Sprzątanie cykliczne biur a mycie okien

Sprzątanie cykliczne biur a mycie okien

Regularne sprzątanie biur to dziś praktycznie niezbędne usługi, które pozwalają daną przestrzeń, lub firmę, przenieść na wyższy poziom biznesowy.

Zwłaszcza jeżeli zatrudniamy profesjonalny zespół, który dokładnie wyczyści całą naszą nieruchomość. Dlaczego ważne jest regularne czyszczenie biura? Co obejmują takie usługi?

Zalety cyklicznego sprzątania biura

Czyste i schludne miejsce pracy to wszystko, czego potrzeba, aby poprawić wydajność i moralne. Dlatego wynajęcie profesjonalnego zespołu, który zajmie się sprzątaniem biura, to świetny sposób, aby upewnić się, że pracownicy są skoncentrowani i wykonują swoje zadania.

sprzątanie w biurach warszawa

Dodatkowo jeżeli nasze biuro jest otwarte dla klientów, to idealna okazja, żeby robić dobre wrażenie. Stosy nieporządnych dokumentów, plamy na dywanie, ścianach lub suficie oraz brudne toalety to tylko niektóre z rzeczy, które klienci szybko zauważą. To może wpłynąć na ich wrażenie o całej firmie. W rezultacie wynajęcie regularnego zespołu do sprzątania, aby dokładnie wyczyścić biuro, to świetny sposób na zwiększenie liczby klientów i wywarcie dobrego wrażenia.

Dodatkowo brud oznacza pyłki i bakterie. Miejsce pracy, które jest brudne jest znacznie bardziej narażone na przenoszenie bakterii i wirusów. Oznacza to, że mogą one łatwo rozprzestrzeniać się w miejscu pracy, powodując liczne przypadki chorób i nieobecności pracowników. Pyłki i kurz utrudnią życie alergikom i astmatykom, ale wszyscy przekonają się o tym, jak szybko roznoszą się bakterie, w okresie przeziębień.

Jakie usługi obejmuje cykliczne sprzątanie biur?

Jeżeli chcemy, by nasze biuro było naprawdę czyste, to będziemy potrzebować kompleksowych usług. Większość firm oferuje oczywiście odkurzanie i mycie podług, dywanów, wycieranie blatów, regałów, szafek i biurek z kurzu. Zazwyczaj obejmuje to też czyszczenie i dezynfekcje toalet, wymianę środków czystości oraz uprzątnięcie aneksów kuchennych. Warto jednak przekonać się czy firma obejmuje też szersze usługi.

Warto, aby nasza firma sprzątająca raz na dłuższy czas oferowała pranie dywanów, czyszczenie również wyższych półek i mebli, a także żyrandoli i żaluzji. Bardzo często umykają nam czynności, które są wykonywane rzadziej, ale są niezbędne by utrzymać czystość, np. mycie okien.

Sprzątanie cykliczne biur a mycie okien

usługi sprzątające warszawa

Z biegiem czasu nasze okna pokrywa warstwa brudu, osadów z wody, smug i odcisków palców. Ten brud może przesłaniać światło i stać się nieestetycznym rozproszeniem dla pracowników oraz gości. Okna, które są czyszczone trzy do czterech razy w roku, mogą uatrakcyjnić środowisko biznesowe. Niefiltrowane światło słoneczne może poprawić nastrój pracowników i zwiększyć ich wydajność.

Co więcej, dzięki temu, że nasze szyby są przejrzyste i wolne od brudu, do naszego biura dostaje się więcej światła. To sprawia, że lepiej się pracuje, jest znacznie bardziej pogodnie, a my możemy zaoszczędzić prąd. Nawet w pochmurne dni w środku jest znacznie bardziej słonecznie, więc rzadziej zapalamy światło. To obniża nasze rachunki, więc to inwestycja, która się opłaca.

Jak podają specjaliści z firmy Czysto – brud, gruz, twarda woda i kwaśny deszcz mogą w końcu uszkodzić okna. Substancje te wytrawiają się w szkle i powodują zarysowania. Z czasem widok z okien zostanie zniekształcony. Profesjonalne czyszczenie usuwa korozyjne zanieczyszczenia, zmniejszając prawdopodobieństwo zarysowań, odprysków i pęknięć w przyszłości.

Biorąc to wszystko pod uwagę powinniśmy dobrze wybrać firmę, która będzie regularnie czyściła nasze biuro i ustalić z nimi zakres prac wykonywanych rzadziej, ale również cyklicznie – takich jak mycie okien.