Kolorystyczny motyw przewodni w dniu ślubu – typ

Kolorystyczny motyw przewodni w dniu ślubu – typ

Motyw przewodni ślubu i wesela, to z pozoru łatwa decyzja. Kiedy jednak przychodzi do jej podjęcia, wiele par długo się nad nią zastanawia. Wybór odpowiedniej kolorystyki nie może bowiem stanowić przypadku. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest zestawienie wszystkich kolorów i nieprzemyślane aranżacje. Oczywiście, jak w każdej innej dziedzinie i w tej panują obowiązujące trendy. Bywają jednak takie zestawienia kolorystyczne, które można uznać za ponad czasowe. Jaka zatem jest popularna kolorystyka ślubna i na co w większości decydują się pary młode?

Popularna kolorystyka ślubna

Popularna kolorystyka ślubna to szeroki zakres barw. Wśród standardowych, stosowanych bardzo często znajdują się oczywiście biele, kremy, brązy, butelkowe zielenie i odcienie jarzębiny. Wielbiciele zimnych kolorów wybierają raczej szarości, grafity i palety błękitu i granatu. Za to miłośnicy nasyconych, wyrazistych kolorów w większości stawiają na soczystą czerwień, promienny żółty i kwiecisty fiolet.

Jak wybrać kolorystykę ślubną?

Wydaje się, że przy wyborze odpowiedniej kolorystyki ślubnej bardzo ważna jest data naszego ślubu. To czy odbędzie się on wiosną, latem, jesienią, czy może zimą. Każda z pór roku lubi bowiem inne kolory i z innymi jest utożsamiana. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na ogólny styl przyjęcia. Fakt czy planujemy zorganizowane ślubu i wesela w stylu rustykalnym, a może boho lub eleganckim, wpływa znacznie na dobór odpowiednich barw. Styl rustykalny kojarzy się z naturą i wsią. Nieodłącznym jego elementem jest zatem drewno, juta i świece. W takim przypadku warto postawić na beże, kremy i brązy. Styl boho, to z kolei cała paleta kolorów, które umiejętnie dobrane uzupełnią klimat. Eleganckie przyjęcia zaś, wymagają stonowanych zestawień – szarości, granatów czy bieli. Nie brakuje w nich bowiem posrebrzanych dekoracji, kryształowych zastaw i zdobnych żyrandoli. To na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, to również sala i nasz ubiór. By uniknąć zgrzytów na tym poziomie, warto dobrać ogólną kolorystykę także do tych elementów. Różowe ściany czy zielony garnitur pana młodego z całą pewnością kłócić się będą z granatowymi dekoracjami czy aranżacjami rodem z wiejskiego wesela, tak w ostatnim czasie modnego nota bene.

Wszystkie detale w odpowiedniej aranżacji

Jak widać, wybór kolorystyki ślubnej, to decyzja na którą wpływa naprawdę wiele czynników. Jeśli jednak weźmiemy je wszystkie pod uwagę i dogłębnie przemyślimy, rozwiązania nasuną się same. Z reguły pary na samym początku wybierają datę ślubu. Kiedy więc jesteśmy świadomi tego w jakim okresie wybije godzina zero, można planować dalsze kroki. Wybór stylu, sali, strojów i dekoracji w większości przypadków przeplata się ze sobą, co znacznie ułatwia sprawę. Pary z reguły wiedzą w jakich klimatach odnajdują się najbardziej i to pod nie planują swój wielki dzień.

Część par w swych zamierzeniach idzie jeszcze dalej i tak, jak dokładnie planowało ślub i wesele, tak też planuje pamiątki z niego, a więc sesje ślubne i poślubne. Wybór odpowiedniego fotografa jest tu znaczący. Profesjonalista dostosuje się bowiem do naszych wymagań, proponując różne warianty. Grzegorz „Moment” Płaczek, nagradzany w kraju i poza jego granicami fotograf ślubny, to przykład takiego człowieka. Bez względu na to w jakim miejscu spotyka się z młodymi, czy to w Warszawie czy Pradze, swą ofertę zawsze dostosowuje do ich wymogów. Co więcej, umożliwia nawet wybór koloru kart albumowych i samego albumu – spełnienie marzeń ślubnych perfekcjonistów.