Samodzielna kosmetyka samochodowa

Samodzielna kosmetyka samochodowa

Jeżeli chcemy zadbać o wygląd naszego auta, mamy dwie opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest udanie się do myjni. Niemal przy każdej stacji benzynowej funkcjonują myjnie samoobsługowe. Oferują nam szybkie mycie karoserii i podstawowe woskowanie. Nie jest to jednak całkowicie dokładne czyszczenie. Możemy, więc zdecydować się na oddanie auta do myjni z profesjonalną obsługą. Wymaga to jednak pozostawienia samochodu na kilka godzin. Drugą opcją jest samodzielne umycie samochodu. Jeżeli dysponujemy wolnym czasem i lubimy to robić nie ma żadnego problemu. Musimy jedynie wyposażyć się w dobrej, jakości środki czyszczące.

Gdzie kupić potrzebne rzeczy?

By zakupić kosmetyki samochodowe najlepiej udać się do sklepu specjalizującego się w ich sprzedaży. Można też wykonać zakupy przez Internet, wiele sklepów prowadzi taką formę sprzedaży. Najważniejszy jest jednak bogaty asortyment. Można podzielić go na dwie większe kategorie, kosmetyki do karoserii oraz preparaty do sprzątania wnętrza.jak-zadbac-o-karoserie-auta

Czyszczenie i konserwacja lakieru jest bardzo ważna. Dzięki niej powłoka na dłużej zachowa dobry wygląd, nie będzie trzeba odwiedzać lakiernika. Warto, więc zakupić środki do czyszczenia zbierającej się na karoserii smoły, kurzy i owadów. Szampony wytwarzające aktywną pianę usuną wszystkie zabrudzenia i przygotują tym samym powierzchnię do kolejnych prac. Należy do nich woskowanie i polerowanie.

Potrzebny jest do tego doskonały wosk, dostosowany do pory roku oraz pasta polerska. Wszystko to znajdziemy w sklepie z kosmetykami samochodowymi. Podobnie jak warstwy ochronne na lakier. Nie zapominamy też o preparatach do czyszczenia felg i reflektorów. Dzięki temu auto będzie się prezentowało imponująco.

Czyszczenie kokpitu

Nie należy też zapominać o wnętrzu auta. Posprzątany i odświeżony kokpit wpływa pozytywnie na komfort jazdy. Możemy, więc zakupić środki do wywabiania plam z tapicerki oraz do jej kompleksowego prania. Jeżeli o praniu mowa to równie ważne jest przeprowadzenie go na dywanikach i wykładzinach, również tych w bagażniku. Wyprana tapicerka na dłużej zachowa się w dobrym stanie.

Tak samo jest w przypadku tapicerki skórzanej z tym, że ją należy też pokryć środkami konserwującymi by zachowała swoją sprężystość. Nie należy też zapominać o wszelkich elementach plastikowych, które należy czyścić specjalnie dedykowanymi do tego środkami. Dostępne są oczywiście w sklepie z kosmetyką samochodową. Oprócz tego mamy dostęp do akcesoriów potrzebnych do wykonania czyszczenia.

Duże zakupy

Decydując się na samodzielne mycie auta warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty. Wydatek może wydawać się spory, lecz nowoczesne środki czyszczące są niezwykle wydajne i wystarczą na kilka cykli czyszczenia. Dzięki min nasze auto zachowa niemal salonowy wygląd a nam będzie jeździło się nim znacznie przyjemniej.