Złap końcówkę lata w Karkonoszach!

Złap końcówkę lata w Karkonoszach!

Wypoczynek w Karkonoszach to doskonały pomysł na wykorzystanie ostatnich ciepłych podrygów tego roku.

Oczywiście nie jest to jedyny moment, w którym warto się tam wybrać, lecz jeśli właśnie teraz się zastanawiasz nad tym, gdzie spędzić swoje wolne dni, rozważ Karkonosze z noclegiem w Karpaczu. Na jakie szlaki warto się wybrać, by zapewnić sobie jak najciekawszy pobyt?

Trasa Karpacz Świątynia Wang – Słonecznik

Trasa ta jest świetnym wyborem dla osób, które swoją przygodę z górami pragną zacząć od czegoś mniej wymagającego. Szlak wiedzie od świątyni, przez polanę w Karkonoszach, Pielgrzymy i Słonecznik.

Dwa ostatnie wymienione elementy to interesujące formacje skalne, przy czym Słonecznik swoją nazwę wziął z tego, że według podań, słońce w godzinach południowych pojawiało się dokładnie nad nim. Trasa zajmuje około 2 godzin – możesz z powodzeniem wrócić tą samą drogą lub skręcić w biegnący wzdłuż rzeki Pląsawy szlak zielony i podziwiać wyjątkowe krajobrazy.

Trasa Karpacz – Schronisko “Samotnia”

Schronisko “Samotnia” mieści się w Kotle Małego Stawu i zachwyca nieodmiennie każdego, kto się tam pojawi! Choć nazwa może wydać się nieco przytłaczająca, piękna architektura placówki, wraz z otoczeniem w postaci stawu, którego pionowe ściany kuszą wzrok niezwykłymi kolorami.

Również i ten szlak nie jest zbyt długi, jako że zajmuje jedynie nieco ponad 4 km. Z mijanej po drodze polany zyskasz widok na Czarny Grzbiet, Kowarski Grzbiet, oraz na Śnieżkę. Jeśli jednak zechcesz wydłużyć swoją trasę, możesz zdecydować się na drogę powrotną w kierunku schroniska “Strzecha Akademicka”, spod którego możesz ruszyć żółtym szlakiem wzdłuż Łomnicy i niezwykle pięknego Złotego Potoku oraz wodospadów.

Trasa Karpacz – Schronisko “Łomniczka”

Jest to całkowicie niewymagająca trasa, jaką możesz potraktować jako rozgrzewkę przed wejściem na trudniejszą drogę, jaką jest np. szlak żółty, którym możesz później wrócić. Kawałek ten zajmie Ci zaledwie 1 h i 10 minut. Inną alternatywą jest również ruszenie dalej czerwonym szlakiem w kierunku Śnieżki.

Warto, dlatego że droga jest niezwykle przyjemna i łatwa. Sprawdzi się zatem w sytuacji, gdy nie masz już zbyt dużo czasu na długie wyprawy, jesteś z małymi dziećmi lub chcesz odpocząć po bardziej wymagających i długich szlakach.

Noclegi w Karpaczu – gdzie warto się zatrzymać?

Jeśli nie planujesz kilkudniowych tras górskich, i co za tym idzie, noclegów w schroniskach, zaplanuj nocowanie w wolnych pokojach w Karpaczu! Jest to niezwykle atrakcyjna miejscowość turystyczna, do której warto zajrzeć praktycznie o każdej porze roku.

Wiesz już na pewno, jakie są dla Ciebie wyznaczniki atrakcyjnej kwatery noclegowej. Tutaj ważnym punktem będzie to, aby mieć blisko do najwygodniejszych wyjść na szlak. I tutaj dobrym wyborem będzie rezydencja “Trojan”, mieszcząca się pod adresem Karkonoska 10, tuż przy szlaku niebieskim.

W pobliżu hotelu znajdują się m.in. wyciąg “Biały Jar” oraz Hotel Gołębiewski. Jeśli interesują Cię położone w centrum atrakcje,“Trojan” również będzie dobrym wyborem ze względu na bliską odległość – tylko 15 minut spaceru dzieli Cię od centrum Karpacza!

karkonosze

Urlop w Karkonoszach? Dlaczego nie!

Góry to niezwykle popularny cel podróży, w jakim możesz zasmakować niezależnie od pory roku. Zimą czekają na Ciebie ośnieżone szczyty, wyciągi narciarskie i lodowiska, wiosną piękne, zielone lasy i szumiące potoki, latem feeria żywych, jasnych kolorów, a jesienią… niezwykły festiwal ciepłych barw, który koniecznie musisz ujrzeć na własne oczy.

Karpacz to odpowiednia propozycja dla wszystkich pragnących odpocząć w sposób aktywny przy akompaniamencie szumu rzek i wodospadów oraz w asyście niezapomnianych górskich widoków. A gdy już nacieszysz się górami, zażyj relaksu w komfortowym, przygotowanym specjalnie dla Ciebie pokoju w rezydencji “Trojan”.