Szukasz oryginalnego pomysłu na powitanie Nowego Roku? Nie chcesz ponownie bawić się na domówkach, balach, a Sylwester miejski zupełnie nie wchodzi w grę?
Jeśli nie chcesz utknąć w ten dzień na kanapie przed telewizorem i szukasz ciekawego pomysłu, postaw na góry. Sylwester w Beskidach? Brzmi jak plan idealny!
Pomysł na spędzenie Sylwestra w górach to idea, która nie ma żadnych wad, a jedynie same zalety. Wyjątkowy, iście bajeczny klimat docenią szczególnie osoby, na co dzień mieszkające w dużych miastach. Rześkie górskie powietrze natychmiast postawi ich na nogi, a widoki wynagrodzą odczuwalny brak kondycji. Ogromny wybór ścieżek spacerowych i szlaków pomieści zarówno osoby preferujące krótkie przechadzki, jak i wytrawnych wędrowców. Świętowanie warto zacząć już od świtu. Jeśli nie w Sylwestra to koniecznie w Nowy Rok. Czy może być coś lepszego, niż w pierwszy dzień Nowego Roku przejść piękną trasę i na niej wznieść toast za nowe wyzwania i plany?
Ta chwila, na pewno pozostanie w Waszej pamięci na zawsze. Aby świętować Nowy Rok w górach, nie musisz jeździć na nartach. Możesz spacerować i chwytać do pamięci najpiękniejsze widoki.
Góry są piękne o każdej porze roku, taki ich urok i trudno się z tym nie zgodzić. Nawet jeśli nie trafisz na bajkowe czapy śniegu, widok rozległych wzniesień, surowej roślinności i wyglądających pomiędzy nimi kominów i dachów górskich gospód to coś, czego nie możesz i nie chcesz przegapić. Kilkugodzinną wyprawę wynagrodzi lokalne jedzenie i popitek.
Wybierając się do typowej góralskiej gospody, uraczysz się również niepowtarzalną muzyką. Obawiasz się tłumów? Wybierz miejscowości mniej popularne. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, noclegi zarezerwuj z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, najlepiej wczesną jesienią.
Wisła to niewielkie miasto położone w województwie śląskim w głębi Beskidu Śląskiego. Sąsiaduje z Ustroniem, Brenną, Szczyrkiem. Wisła to doskonały punkt wypadowy na liczne szlaki: czarne, zielone, żółte, czerwone i niebieskie. Liczą one od 2km do 33km i umożliwiają dokładne poznanie masywu Beskidu Śląskiego. Przez miasto przechodzą ponadto trasy rowerowe. Wisła kojarzona jest jako ośrodek sportowy i rodzime miejsce słynnych skoczków narciarskich: Adama Małysza, Jana Szturca i Piotra Żyły.
To idealne miejsce wypadowe dla miłośników sportu i wszelkich aktywności fizycznych. W okresie zimowym Wisła zamienia się w iście bajeczną stolicę stoków narciarskich przystosowanych na narciarzy o każdym stopniu zaawansowania. Bliskość najważniejszych punktów sprzyja poruszaniu się po Wiśle pieszo.
Pomiędzy sportowymi szaleństwami, warto poznać Wisłę z zupełnie innej strony.
Na turystów czeka:
– Muzeum poświęcone Adamowi Małyszowi
– Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego
– plebania ewangelicka w Wiśle-Centrum z 1805 roku
– Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostołów Piotra i Pawła, wybudowany w 1838 roku
– Pałacyk myśliwski Habsburgów wybudowany w 1898 roku
– wieża kościelna z XVI wieku przy kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego
– kościół katolicki z 1865 roku.