Z Wrocławia w góry: plan weekendowej wycieczki z dziećmi

Z Wrocławia w góry: plan weekendowej wycieczki z dziećmi

Wycieczka z dziećmi zawsze musi być pełna atrakcji, co pozwoli na zainteresowanie młodego człowieka. Mieszkańcy Wrocławia mają naprawdę wiele możliwości, jeżeli chodzi o organizację wyjazdu. Jednym z miejsc, w które warto się wybrać jest niewielka miejscowość Jedlina Zdrój. Jest to świetna lokalizacja leżąca niedaleko Wrocławia, która ma bogatą ofertę skierowaną dla turystów lubiących zwiedzać oraz korzystać z ciekawych atrakcji.

Jedlina Zdrój – idealne miejsce na weekendowy wypad

Jeżeli szukamy idealnego miejsca na weekendowy wypad z dziećmi Jedlina Zdrój jest jedną z najlepszych z propozycji. Miejscowość ta nie należy do bardzo zatłoczonych miast, a więc nie musimy się obawiać tutaj tłumów turystów. Oczywiście to, że miasto nie jest tak zatłoczone przez turystów nie oznacza, iż nie znajdziemy tam nic ciekawego. Jedlina Zdrój ma w swojej ofercie wiele ciekawych miejsc i atrakcji dedykowanych dla osób w każdym wieku. W przeciwieństwie do innych miast w Jedlinie znajdzie się zarówno coś dla dzieci, jak i dorosłych. Zwiedzanie miasta i poznawanie historii w połączeniu z wieloma atrakcjami dla dzieci jest naprawdę świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy, aby każdy był zadowolony.

Jedlina Zdrój to niewielkie miasto leżące 90 kilometrów od Wrocławia. Podróż w jedną stronę zajmuje w zależności od wybranej trasy około 1.5 godziny. Jest to zazwyczaj optymalny czas, jaki dziećmi mogą spędzić w samochodzie bez konieczności zatrzymywania, czy dłuższych postojów. Decydując się, więc na wypad do Jedliny Zdrój możemy mieć pewność, że trasa przebiegnie bez problemów.

dzieci

Atrakcje w Jedlinie Zdroju 

Dobry plan wycieczki to podstawa, aby zobaczyć jak najwięcej. Żeby wycieczka była udana, należy dokładnie zaplanować każdy dzień. Warto również wiedzieć, że weekend w Jedlinie Zdroju to wcale nie tak mało, a więc możemy tutaj zwiedzić dużo miejsc bez obaw, że coś ważnego umknie naszej uwadze. Liczne atrakcje powodują, że trzeba odwiedzić to miejsce nie tylko latem, ale też zimą. W sezonie zimowym turyści także mogą liczyć na świetną zabawę oraz poznać zakątki historyczne tego miasta.

Na pierwszy dzień pobytu w Jedlinie Zdroju idealną propozycją jest Czarodziejska Góra. Dorośli i dziećmi mogą skorzystać z atrakcji tj. 

  • Parki linowy
  • Wieża wspinaczkowa
  • Paintball
  • Letni tor saneczkowy
  • Kule wodne, dmuchaniec dla dzieci
  • Wypożyczalnia rowerów
  • Wyciąg talerzykowy
  • Stok narciarski
  • Zimowy tor pontonowy
  • Wypożyczalnia nart

Park aktywności Czarodziejska Góra w Jedlinie Zdroju zaprasza codziennie, oprócz poniedziałków od godziny 12.00 do 19.00, a w soboty i niedziele od 10.00 – 19.00. 

Drugi dzień pobytu powinien być tak samo atrakcyjny, jak i pierwszy. Warto, zatem postawić tym razem na coś innego, niż błogie szaleństwo. W tym przypadku idealną propozycją będzie Góra Borowa uznawana za jeden z najwyższych szczytów gór Wałbrzyskich mierzący 853 m n.p.m. Na Borową górę prowadzą szlaki, które pokonają również dzieci, a więc jest to świetny pomysł, aby zaszczepić w małych turystach miłość do gór. Głównym punktem, który znajduje się na szczycie Borowej jest wieża widokowa, z której można podziwiać piękne pasma gór znajdujących się w okolicy, a przy ładnej pogodzie nawet tych nieco dalszych.

Na górę prowadzi szlak żółty i czarny, a więc można wybrać trasę, która będzie dostosowana do naszych możliwości i kondycji fizycznej. Wchodzenie na Górę Borową to nic innego jak spacer. Już samo wejście na szczyt gwarantuje ładne i niecodzienne widoki, a jeśli do tego wybierzemy szlak żółty, możemy podziwiać ruiny zamku Nowy Dwór.

Wypad do Jedliny Zdrój może być naprawdę niezapomnianą przygodą, jeśli wszystko dobrze zaplanujemy. Odwiedzenie takich miejsc, jak Czarodziejska Góra w Jedlinie Zdroju, czy Borowej Góry to priorytet, dla osób, który nigdy wcześniej nie miały okazji być w tym miejscu. Często wypad do nieco mniejszych miejscowości gwarantuje bardziej udany pobyt niż miasta, w których byliśmy już kilka razy.