Walka gigantów, czyli Kross lvl R2 czy R3?

Walka gigantów, czyli Kross lvl R2 czy R3?

Kross, jako największa polska marka produkująca rowery, jest nam w stanie zaoferować wiele modeli rowerów najwyższej jakości. Popularność firmy jest na tyle duża, iż rowery Kross są eksportowane do ponad 40 różnych krajów. Modele, które są szczególnie znane dla firmy, to między innymi Kross Level R2 oraz R3.

Charakterystyka modeli

Na początku warto zaznaczyć, że oba modele cechują się markowym wyposażeniem. Wszystkie dodatkowe części pochodzą od znanych na całym świecie firm. Hamulce, przerzutki, manetki czy siodełko – wszystkie te oraz inne akcesoria są markowe, co podkreśla najwyższą jakość roweru.

Kross Level R2 – model ten jest dostępny w kolorze czarno – czerwonym, połyskującym. R2 waży 14 kilogramów i ma 24 biegi. Jest on więc lekki i zapewnia szybką i wygodną jazdę. Lekkość roweru zawdzięczamy ramie – jest ona bowiem wykonana z Aluminium Lite. Widelec ramy to Suntour XCT HLO – posiada on 100 mm skoku oraz blokadę. Model ten nie posiada tylniego amortyzatora. → Zakup model w PM Bike.

Istotnym elementem roweru są koła. Piasta przednia oraz tylna, to Joy Tech D041DSE. Opony, w jakie zaopatrzony jest rower – Schwalbe Smart Sam, o rozmiarach 27,5 x 2,1 cali. Obręcze kół pochodzą z marki Kross – są to Kross Disc, wykonane z aluminium z podwójną ścianką.

Szczególnie istotny jest napęd roweru – większość elementów pochodzi od japońskiego producenta Shimano. Zarówno przerzutka przednia, jak i tylna, tak jak manetki, łańcuch oraz kaseta – wszystkie te elementy wyposażenia roweru. Hamulce przednie oraz tylne i dźwignie hamulca, mają najwyższą jakość – pochodzą one z Tektro Disc. Korby i suport z kolei, to elementy SR Suntour.

Producent wyposażył rower w rodzime komponenty. Kierownica, wspornik kierownicy i siodła, chwyty i siodło, pochodzą od marki Kross. Stery to popularne Feimin, a pedały zostały wykonane z aluminium i nylonu.

Kross Level r3 – ten rower z kolei, można dostać w kolorze biało – czarno – niebieskim. Jest on również połyskujący. Jeśli chodzi o wagę – podobnie jak r2, model ten waży 14 kilogramów. Ilość biegów wynosi 27. Materiał, z jakiego została wykonana rama, to Aluminium Lite. Widelec, w jaki wyposażono rower, to Suntour XCM RL, który posiada 100 mm skoku oraz blokadę w manetce. Tak samo jak w przypadku modelu r2 – r3 nie jest wyposażony w tylni amortyzator.

Koła roweru w tym modelu są takie same, jak w R2. Te same piasty przednie i tylne – Joy Tech D041DSE, opony Schwalbe Smart Sam o wymiarach 27,5 x 2,1 cali. Obręcze rodzimej marki – Kross Disc, aluminiowe o podwójnych ściankach.
W przypadku napędu, model ten różni się nieco od R2. Rower bowiem został wyposażony w elementy pochodzące w większości od marki Shimano. Oprócz suportu i korby (SR Suntour), pozostałe akcesoria pochodzą od japońskiego producenta.
Komponenty w tym modelu są bardzo podobne, co w przypadku R2 – większość z nich pochodzi z firmy Kross.

Który z nich wybrać i jak?

rower-kross-pm-bike-2

Co prawda Kross Level R3 posiada więcej biegów, również w manetkach, większość elementów napędu pochodzi od Shimano, warto pamiętać, że nasz wybór musi być podyktowany wygodą i bezpieczeństwem. Oba modele rowerów mogą zostać wybrane przez najbardziej wymagających rowerzystów – zarówno amatorów, jak i zawodowców.
Kross r3 na pierwszy rzut oka wydaje się być szybszy i mocniejszy, biorąc pod uwagę jego wyposażenie. Oba modele są tak samo lekkie, jednak podstawowe różnice w wyposażeniu powodują, iż możemy wybrać R2 lub R3 do swoich celów.

Na czym powinien skupiać się nasz wybór? – Otóż, wybór roweru zależy od naszych przyzwyczajeń i preferencji. Marka Kross oferuje najwyższej jakości rowery, które cieszą się uznaniem w wielu krajach. Zarówno Level R2, jak i R3, będą idealne do jazdy rekreacyjnej i zawodowej. Oba modele są do siebie bardzo podobne – r3, można powiedzieć, posiada nieco lepsze dodatki i więcej biegów, co może być kartą przetargową podczas wybierania odpowiedniego modelu.