Wycięcie migdałków i inne popularne zabiegi laryngologiczne

Wycięcie migdałków i inne popularne zabiegi laryngologiczne

Klinika laryngologiczna Na Grobli we Wrocławiu to specjalistyczna placówka medyczna oferująca swoim pacjentom pomoc w zakresie wszystkich najczęściej występujących problemów i dolegliwości laryngologicznych. Dysponując specjalistycznym sprzętem i wiedzą doświadczonych lekarzy laryngologów klinika Na Grobli jest w stanie zapewnić swoim pacjentom pomoc zarówno w zakresie diagnostyki, jak i mało inwazyjnych zabiegów. Co poza wycięciem migdałków można zoperować w klinice laryngologicznej?

Popularne zabiegi laryngologiczne w ofercie kliniki specjalistycznej

Usunięcie migdałków to oczywiście jeden z najczęściej wykonywanych i najbardziej rozpoznawalnych zabiegów z zakresu otolaryngologii. Migdałki, których rola w organizmie jest kluczowa szczególnie w pierwszych latach życia dziecka mogą z powodu częstych infekcji czy wrodzonych predyspozycji nadmiernie się rozrastać, utrudniając przełykanie, oddychanie przez nos, a także prowadząc do dalszych infekcji i problemów z drogami oddechowymi. Sposobem ich całkowitego wyleczenia jest usunięcie przerośniętych migdałków, które wykonuje się najczęściej u dzieci, ale także u dorosłych.

Jednym z najmniej inwazyjnych sposobów na usunięcie migdałów jest zastosowanie odpowiednich narzędzi elektrochirurgicznych, które po usunięciu migdałka powodują zasklepienie się rany i minimalizują krwawienie. Metoda ta jest znacznie skuteczniejsza niż tradycyjna operacja i mniej ryzykowna, niż laserowe usuwanie migdałów. We Wrocławskiej klinice zabiegi takie należą do tzw. zabiegów jednego dnia i są przeprowadzane właściwie każdego dnia.

Operacja zatoki czołowej i zatok szczękowych to kolejny częsty zabieg pozwalający na skuteczne leczenie przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych, z których powodu pacjenci często uskarżają się na chroniczne bóle głowy i problemy z oddychaniem. Zabiegowe leczenie zatok przeprowadza się najczęściej metodą endoskopową poprzez usunięcie zmienionej przez stan zapalny błony śluzowej i tym samym udrożnienie zatok. Do zabiegu takiego może skierować pacjenta wyłącznie doświadczony laryngolog, według którego nie ma innej szansy na usunięcie problemu zatkanych zatok.

Plastyka przegrody nosowej to trzeci z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych, do którego podstawą są zmiany, zwyrodnienia bądź nieprawidłowości w budowie nosa zaburzające naturalny przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Choć częściowe skrzywienie przegrody nosowej może dotyczyć nawet 80% populacji w Polsce, nie każdy od razu kwalifikuje się do zabiegu. Laryngolodzy zalecają najczęściej operację dopiero wtedy, gdy zmiany w przegrodzie częściowo bądź całkowicie uniemożliwiają oddychanie nosem, a dodatkowo przyczyniają się do częstszych bólów głowy, infekcji zatok czy regularnego krwawienia z nosa.

Wśród popularnych i równie często wykonywanych zabiegów laryngologicznych należy wymienić między innymi operację przegrody nosowej z usunięciem polipów, uwolnienie zrostów nosowych, plastykę języczka gardłowego (zapobiegającą chrapaniu), zabiegi w zakresie zmian w uchu środkowym, zabiegi usunięcia zmian w gardle, a także wszelkiego rodzaju zabiegi plastyczne poprawiające wygląd i funkcjonowanie uszu i nosa.

Klinika laryngologiczna Na Grobli – wycięcie migdałków i inne zabiegi

Jedną z najważniejszych kwestii wyróżniających specjalistyczne kliniki laryngologiczne na tle mniejszych gabinetów w publicznych szpitalach jest sprzęt, jakim dysponują. We Wrocławiu sale zabiegowe kliniki zostały wyposażone w specjalne tory wizyjne, które umożliwiają wykonywanie operacji metodą laparoskopową, a także w mikroskop operacyjny, dzięki któremu można przeprowadzić także bardziej skomplikowane zabiegi laryngologiczne. Połączenie skutecznych technik działania z wiedzą i doświadczeniem lekarzy pozwala stworzyć pacjentom najlepsze warunki leczenia, zapewniając szybki i całkowity powrót do zdrowia.