Jak sprzątać piwnicę?

W ciągu naszego życia zbieramy całą masę przeróżnych rzeczy. Wyprowadzając się z rodzinnego domu zabieramy ze sobą część wyposażenia. Mieszkając już na swój rachunek gromadzimy kolejne sprzęty, meble i inne rzeczy.

Człowiek jest stworzeniem sentymentalnym, więc nie wyrzuca większości rzeczy. Gromadzi je w jakimś miejscu. Wydaje nam się, że wszystko może się jeszcze przydać. Często mamy zamiar wykorzystać różne przedmioty, ale zapominamy o tym. Naturalnym magazynem staje się piwnica. Składamy w niej przedmioty przez wiele lat aż zdajemy sobie sprawę, że konieczne stało się dokładne posprzątanie.

Usuwanie odpadów

Wiemy już, że w naszej piwnicy należy przeprowadzić gruntowne sprzątanie. Zaczynamy je planować, ale widząc ile rzeczy zebraliśmy przez lata, ochota zaczyna nas opuszczać. W od dawna niesprzątanej piwnicy kryje się wiele trudnych zabrudzeń. Warto, więc wynająć profesjonalną firmę porządkową. Jej pracownicy zajmą się wszystkim, podczas gdy my będziemy mogli przejść do innych spraw. Zanom to zrobimy jedna kwestia będzie wymagała ustalenia. Które rzeczy będziemy chcieli wyrzucić a które pozostawić.

W piwnicach często można się natknąć na stare meble, które już dawno przestały być przydatne. Zostaną wywiezione do utylizacji, podobnie jak inne odpady. Równie często przechowujemy różne materiały po remoncie, gruz, różnego typu złom lub zużyty sprzęt RTV. Do tej pory nie wiedzieliśmy, co z tym zrobić. Po wynajęcie firmy sprzątającej problem zniknie.

Kolejne etapy

sprzątanie piwnicPozbycie się śmieci z piwnicy to połowa sukcesu. Przez lata mogła się pojawić wilgoć i pleśń. Częste są również zanieczyszczenia pozostawione przez szczury czy myszy. Mogą pojawić się również insekty, których należy się pozbyć. Tym również zajmie się dobra firma sprzątająca, np. Vector.

Dezynfekcja piwnicy to ważna czynność. Wykonywana jest za pomocą sprawdzonych i atestowanych preparatów. Szybko i sprawnie usuną wszelkie zanieczyszczenia. Po tym pozostaje jeszcze jedna rzecz do wykonania. Jest nią usunięcie nieprzyjemnego zapachu pleśni czy innych zanieczyszczeń. Najlepszą metodą pozbycia się tego zapachu jest ozonowanie przy pomocy specjalnego rozpylacza.

Koniec z magazynowaniem

Z różnych przyczyn chowamy w piwnicy rozmaite rzeczy. Mogą to być stare meble, już dawno nieużywane. Materiały wykorzystywane do remontu, z którymi nie wiedzieliśmy, co zrobić. Odnaleźć można również zużyty sprzęt, RTV lub pamiątki rodzinne. Nie wszystkie z tych rzeczy zostaną wyrzucone. Zatrudniając firmę sprzątającą to my decydujemy, co zostaje a co trafia do utylizacji. Pracownicy takiej firmy opróżnią naszą piwnicę z niepotrzebnych sprzętów a następnie przeprowadzą dezynfekcję i ozonowani. Ma to na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa w dalszym korzystaniu z naszej piwnicy.