Trwała depilacja laserowa

Trwała depilacja laserowa

Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. W jej trakcie wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia, dlatego też istnieje parę metod jej przeprowadzania. Z całą pewnością pochylić warto się nad tymi najnowocześniejszymi, a więc między innymi fotoepilacją, którą swym pacjentom proponuje choćby Klinika Medyk. Wygoda, bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta stawiane są tam na pierwszym miejscu.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa jest dziś bardzo popularna. Nic dziwnego. Po pierwsze, zapewnia ona długotrwałe efekty, które można osiągnąć już po około pięciu wizytach. Włosy, których chcemy się pozbyć usuwane są razem z cebulkami i nie odrastają, dlatego zabieg ma charakter trwały. Co więcej, pozbyć możemy się owłosienia z praktycznie każdej partii ciała, a więc z nóg, bikini, pach czy twarzy. Zdecydować możemy się więc na laser w obrębie takiej części, która przysparza nam najwięcej problemów. Depilacja laserowa to rodzaj pozbywania się zbędnego owłosienia polecany jest również osobom, które posiadają wrażliwą skórę, a codzienne golenie skutkuje u nich powstawaniem podrażnień  i krost. Kolejną zaletą jest także fakt, że zabieg pozwala uniknąć wszelkich przesuszeń i podrażnień.

Co więcej, przeszkody w wykonaniu zabiegu laserem nie stanowią nawet znamiona i pieprzyki, których posiadaczy, jak wiadomo nie brakuje. Zmiany skórne w trakcie zabiegu są bowiem odpowiednio zabezpieczane, aby redukcja włosów w żadnym stopniu w nie nie ingerowała.

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Przebieg samego zabiegu zależy oczywiście od partii ciała, która ma być mu poddana. Jeśli chodzi o nogi czy ręce, wybrać możemy tylko ich części, czyli zdecydować się na usunięcie włosów wyłącznie z łydek – na przykład. Bądź co bądź, jeśli decydujemy się na cały większy obszar jest on i tak  dzielony na mniejsze, tak aby nie pominąć żadnej grupy włosów. Wybór miejsca zawsze pozostaje w gestii pacjenta i stanowi jego indywidualną decyzję. Na ogół metoda laserowa działa najskuteczniej w przypadku osób, które posiadają grube i ciemne włosy. Choć nie oznacza to jednak, że nie można wykonać jej także u osób z innym typem owłosienia.

Przygotowując się do zabiegu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Co najmniej przez miesiąc należy unikać opalania, usuwania włosów depilatorem, woskiem, pęsetą czy kremami do depilacji. Zadbać należy również o to, by skóra nie była wysuszona, ani podrażniona. A na tydzień przed depilacją nie wolno natomiast złuszczać skóry kremami, lekami i za pomocą peelingów.

Postępowanie po zabiegu

Po wykonanym zabiegu bezwzględnie należy unikać opalania. Taka ochrona skóry zalecana jest co najmniej przez 2 tygodnie. W tym czasie warto unikać również stosowania mydła, spirytusów, toników na bazie alkoholu, dezodorantów i innych kosmetyków, które mogłyby przyczynić się do powstania nieprzyjemnych objawów. Zrezygnować należy również z tradycyjnej, mechanicznej depilacji i innych drażniących czynników, jak wizyty w saunie czy na basenie. W celu szybszej regeneracji skóry zaleca się natomiast stosowanie kremu bepanten czy alantan, który łagodnie, ale skutecznie nawilży i zregeneruje naskórek.

Pamiętajmy również, że każda skóra reaguje na przeprowadzony zabieg inaczej. To naturalne, że przez jakiś czas doskwierać może nam uczucie pieczenia, rozgrzania czy delikatny obrzęk w obrębie depilowanego miejsca. Takie objawy nie powinny jednak utrzymywać się dłużej, niż kilka godzin lub dni.