Szafki basenowe – systemowe rozwiązania z płyty HPL

Szafki basenowe – systemowe rozwiązania z płyty HPL

Chyba nikt nie wyobraża sobie szatni basenowej bez kolorowych szafek. Szafki basenowe z płyty HPL są powszechnym rozwiązaniem ze względu na ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jakie zapewniają.

Ich użytkowość potwierdzana jest konkretnymi certyfikatami. Czym tak właściwie jest płyta HPL? To płyta produkowana pod wysokim ciśnieniem, dlatego znana jest też pod nazwą laminat wysokociśnieniowy. Tworzy się ją z kilku warstw papieru, który pokrywa się wcześniej żywicą, będącą formą impregnatu. Dokładne sprasowanie podczas produkcji gwarantuje, że materiał się nie rozwarstwia i jest odporny na wiele czynników zewnętrznych.

Szafki buduje się z systemem okuć ze stali nierdzewnej SANIKAB. Ich wysokość zawsze wynosi 1850 mm. Jeżeli chodzi o szerokość i głębokość, to ich podstawowe wymiary to 300 mm i 450 mm, ale jesteśmy gotowi zmienić ich wymiary uwzględniając Państwa indywidualne potrzeby.

W sklepie Greenpanel oferujemy Państwu dwa rodzaje szafek systemowych – szafki COMPACT oraz szafki SANIKAB-32, które spełniają swoją rolę nawet w najbardziej wymagającym otoczeniu.

Kto zazwyczaj korzysta z tych szafek?

Szafki basenowe umieszczane są w małych, miejskich basenach, ale też w aquaparkach i SPA. Korzystają z nich wszyscy, którzy przychodzą na basen. Słupek najczęściej podzielony jest na dwie osobne szafki – niższą i wyższą, dlatego zarówno dorośli (niscy i wysocy), jak i dzieci skorzystają z nich bez żadnych problemów. To idealne miejsce na zostawienie swoich ubrań i rzeczy osobistych. Dodatkowa blokada na kluczyk czy opaskę gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

Właściwości szafek basenowych z płyty HPL

Płyta HPL jest najlepszym materiałem na szafki basenowe. Jej główną zaletą jest to, że jest odporna na wilgoć. Można zostawić w niej mokry ręcznik czy kąpielówki i iść się przebrać, a z szafką nic się nie stanie. Świadczy to o dużej wytrzymałości materiału. Szafki z płyty HPL zbudowane są tak, aby były jak najbardziej praktyczne i służyły latami. Są odporne na zarysowania, a ich kolor nie traci swojej intensywności.

Ich czyszczenie też jest łatwe i przyjemne – wystarczy przetrzeć ją ściereczką i odpowiednim środkiem czyszczącym. Istotną zaletą (a szczególnie dla fanów estetyki) jest to, że płyty HPL występują w przeróżnych kolorach, dzięki czemu można stworzyć wyjątkową przestrzeń. Dla osób montujących też mamy dobrą wiadomość – szafki te są bardzo łatwe w montażu.

basenowe szafki

Jaka jest cena takich szafek basenowych?

Wskazanie ceny szafek basenowych nie jest taką oczywistą sprawą. Koszt jest zależny od wielkości szafki, od ilości przegródek w jednym słupku oraz od tego, czy szafka jest z ławką czy bez niej. Do ceny trzeba doliczyć też wyposażenie w środku, czyli wieszaki, dodatkowe zabezpieczenia w postaci zamków lub zelektronizowanych blokad. Szafkę z płyty HPL można kupić jako pojedynczy słupek lub w wersji zwielokrotnionej (kilka słupków w szeregu). Ilość potrzebnych słupków związana jest z wielkością powierzchni, na której się znajdą. Po uwzględnieniu tych wszystkich czynników należy przygotować się na kwotę 1000–2000 złotych.

Postaw na Greenpanel

Warto kupić szafki systemowe do obiektów basenowych w Greenpanel, ponieważ nasza firma dba o najwyższą jakość sprzedawanych produktów. Chcemy, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni z zakupionych mebli i cieszyli się nimi przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!