Jak uświadomić alkoholikowi, że ma problem?

Wiele uzależnionych od alkoholu osób nie zdaje sobie sprawy z posiadanego problemu. Rodzina i bliscy alkoholika muszą często dołożyć wielkich starań, by uzmysłowić mu powagę sytuacji, w jakiej się znalazł. W jaki sposób uświadomić osobie z nałogiem alkoholowym, że ma problem? Jak przeprowadzić rozmowę z alkoholikiem i przekonać go do podjęcia leczenia? (więcej…)

Olej kokosowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Czy wiesz, że olej kokosowy pomaga schudnąć? Pytanie tylko, jakim cudem? (więcej…)

Czy do proktologa potrzebne jest skierowanie?

Proktolog to specjalista, do którego pacjenci zgłaszają się niechętnie i często w zaawansowanych stadiach choroby. Wynika to zarówno ze wstydu towarzyszącego wizycie, jak i bagatelizowaniu objawów chorób proktologicznych. (więcej…)

Jak powinien być oznakowany produkt ekologiczny?

Obecnie produkty ekologiczne stają się coraz modniejsze. Wytworzenie tego typu towarów ciągnie za sobą większe koszty, co również przekłada się na ich ceny w sklepach. W związku z tym zdarzają się przypadki, gdy producenci artykułów za pośrednictwem etykiet podszywają produkty, jako ekologiczne. Jakie wyglądają autentyczne etykiety? (więcej…)

Kiedy wybrać się do fizjoterapeuty po porodzie

Narodziny dziecka to dla większości kobiet niesamowite przeżycie. Pojawienie się na świecie potomka na pewno zmienia styl życia, przez co bardzo często młode mamy zapominają o sobie i swoich potrzebach. (więcej…)

Co należy wiedzieć przed leczeniem implantologicznym?

Leczenie implantologiczne ma swoje korzeni już w latach 50. ubiegłego wieku, a jego odkrycie zawdzięczamy… szwedzkiemu ortopedzie. Per-Ingvar Branemark dokonał wszczepienia pierwszego implantu już w 1965 roku, a od tamtej pory ta forma leczenia zaczęła wyjątkowo szybko rozprzestrzeniać się po świecie. Wiele wiodących organizacji stomatologicznych uznaję tę formę leczenia ubytków w uzębieniu za niezbędny standard, a liczne zalety przemawiają za znaczną przewagą implantów nad klasyczną protezą ruchomą. Dlaczego tak jest? (więcej…)

Chirurgia stomatologiczna – kiedy jest niezbędna?

Wiele osób marzy o pięknym uśmiechu niczym z najnowszej reklamy pasty do zębów, jednak równie wiele osób odczuwa lęk przed udaniem się do dentysty. (więcej…)

Praca przed komputerem a ZCN – jak zdiagnozować cieśń nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka jest niezwykle uciążliwą dolegliwością związaną z długotrwałym uciskiem nerwu pośrodkowego, który biegnie w kanale nadgarstka. (więcej…)

Na czym polega masaż leczniczy i co leczy?

Coraz więcej osób skarży się na dokuczliwe bóle pleców oraz karków. (więcej…)

Dmuchajka logopedyczna – siła tkwi w prostocie?

Dmuchajka to niezastąpiona i niezawodna pomoc w ćwiczeniach oddechowych malucha. Pełni niezastąpioną rolę w nauce i regulacji prawidłowego oddechu oraz kontrolowaniu fazy wdechowej i wydechowej. (więcej…)

« Starsze