Urokliwe plisy – co sprawia, że wybieramy je do swojego wnętrza?

Urokliwe plisy – co sprawia, że wybieramy je do swojego wnętrza?

Aktualnie na rynku można znaleźć naprawdę liczne produkty pozwalające na zasłanianie okien. Dzięki nowym mechanizmom i pomysłom można tak zaprojektować daną przestrzeń, że wygoda przebywania w niej jest bardzo duża. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie są plisy okienne, czyli jeden z produktów wykorzystywany do osłony okien zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i prywatnych. Piszemy o tym, w jaki sposób plisy działają oraz o tym jakie mają zalety.

Czym są plisy okienne?

plisyCzym właściwie różnią się plisy od innych popularnych form zasłaniania okien? Podstawową różnicą jest ich harmonijkowy układ, dzięki któremu można rozkładać plisy zgodnie z zapotrzebowaniem i dzięki któremu okno jest zasłonięte całkowicie, bez przepuszczania światła przez otwory. Dostępne są różne rodzaje plis, a poszczególne modele różnią się od siebie także kolorami. Istotną cechą plis okiennych jest także ich uniwersalność – sprawdzają się zarówno w przestrzeni prywatnej, czyli w domach i mieszkaniach, jak i w miejscach pracy.

Zalety plis okiennych

Nie ma wątpliwości, że plisy okienne to produkty zdające egzamin, a to dzięki ich licznym zaletom. Po pierwsze, są bardzo trwałe, ponieważ przygotowywane są z precyzją i z wykorzystaniem mocnych materiałów. Po drugie, można je ustawiać w dowolnym miejscu okna. Co to oznacza? Kiedy żaluzje opuszczane są z góry w dół, plisy można umieścić zarówno w górnej, jak i jedynie w dolnej czy nawet środkowej części okna. Dzięki temu można wpuszczać światło do pomieszczenia w taki sposób, jaki jest preferowany o danej części dnia. Co więcej, w przypadku pomieszczeń na niższych piętrach można łatwo osłonić dolną część okien przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów, a przez górną w dalszym ciągu może wpadać słońce.
Ogromną zaletą plis okiennych jest również ich delikatny wygląd. Nie rzucają się one zatem w oczy i nie zmieniają charakteru pomieszczenia, a mogą stanowić dobrze dopasowany pod względem estetycznym dodatek do pokoju. Co ważne, występują one w różnych kolorach, a nawet ze wzorami, dzięki czemu z łatwością można dobrać je do kolorystyki salonu, sypialni, jak i biura czy klasy.

Plisy w Pamir

Firma Pamir od lat oferuje swoim klientom najwyższej jakości produkty pozwalające na bardziej komfortowe i przyjemne przebywanie zarówno w miejscach prywatnych, jak i publicznych. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór plis. Pamir w asortymencie posiada również okna, moskitiery czy też żaluzje, a to tylko niektóre z wszystkich produktów. Jeśli chodzi o plisy, firma może pochwalić się dziesiątkami modeli w różnych stylach – od ciemnych i kolorowych aż po jasne i minimalistyczne. W ofercie znajdują się zarówno plisy jednokolorowe, jak i propozycje w piękne, gustowne wzory.
Osoby szukające plis w konkretnych rozmiarach mogą zamówić dokładnie takie, jakich potrzebują. Co więcej, firma oferuje również montaż plis w okolicach Trójmiasta. Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje osłon okiennych mogą być wykorzystywane w każdego typu oknie. Mowa tutaj o oknach okrągłych, półokrągłych czy też szczególne małych, ale nie tylko. Dlatego, jeśli w danym pomieszczeniu znajdują się okna w nietypowym kształcie lub rozmiarze, warto zdecydować się na zasłonienie ich właśnie plisami okiennymi, ponieważ mogą one być do takich okien dobrze dopasowane. Plisy są z całą pewnością niezwykle uniwersalnym i wygodnym sposobem na osłonę okien i jednoczesne ozdobienie tych elementów mieszkania, domu czy też biura.