwalały nam one zachować wspomnienia lub po prostu posiadać sporą kolekcję filmów. Takie rozwiązanie miało jednak parę wad już za czasów, gdy były one szczytem nowoczesnej technologii, a mianowicie chodziło o ich wytrzymałość, która nie była zadowalająca. Świadczył o tym brak odporności na temperaturę, wilgoć oraz pola magnetyczne. Często zdarzało się też tak, że przy częstym korzystaniu z kasety traciło się jakość zapisu, co przekładało się na komfort oglądania filmu.

Z biegiem lat technologia zaczęła się jednak rozwijać i bardzo szybko płyty CD i DVD wyparły swoich poprzedników, natomiast jeszcze później pojawiły się pendrive i dyski z przenośną pamięcią. W aktualnych czasach taka technologia jest najnowsza i to na nią bez wątpienia warto jest przegrać zapis z kasety, należy jednak pamiętać o tym, że nic nie jest wiecznie trwałe ani nowoczesne i należy swoje domowe archiwa przegrywać raz na dziesięć lat, żeby zachować pewność, że wszystko przetrwa w dobrym stanie.

Firmy przegrywające kasety VHS

vhsNie musisz godzić się z utratą cennych nagrań, wystarczy, że powierzysz je w ręce profesjonalistów, którzy przegrają je na nowe nośniki, ale także znacznie poprawią ich jakość. Możliwości tutaj jest wiele, bo istnieje też dużo rodzajów uszkodzeń na jakie były narażone przez lata użytkowania oraz nieużytkowania ich. Profesjonalny zakład zajmujący się tym jest w stanie wyeliminować błędy w nagraniach, poprawić jakość dźwięku, obrazu, zredukować szumy i dokonać różnego rodzaju korekcji. Możliwy jest też ponowny montaż filmu według życzenia klienta lub dodanie do nieruszanego układu filmu, podkładu muzycznego.

Bezcenne pamiątki

Warto zadbać o zachowanie materiałów filmowych z uroczystości rodzinnych i nie tylko, ponieważ jest to bezcenna pamiątka, której nie da się podrobić. Mając to na uwadze trzeba to wszystko zrobić tak jak należy, czyli nie w domowym zaciszu, tylko u profesjonalisty, który odda nam filmy w dobrej jakości na odpowiednim nośniku. Taki zabieg sprawi, że pierwszy raz od dawna nasze filmy będą dla nas użyteczne, czyli będziemy mogli bez problemu je odtworzyć i obejrzeć, ponieważ nie będzie do tego potrzebny magnetowid. Dodatkowo będziemy mogli pokazać to bliskim, a w szczególności młodszym pokoleniom, które często niewiedzą jak wyglądał świat w ubiegłym stuleciu. Oprócz zachowania wspomnień i dzielenia się nimi z bliskimi przegranie filmów ma jeszcze jedno, bardzo ważne zastosowanie – może być ono genialnym pomysłem na prezent. Możliwe, że wydaje się to błahe albo niepotrzebne, jednak wysilenie się i odnalezienie oraz przegranie ważnych nagrań sprawi, że druga osoba poczuje, że włożyliśmy w to wszystko serce. To nie jest zwykły prezent kupiony na szybko w sklepie, ale kawałek czyjejś historii, którą możemy przywrócić do życia.


Zapraszamy do skorzystania z usługi przegrywania filmów 8mm.