4 imprezy okolicznościowe które warto urządzić w restauracji

4 imprezy okolicznościowe które warto urządzić w restauracji

Imprezy okolicznościowe są wyjątkową okazją do spędzenia czasu z najbliższymi osobami, niemniej jednak potrafią przysporzyć dużej ilości stresu, jeśli chodzi o sprawy związane z organizacją.

A może warto rozważyć przyjęcie w restauracji? Zastanowimy się nad tym na przykładzie rocznicy ślubu, urodzin, chrztu i pierwszej komunii.

Rocznica ślubu – najważniejsze kwestie

Przyjęcia organizowane z okazji rocznicy ślubu na ogół nie są już tak huczne jak przyjęcia weselne, dlatego też czasem są organizowane w domu, w kameralnym gronie, lecz oczywiście nie jest to sztywno narzuconą regułą. Jeśli macie chęć i odpowiednie środki ku temu, by urządzić imprezę z większym rozmachem, nic nie stoi na przeszkodzie. Wówczas doskonałym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia w wynajętej sali lub specjalnie przygotowanej na takie okoliczności restauracji we Wrocławiu. Jakie są największe korzyści takiego rozwiązania?

 • Brak wielogodzinnych przygotowań – szykowanie potraw przez długie godziny niekorzystnie odbija się nie tylko na samopoczuciu, lecz też na wyglądzie. Do tego nie zawsze jest czas na to, by poprawić fryzurę, makijaż, lub zmienić strój, jeśli aktualny uległ zabrudzeniu.
 • Dopasowanie aranżacji tematycznej – samodzielne szykowanie dekoracji może jest dobrą zabawą, lecz czasochłonną, a dodatkowo może mocno obciążyć budżet. Decydując się na wynajem sali, jej aranżacja w sposób adekwatny do charakteru przyjęcia na ogół jest już w cenie.
 • Odpowiednia oprawa muzyczna – niektórzy decydują się na samodzielne ułożenie playlisty, lecz na ogół lepiej jest, jeśli ktoś ma stałą pieczę nad muzyką. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której goście zaczną samodzielnie zmieniać muzykę, playlista ulegnie nagłemu wyłączeniu lub dojdzie do awarii sprzętu.
 • Atrakcje dla najmłodszych – niemal na każdym rodzinnym przyjęciu są małe dzieci, które bez odpowiednich dla nich atrakcji zaczynają się nudzić i dokuczać dorosłym. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zadbać o wynajem sali, w której maluchy również mogą liczyć na coś dla siebie.

Przyjęcie urodzinowe – o czym warto pamiętać?

Jest to jedna z najmniej formalnych imprez, dzięki czemu masz tutaj praktycznie pełną dowolność. Imprezy dla osób dorosłych są prostsze w organizacji – na ogół wystarczy kilka dobrych dań, napoje, muzyka, mile dekoracje i przyjemne miejsce. Sprawa robi się nieco trudniejsza, kiedy w grę wchodzi organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Jeśli zatem nie chcesz głowić się samodzielnie nad tym, jakie atrakcje wymyślić dla swojego malucha, przemyśl wynajem sali. To ogromne korzyści, m.in.:

 • możliwość skorzystania z usług profesjonalnego animatora gier,
 • atrakcyjny plac zabaw,
 • dodatkowe zabawy, związane np. z malowaniem twarzy,
 • dopasowanie karty alkoholi dla starszych gości.

Przyjęcie komunijne – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza komunia Twojego dziecka to wyjątkowe wydarzenie, do którego przygotowania zaczynają się dużo wcześniej. Ważnym aspektem jest tutaj czas trwania przyjęcia – pamiętaj, że im dłuższe ono będzie, tym szybciej będzie trzeba zarezerwować odpowiedni lokal, jeśli nie chcesz, by przyjęcie odbyło się w domu.

Wybierając opcję przyjęcia komunijnego w restauracji, decydujesz się na duże odciążenie. Szykowanie przyjęcia dla swojego dziecka jest dużo bardziej kłopotliwe, niż dla osoby dorosłej, dlatego że trzeba również zatroszczyć się od strój, obuwie i inne aspekty z przygotowaniem pociechy w tym szczególnym dniu. A jak wiadomo, współpraca z dzieckiem nie zawsze przebiega gładko. Dlatego też zdecydowanie się na wynajem sali, w której możesz liczyć na bogate menu, ofertę zabaw dla najmłodszych oraz odpowiednią oprawę muzyczną i wizualną, będzie świetnym rozwiązaniem.

restauracja

Organizacja chrzcin – o co zadbać?

Pomijając kwestie formalne, przy organizacji chrzcin trzeba zwrócić uwagę na nieco inne aspekty, jakimi nie musisz się koniecznie zajmować w pozostałych przypadkach. Co zatem warto przemyśleć?

 • Odległość lokalu od domu i od kościoła – ma to znaczenie, aby ułatwić gościom dostanie się do restauracji, w której ma odbyć się przyjęcie.
 • Czas trwania przyjęcia – jeśli maluch będzie z Wami, warto zadbać o to, by przyjęcie nie trwało zbyt długo – chodzi o to, by dziecko nie zrobiło się marudne i płaczliwe.
 • Czy lokal udostępnia pokój dla matki i dziecka? Czy są w nim wszystkie niezbędne akcesoria? Jest to szczególnie ważna kwestia, jeśli decydujesz się na pozostawienie malucha ze sobą na przyjęciu.

Znajdź najlepsze miejsce na swoją uroczystość! 

Organizacja imprezy rodzinnej to szczególne wydarzenie, związane z licznymi przygotowaniami. Często wywołują one duży stres – dużo spraw do załatwienia przy jednoczesnym pragnieniu, by całość wyszła jak najlepiej, może wywołać przytłaczające uczucie. Aby go uniknąć, rozważ organizację przyjęcia w restauracji. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, jaki możesz wówczas zagospodarować w dowolny sposób.