Zajęcia dodatkowe w przedszkolu – na co się zdecydować?

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu – na co się zdecydować?

Prywatne przedszkole to miejsce, w którym opieka i rozwój nad dziećmi są na najwyższym poziomie. W przedszkolach publicznych znaleźć można ofertę zajęć dodatkowych, jednak to placówki prywatne dostosowują się do oczekiwań wymagających rodziców, dlatego zajęcia dodatkowe w prywatnym przedszkolu to doskonała okazja, aby zainteresować i aktywizować dziecko.

Przedszkole publiczne czy przedszkole prywatne?

Rodzice często zastanawiają się, gdzie wysłać dziecko, a jednym z głównych aspektów, które zauważają jest rozbudowana oferta zajęć dodatkowych, które można znaleźć w przedszkolach prywatnych.

Dla przykładu – prywatne przedszkole, które oferuje zajęcia aikido, piłki, zajęcia szachowe, naukę pływania, a dodatkowo organizację urodzin i wakacje to idealne miejsce umożliwiające zrównoważony rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Wszystkie te aktywności oferuje nowoczesne, prywatne przedszkole Mundo Marino w mieście Katowice. Jakie zajęcia dodatkowe dla dziecka w przedszkolu warto wybrać?

letters

Aikido

Japońska sztuka walki, która kładzie nacisk zarówno na rozwój ruchowy, ale także na rozwój psychologiczny i moralny, czyli aikodo, to doskonałe zajęcia dla każdego dziecka. Prywatne przedszkole, które oferuje zajęcia aikido umożliwia dziecku zrozumienia fizjologii własnego ciała, daje umiejętność kontroli nad nim, a dodatkowo daje dziecku i rodzicom większe poczucie bezpieczeństwa, kiedy dziecko podrośnie. Prawidłowo wykonywane treningi oraz ich regularność to okazja, aby dziecko nabrało pewności siebie, ponieważ wynik walki aikido nie zależy od wzrostu ani siły, a na zasadzie zmiany kierunków, neutralizacji ataku oraz kontroli atakującego.

Nauka pływania

Otyłość, krzywy kręgosłup, niska samoocena, złe nawyki żywieniowe to jedne z kluczowych tematów podejmowanych w dyskusjach na temat rozwoju dzieci, ale i dorosłych. Lekcje pływania odpowiadają na wszystkie te wymienione problemy. Prywatne przedszkole w mieście Katowice, które zapewnia zajęcia nauki pływania to miejsce, które dba o rozwój fizyczny dzieci, kształtuje także umiejętność zdrowej rywalizacji, a jednocześnie zachęca do zawiązywania przyjaźni.

Zajęcia szachowe

Gra w szachy uczy logicznego myślenia, umiejętności przewidywania, skupienia, a także szybkiego podejmowania decyzji pod wpływem stresu. Zajęcia szachowe, które oferuje prywatne przedszkole to szansa na zainteresowanie dziecka aktywnością, która jest zarezerwowana dla elity. Kiedy większość dzieci będzie spędzała czas grając w gry na komputerze, zachęcone przez pedagoga dziecko w przedszkolu prywatnym, chętnie spędzi czas z rodzicem w domu, rozgrywając partię szachów. Zajęcia szachowe otwierają umysł, kształcą wyobraźnię i dyscyplinę dziecka, co przekłada się m.in. na wyniki w nauce i elokwencję.

Język obcy

Nauka języka obcego jest bardzo ważna. Im wcześniej dziecko podejmie aktywność związaną z nauką słówek, gramatyki, leksyki i przede wszystkim czynnego słuchania i mówienia w języku obcym, tym lepiej. Prywatne przedszkole w mieście Katowice Mundo Marino to anglojęzyczne przedszkole, które kładzie duży nacisk na naukę języka, a rodzice nie muszą się martwić dodatkowymi opłatami, mimo codziennych zajęć. Zróżnicowana forma, metodyka i czas trwania zajęć języka angielskiego muszą być dostosowane do wieku dziecka, tak aby się nie zraziło, ale chętnie i aktywnie uczestniczyło w zajęciach. Prywatne anglojęzyczne przedszkole zapewnia zrównoważony rozwój dzieci, które otwierają się na inny język, brzmienia, akcent oraz na inną kulturę.