Oleśnica jest eko – 5 powodów dla których mieszkańcy stawiają na fotowoltaikę

Mieszkańcy malowniczej Oleśnicy mogą cieszyć się naprawdę wyjątkowym krajobrazem. Od kilku lat do strzelistych wież średniowiecznych zabytków i zieleni dolnośląskich lasów dołączają lśniące panele fotowoltaiczne na dachach okolicznych domów. (więcej…)

Dlaczego nie warto naprawiać komputera na własną rękę?

Laptopy to urządzenia, które towarzyszą nam w naszej codzienności. (więcej…)

System wentylacyjny w kabinie lakierniczej

Odpowiednia kabina lakiernicza daje gwarancję najwyższej jakości lakierowania. Jej prawidłowa praca zależy od temperatury i wentylacji. Niezwykle ważną sprawą w pracy kabiny lakierniczej jest filtracja, a przede wszystkim jakość samych filtrów, których zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń z farb, lakierów, a także klejów. Odpowiednio dobrane filtry mają również niezwykle istotny wpływ na efekt końcowy lakierowania, a także zdrowie pracowników, stan sprzętu, szczególnie elektronicznego i środowiska naturalnego. 

W jakie filtry wyposażone są kabiny lakiernicze?

Kabiny lakiernicze wyposażone są w szereg filtrów i elementów instalacji filtracyjnej. Od nich zależy nie tylko jakość produktów, ale również ochrona ludzi, maszyn oraz środowiska. Stąd niezwykle istotna kwestią jest dbałość o odpowiednią jakość narzędzi, służących do zatrzymywania zanieczyszczeń. Należą do nich:

 • Mata filtracyjna PAINT STOP,
 • Maty filtracyjne Columbus,
 • Włókniny filtracyjne,
 • Maty filtracyjne sufitowe M5,
 • Filtry skrzyniowe,
 • Filtry kieszeniowe i kasetowe,
 • Filtry kartonowe harmonijkowe,
 • Filtry patronowe,
 • Filtry specjalne.

filtry Paint Stop i Columbus do kabiny lakierniczej

Mata filtracyjna PAINT STOP?

Mata filtracyjna PAINT STOP należy do najpopularniejszych mat szklanych używanych w ścianach, kabinach i automatach lakierniczych. Określana jest również jako filtr podłogowy lub wstępny. Wykorzystuje się ją do separacji mgły farby w lakierniach i przy natrysku. Jej zadaniem jest ochrona kanału wlotowego i wentylatora podczas malowania natryskowego. Stosowana jest najczęściej jako drugi stopień filtracji po filtrach kartonowych harmonijkowych lub pod kratami podłóg w kabinach lakierniczych.

Mata filtracyjna PAINT STOP zapewnia najlepszą filtrację wywiewanego, zanieczyszczonego powietrza. Dzięki progresywnej budowie jest chłonna i niezwykle skuteczna, a także odporna na ściskanie, zapobiegając kruszeniu i zasychaniu mediów w miarę nasycania. Część wlotowa o białym kolorze jest dodatkowo utwardzona, co chroni przed uwalnianiem się włókien. Progresywna budowa sprawia, że mniejsze zanieczyszczenia nie zablokują dostępu do wnętrza filtra większym cząstkom, co sprawia, że filtr nie traci szybko swoich właściwości filtracyjnych i może być  stosowany przez długi czas. Dostępne są różne szerokości mat od 0,45 metra do maksymalnie 2 m. Można ją szybko zainstalować, a koszty zakupu maty nie są wysokie. Łatwość montażu sprawia, że może ja wymienić personel po krótkim szkoleniu. Zaletą mat filtracyjnych PAINT STOP są:

 • Wysokie zdolności pochłaniające, dzięki czemu dobrze chronią układy wentylacyjne.
 • Zapobieganie zaleganiu zaschniętego lakieru lub farby w systemie wentylacji, dzięki dobremu oczyszczeniu powietrza.
 • Dobra ochrona systemu wentylacyjnego i dróg oddechowych człowieka.
 • Brak szkodliwych substancji w powietrzu wypuszczonym do atmosfery.
 • Ochrona delikatnych elementów elektronicznych w fabryce przed uszkodzeniem i awarią, powodującą przestoje w pracy.

filtry i maty filtracyjne w Kabinie lakierniczej

Maty filtracyjne Columbus

Maty filtracyjne Columbus należą do najbardziej skutecznych mat filtracyjnych stosowanych na ścianach, w kabinach i automatach lakierniczych. Mogą być stosowane w filtracji wstępnej lub wtórnej. Filtry Columbus mogą być zamiennikiem mat poliestrowych, włókniny Paint Stop oraz filtrów kartonowych harmonijkowych. Zbudowane są z kilku warstw niepalnego papieru KRAFT. Posiadają dużą chłonność od 12 do 25 kilogramów na m², co zależy od typu maty. Mogą mieć od pięciu, sześciu do ośmiu warstw. Wyróżnia je trudnopalność. Można ich używać w każdym zakładzie lakierniczym. Cechują się: uniwersalnością, chłonnością,  skutecznością, bezpieczeństwem użytkowania, niskimi kosztami eksploatacji i oszczędnością. 

Włókniny filtracyjne

Włókniny i maty filtracyjne przeznaczone są do filtracji zgrubnej w lakierniach. Nadają się do filtracji dużej objętości mocno zanieczyszczonego powietrza. Cechują się wysoką zdolnością zatrzymywania pyłu przy zachowaniu długiej żywotności. Chronią elementy ruchome wentylacji i delikatne komponenty elektroniczne przed osadzaniem się agresywnych elektrochemicznie cząstek, co może być przyczyną awarii. Pełnią one funkcję drugiego stopnia filtracji, chroniąc w ten sposób główny filtr przed przedwczesnym zużyciem. Są produktami trudnopalnymi. Sprzedawane są w standardowych rolkach o wymiarach 2 m / 2 m, bądź w innych, wykonywanych na specjalne zamówienie. Dostępne są również włókniny przeciw zapachom do kabin lakierniczych. 

Jak działa monitoring GPS?

Zarządzanie flotą pojazdów może być bardzo trudne, a w szczególności, gdy posiadamy ich naprawdę sporo, dlatego też w celu ułatwienia tego zadania stosuje się różnego rodzaju rozwiązania, które zdecydowanie usprawniają i przyspieszają cały proces. (więcej…)

Zainwestuj w fotowoltaikę już dziś!

Z roku na rok branża odnawialnych źródeł energii rozwija się nieustannie. Powstają nowe metody pozyskiwania energii w sposób ekologiczny a dotychczasowe metody rozwijają się o nowe technologie i stają się bardziej dostępne dla większości osób.  (więcej…)

Szafki basenowe – systemowe rozwiązania z płyty HPL

Chyba nikt nie wyobraża sobie szatni basenowej bez kolorowych szafek. Szafki basenowe z płyty HPL są powszechnym rozwiązaniem ze względu na ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jakie zapewniają. (więcej…)

Zegarek dla sportowca – jakie funkcje powinien posiadać?

Nie da się ukryć, że sport jest obecnie w modzie (i dobrze!). Wraz ze wzrostem zainteresowania aktywnością fizyczną, wzrosła też ilość gadżetów dla sportowców. (więcej…)

Oświetlenie hal produkcyjnych – jakie są wymagania?

Dobrej jakości oświetlenie przemysłowe ma znaczenie nie tylko z uwagi na zapewnienie załodze odpowiednich warunków do pracy. (więcej…)

Elektrownia słoneczna – jak założyć ją w domu?

Temat odnawialnych źródeł energii zyskuje z roku na rok na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim domu pompy ciepła, czy też paneli fotowoltaicznych. (więcej…)

Komu są dedykowane części SDF Parts

Marka SDF Parts (SAME Deutz Fahr) jest obecnie jednym z najważniejszych producentów oryginalnych części rolniczych do maszyn grupy Deutz-Fahr, a więc nie tylko tych sygnowanych logo DF, ale także maszyn marki Lamborghini czy Hurlimann. (więcej…)

« Starsze