Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z drzwi hotelowych na kartę

Wygoda gości i zwiększenie bezpieczeństwa, to częste dwa powody, dla których w miejscach noclegowych, hostelach, pensjonatach czy resortach inwestuje się w drzwi hotelowe na kartę. Ich popularność rośnie z roku na rok i warto poznać mechanizm działania oraz charakterystykę.

Jak działa mechanizm drzwi hotelowych na kartę?

To, jak działają drzwi hotelowe na kartę, jasno pokazuje mnóstwo walorów takiego rozwiązania. Jest to dość prosty mechanizm, który jednak może występować w różnych rodzajach i konfiguracjach. Specjalny zamek posiada czytnik lub czujnik, który reaguje na moduł zbliżeniowy zainstalowany w kluczu. Każdy z nich jest odpowiednio zakodowany do odblokowywania i otwierania konkretnego wejścia, a wszystko jest możliwe przy pomocy systemu komputerowego zamontowanego w danym miejscu. Otwarcie jest możliwe, jeśli jest zgodność wpisanych kodów obu elementów. Co ciekawe, obecnie wejściówki są kodowane na bieżąco w recepcji na okres pobytu gościa, aby po tym czasie, gdy zakończą się doby hotelowe danej osoby, przestawały działać.

Drzwi hotelowe na kartę – zalety

Jednym z bardzo często podnoszonych walorów takiego rozwiązania jest kwestia bezpieczeństwa. Tradycyjny klucz, jak i ten magnetyczny, można wynieść z hotelu. Jednak tego drugiego, w przeciwieństwie do pierwszego, niełatwo zduplikować, a tym samym nikt niepowołany nie ma możliwości wykonana drugiego egzemplarza i dostania się niepostrzeżenie do danego pokoju ponownie. Jest to oczywiście kwestia spokoju, ale też pozwala w pełni kontrolować, kto gdzie spędza noc, kto jest w środku, komu został przydzielony dany pokój. Karta to także świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy goście gubią klucze. Można wtedy wydać nową, zagubioną zdezaktualizować, a jednocześnie nie trzeba wymieniać całego zamka, co oznacza oszczędności. Są wielokrotnego użytku, zatem wiele osób może korzystać z niej po sobie. Docenianą zaletą jest również komfort. Hotelowe wejściówki są małe i lekkie, można przechowywać je w portfelu, mieć zawsze przy sobie, nie zajmują wiele miejsca. Tego typu rozwiązanie posiada także dobry wpływ na wizerunek danego obiektu. Wydaje się on wówczas nowoczesny, podążający z duchem czasu, bardziej ekskluzywny, dbający o zabezpieczenia oraz wygodę.

Dlaczego warto wykorzystywać to rozwiązanie

Tego typu rozwiązanie znacznie usprawnia działanie hotelu i pozwala kontrolować to, kto zajmuje pokój i czy nie jest to osoba niepowołana. Karty zarówno dla pracowników, jak też gości, są o wiele bardziej praktyczne, zajmują mniej miejsca i są banalne w obsłudze. Wszystko to powoduje, że obiekt pracuje efektywniej, bez przestojów, szukania zagubionych kluczyków i innych przygód, które uniemożliwiają wejście do pomieszczenia. Pracownicy mogą szybko i z większą łatwością wejść, co jest praktyczne np. dla osób sprzątających, które mogą mieć ręce zajęte świeżą pościelą czy środkami myjącymi. Warto także zauważyć, że drzwi hotelowe na kartę to często dodatkowe zalety, jak choćby tłumienie odgłosów z zewnątrz, większa szczelność czy ochrona przed wdarciem się ognia do środka.

Jak wybrać dostawę usługi – drzwi hotelowe na kartę

Zawsze warto postawić na renomowaną firmę, która od lata działa na rynku i doskonale wie, jak zadbać o potrzeby klientów. Doświadczenie w branży to ogromna zaleta, ponieważ bazując na nim można podpowiedzieć, doradzić i stworzyć idealne rozwiązanie do konkretnego obiektu. Jest to szczególnie ważne gdy klienci nie posiadają fachowej wiedzy. Solidny wykonawca to taki, który przeprowadzi klienta od początku, czyli projektu i wyboru najefektywniejszych rozwiązań dla danego przypadku, aż po montaż oraz pomoże w zapoznaniu się z mechanizmem działania. Dobrą opcją jest poczta pantoflowa, czyli rozmowa z klientami, u których dane przedsiębiorstwo już wykonywało zlecenie. Tego typu opinie to dobry kierunkowskaz oraz cenne uwagi do analizy, ale tylko w charakterze wątków do przemyślenia. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na to, jakie drzwi hotelowe na kartę chcemy i które podmioty są w stanie nasze wymagania wypełnić pod kątem technicznym.

Drzwi hotelowe na kartę to dobra inwestycja na lata, która z pewnością podniesie komfort gościom, a pracownicy docenią je za efektywność oraz szybkość działania. Tym sposobem można zadbać o poczucie bezpieczeństwa wszystkich osób w obiekcie.