Zabiegi na paznokcie – korzyści

Zabiegi na paznokcie – korzyści

Paznokcie – zarówno u dłoni, jak i u stóp, stanowią części ciała, o które trzeba szczególnie dbać. Dłonie są bowiem najbardziej narażone na działanie różnych czynników, takich jak mróz, suche powietrze oraz różnego rodzaju czynniki mechaniczne. Stopy z kolei, większość czasu są zakryte. Z tego też powodu, mogą być one bardziej podatne na wysychanie lub powstawanie zrogowaciałego naskórka.

O dłonie i stopy należy dbać regularnie. Dziś, możliwe jest zachowanie lub odzyskanie zdrowego i młodego wyglądu skóry. Dzięki szerokiej ofercie gabinetu kosmetycznego, każda z nas ma możliwość przywrócić piękny wygląd dłoniom i stopom.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zabiegi manicure i pedicure dotyczą nie tylko paznokci. Najczęściej bowiem, terminy te kojarzą się z przedłużaniem paznokci i malowaniem ich w różne wzory. Warto jednak dodać, iż istnieje znacznie więcej zabiegów, które mogą być wykorzystywane przez kobiety w każdym wieku.

Rodzaje zabiegów

Manicure to zbiór czynności, jakie wykonuje się w celu poprawy wyglądu i stanu naszych dłoni. W ich skład wchodzą między innymi piłowanie płytki, usuwanie naskórka oraz malowanie paznokci w wybrany przez nas sposób. Najczęściej wybierane sposoby malowania i obcinania paznokci, to manicure tradycyjny, popularny french oraz malowanie paznokci w sposób wybrany przez klientkę. Mogą być one jednolite, w formie gradientu lub posiadać różne wzory.

Jednak wybierając usługi dobrego salonu kosmetycznego, możemy również poddać się coraz bardziej popularnemu manicure japońskiemu. Polega on na wsmarowaniu w paznokcie specjalnego preparatu, który zawiera pyłek pszczeli, krzemionkę oraz witaminy A i E. Zabieg ten daje efekty połysku na paznokciach i odżywienia ich. Utrzymuje się on przez 2 tygodnie.

Równie popularny jest manicure hybrydowy (shellac). Dziś, wiele kobiet wykorzystuje ten typ manicure. Podczas zabiegu, nakładanych zostaje parę warstw lakieru, które następnie utwardza się pod lampą UV. Dzięki tej metodzie, lakier na paznokciach będzie się trzymał około 3-4 tygodni.

Warto również wymienić zabieg przeznaczony szczególnie dla skóry popękanej i suchej. Na zniszczoną skórę dłoni nakładana jest ciepła parafina. Zabieg parafinowy na dłonie nawilża skórę i ujędrnia ją. Oprócz leczniczego wpływu na skórę, parafina przenika również do kości i stawów, ogrzewając je. Zabieg ten zalecany jest szczególnie zimą, dzięki swoim właściwościom. Parafina wpływa świetnie na stan i wygląd naszej skóry, redukując przebarwienia. Oprócz tego, jest ona idealna również dla paznokci – jej działanie wzmacnia paznokcie i zapobiega ich rozdwajaniu się.

Zabiegi, jakie składają się na profesjonalny pedicure, są równie często wykorzystywane przez klientki. Regularnie odwiedzając salon kosmetyczne, zapewniamy naszym stopom miękką skórę, pozbycie się suchego i zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu, latem możemy chodzić w odsłoniętych butach bez skrępowania. Zabiegi, jakie wchodzą w skład pedicure, to między innymi pedicure kwasami.

Metoda ta polega na nałożeniu płatków nasączonych kwasami kosmetycznymi, na suchą skórę stóp. Płatki zostawia się na około 15 minut. Zmiękczony naskórek zostaje usunięty, a niektóre elementy można poprawi tarką. Na końcu, w stopy zostaje wmasowany krem nawilżający i odżywczy.

Równie znanym jest zabieg parafiną. Celem wykonania tego zabiegu, jest uzyskanie miękkiej skóry stóp, poprawę wyglądu i kondycji paznokci oraz rozgrzanie kości i stawów. Wmasowanie parafiny w skórę stóp, jest przeznaczony dla osób, których skóra jest przesuszona i zrogowaciała.